Çözüldü Telefonuma Miui14 rom yüklemek istiyorum ama nasıl yapacağıma dair fikrim yok

NIKETSAT

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Memir
Cihazım
Telefon
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global 13.0.8
Telefon Modeli
Redmi Note 10 Pro (M2101K6P)
Bootloader Kilidi
Açık
Şu anda Redmi Note 10 Pro yurt dışı kullanıyorum içinde imei var ama cihaz biraz fazla ısınıyor, kameram normal çekmiyor sadece geniş açı düzgün çekiyor ve normal kamerayla fotoğraf çekerken bir şey yok ama fotoğrafı işledikten sonra renkler parlıyor ve her detay yok oluyor o yüzden bir süredir google pixel kamera kullandım ama o da sıkıntı çıkarmaya başladı ne yapmam lazım bu konuda pek fikrim yok biraz araştırdım ama çok anlayamadım yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Güncelleme yapma denmişti bana aldığım yerde o yüzden yardımınıza ihtiyacım var

emirhanyaglici

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Redmi Note 11
Konular
92
Şu anda Redmi Note 10 Pro yurt dışı kullanıyorum içinde imei var ama cihaz biraz fazla ısınıyor, kameram normal çekmiyor sadece geniş açı düzgün çekiyor ve normal kamerayla fotoğraf çekerken bir şey yok ama fotoğrafı işledikten sonra renkler parlıyor ve her detay yok oluyor o yüzden bir süredir google pixel kamera kullandım ama o da sıkıntı çıkarmaya başladı ne yapmam lazım bu konuda pek fikrim yok biraz araştırdım ama çok anlayamadım yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Güncelleme yapma denmişti bana aldığım yerde o yüzden yardımınıza ihtiyacım var
Yd imei atılmış cihazlarda güncelleme, rom kurulumu gibi işlemlerde imei silinir hocam

H.kadioglu hocam bu cihazda silinir mi

Oyla:

garajack

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
redmi note 9s
Konular
6
redmi note 10 pro rom yükleme ile ilgili konulara bakabilirsiniz, güncelleme sonrası modem dosyası yüklemeniz gerekir

Oyla:

NIKETSAT

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Memir
Cihazım
Telefon
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Oyla:

emirhanyaglici

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Redmi Note 11
Konular
92
hocam aldığım yer güncelleme yaparsan silinir dedi ztn ondan burdan yardım istiyorum
silinir hocam çünkü. bunlar yazılımsal şeyler o yüzden rom yüklerken veya güncelleme yaparken silinir
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

redmi note 10 pro rom yükleme ile ilgili konulara bakabilirsiniz, güncelleme sonrası modem dosyası yüklemeniz gerekir
Modem yüklese bile imei silinmiş olacak modem sorunu zaten çözülebilir ama imei gider

hocam aldığım yer güncelleme yaparsan silinir dedi ztn ondan burdan yardım istiyorum
ayrıca güncellemeden sonra cihaz da açılmaz hocam recovery ekranında nv data hatası verir. o sorun uygun modemi flashlayarak çözülüüyor yukarıda arkadaşın dediği gibi ama imei numaranız silinir.

Oyla:

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
silinir hocam çünkü. bunlar yazılımsal şeyler o yüzden rom yüklerken veya güncelleme yaparken silinir

Modem yüklese bile imei silinmiş olacak modem sorunu zaten çözülebilir ama imei gider
bende sadece bu cihaz için konuşuyorum eger bu stock recovery den veya fabrika ayarlarına dönmeden mi flashla clean all şeklinde rom yüklenip cihaz açılmadan da fastboottan modem dosyası flashlanırsa imei gitmeyecektir

Oyla:

emirhanyaglici

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Redmi Note 11
Konular
92
bende sadece bu cihaz için konuşuyorum eger bu stock recovery den veya fabrika ayarlarına dönmeden mi flashla clean all şeklinde rom yüklenip cihaz açılmadan da fastboottan modem dosyası flashlanırsa imei gitmeyecektir
hocam dediğiniz yol evet var ama deneyenlerin bazılarında yine de imei silindi. arkadaş riske girmesin diye güncelleme yapmayın ya da rom yüklemeyin diyorum. bu dönemde biraz masraflı😐

Oyla:

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
hocam dediğiniz yol evet var ama deneyenlerin bazılarında yine de imei silindi. arkadaş riske girmesin diye güncelleme yapmayın ya da rom yüklemeyin diyorum. bu dönemde biraz masraflı😐
qualcomm da neyi nasıl yapacagını bilirsen risk yok denecek kadar azalıyor deneme degil bu hocam stock rom veya güncelleme yapınca bu dosyaların içinde şifrelemeyi devreye sokan kod satırı aktif editlenmiş modem dosyası içindeyse bu satır aktif olmadıgı için rsa yı kontrol etmiyor basitleştirerek böyle anlatılabilir CanYILMAZ "3 aşagı 5 yukarı dogrumu hocam?" bu rom yüklemede veya güncellemede bu modem dosyası tekrar yüklendiği için rsa tekrar aktif oluyor ve cihazı nv data hatasına sokuyor recovery de kalıyor cihaz benim bildiğim bu ki bu cihaz için internette yeterli kaynak var eger bu cihaz ile ugraşacak vaktiniz varsa tüm işlemleri internetten bakarak yapabilirsiniz korkutmanın bir anlamı yok eli yatkın insan çok rahat şekilde bu işin altından kalkacaktır hem bozup yaparken de birşeyler ögrenecek ilerleyen zamanda kendi sorun çözmeyi ögrenecektir NIKETSAT hocam bu cihazla ilgili bir probleminiz olursa özelden yazın yardımcı olurum

Oyla:

ziko876

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Zikow
Cihazım
Note 10 Pro
Meslek
Yok
Konular