Yardım Telefonum TWRP modunda dosyalarım şifrelenmiş nasıl kurtarabilirim ?

emin007

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
EMİN
Cihazım
Poco x3 gt
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
GLOBAL
Telefon Modeli
Note 10 plus
Bootloader Kilidi
Açık
Telefonuma TWRP yükledim ama dahili depolama alanındaki dosyalarım şifelenmiş gözüküyor bu şifreyi nasıl kaldırabilirim yada verilerimi nasıl kurtarabilirim ? Fotoğrafta görüldüğü üzere 100 gb değerinde fotoğraf videp döküman Wp mesajları bulunuyor lütfen yardımcı olun.

Ekli dosyalar

• 20240809_150647.jpg
    20240809_150647.jpg
    1,3 MB · Görüntüleme: 122

Yusuftok516

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
S23, Mi 9 SE
Konular
40
Cihaz açılmıyor mu ? Yeni rom kurarken dfe kurarsınız artık

Oyla:

emin007

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
EMİN
Cihazım
Poco x3 gt
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Ekli dosyalar

• Ekran görüntüsü 2024-08-09 114031.png
    Ekran görüntüsü 2024-08-09 114031.png
    67,4 KB · Görüntüleme: 10
  • Ekran görüntüsü 2024-08-09 114054.png
    Ekran görüntüsü 2024-08-09 114054.png
    133,8 KB · Görüntüleme: 10
Oyla:

Yusuftok516

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
S23, Mi 9 SE
Konular
40
Dosyalar bu şekilde şifreliyken ulaşmak imkansız. Cihaz modeli, android sürümü ve rom sürümünü yazarsanız çözüm için araştırırım yabancı forumları. Siz de fastboota girmeyi deneyin girerse cihaza uygun fastboot romu "save user data" diyerek, veya "flash all except storage" diyerek flashlamayı deneyin. Veya sadece romdaki boot dosyasını yazarsınız. Sürekli boot etmesi twrp kurduktan sonra mı oldu ?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Pardon hocam xiaomi sanıp ona göre çözüm yazmışım

Samsungu bu gece araştıracağım boş bi zamanımda

Oyla:

emin007

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
EMİN
Cihazım
Poco x3 gt
Konular
1
Dosyalar bu şekilde şifreliyken ulaşmak imkansız. Cihaz modeli, android sürümü ve rom sürümünü yazarsanız çözüm için araştırırım yabancı forumları. Siz de fastboota girmeyi deneyin girerse cihaza uygun fastboot romu "save user data" diyerek, veya "flash all except storage" diyerek flashlamayı deneyin. Veya sadece romdaki boot dosyasını yazarsınız. Sürekli boot etmesi twrp kurduktan sonra mı oldu ?

Pardon hocam xiaomi sanıp ona göre çözüm yazmışım

Samsungu bu gece araştıracağım boş bi zamanımda
Hocam cihaz Samsung note 10 plus 5g modeli android sürümü 12 rom sürümünü bilmiyorum.Samsung cihazlarda fastboot olmuyor diye biliyorum.Şunu sorsam Twrp kurtarma modundan cihazın kendi orjinal kurtarma moduna nasıl alabiliriz?Çünkü bunu yaparsak cihazı güvenli moda alıp verileri kurtarabilirim benim şuanda tek derdim bu hocam.

Oyla:

Yusuftok516

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
S23, Mi 9 SE
Konular
40
Hocam cihaz Samsung note 10 plus 5g modeli android sürümü 12 rom sürümünü bilmiyorum.Samsung cihazlarda fastboot olmuyor diye biliyorum.Şunu sorsam Twrp kurtarma modundan cihazın kendi orjinal kurtarma moduna nasıl alabiliriz?Çünkü bunu yaparsak cihazı güvenli moda alıp verileri kurtarabilirim benim şuanda tek derdim bu hocam.
Twrp kurmak için ne yapıyorsanız tam tersini yapmanız gerek. Mesela ben xiaomi telefonuma twrp kurarken fastboota girip twrp isimli recovery.img dosyasını flashlıyorum, eski haline dönmek istediğimde rom dosyalarının içindeki stock recovery.img dosyasını flashlıyorum. Android 12 olması hoş olmamış ama download modu açıp odinle romu telefona yükleme kısmına gelin, orada direkt flashlamayın telefonu sıfırlar, verileri koruyarak flashla seçeneği varsa onu seçin, yoksa da romdaki recovery dosyasını odinden ap seçeneğini seçerek flashlayın

Oyla:

emin007

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
EMİN
Cihazım
Poco x3 gt
Konular
1
Twrp kurmak için ne yapıyorsanız tam tersini yapmanız gerek. Mesela ben xiaomi telefonuma twrp kurarken fastboota girip twrp isimli recovery.img dosyasını flashlıyorum, eski haline dönmek istediğimde rom dosyalarının içindeki stock recovery.img dosyasını flashlıyorum. Android 12 olması hoş olmamış ama download modu açıp odinle romu telefona yükleme kısmına gelin, orada direkt flashlamayın telefonu sıfırlar, verileri koruyarak flashla seçeneği varsa onu seçin, yoksa da romdaki recovery dosyasını odinden ap seçeneğini seçerek flashlayın
Hocam yalnız benim cihazın modeli sm-n976n görsele bakarsanız daha iyi anlaşılır.Şöyle bir rom buldum benim modele uygun site güvenilir miydi öncesinde indirmiştim çünkü.
İndirdiğim romun ap dosyasında boot.img.lz4 ve recovery.img.lz4 dosyası var sizin dediğinize göre odin ile recovery.img dosyasını flashlarsam kendi orjinal stock recovery moduna döner mi? Ve bunu yaptığımda dosyalarım silinir mi?

Ekli dosyalar

• 20240809_112943.jpg
    20240809_112943.jpg
    1,5 MB · Görüntüleme: 6
  • Ekran görüntüsü 2024-08-11 185948.png
    Ekran görüntüsü 2024-08-11 185948.png
    56,7 KB · Görüntüleme: 5
Oyla:

Yusuftok516

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
S23, Mi 9 SE
Konular
40
İki site de güvenilir, isterseniz rootu da kaldırın stock boot ve recovery dosyalarını flashlayın. Dosyalarınız silinmez

Oyla:

emin007

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
EMİN
Cihazım
Poco x3 gt
Konular
1
İki site de güvenilir, isterseniz rootu da kaldırın stock boot ve recovery dosyalarını flashlayın. Dosyalarınız silinmez
Hocam rootu sildim ben ama bilmiyorum nasıl kaldıracağımı birde recovery dosyasını odine hangi formatla flashlamalıyım .tar mı .zip mi ?

Ekli dosyalar

• Ekran görüntüsü 2024-08-11 200156.png
    Ekran görüntüsü 2024-08-11 200156.png
    60,9 KB · Görüntüleme: 5
Oyla:
Üst Alt