Yardım Telefonum Kapandı, qusb_bulk Görünüyor

songul.aktas

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Songül
Cihazım
Redmi note6 pro
Konular
4
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Bilmiyorum
Telefon Modeli
Redmi note 6 pro
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Lutfen yazdiklarimi okuyup yardimci olun. Biraz uzun olacak ama merkeze uzak bir koydeyim. Teknik servise ulaşamıyorum. Telefonum da cok değerli bilgilerim var ve yedeğim yok maalesef.bana umut verici bir cevap verirsiniz diye umuyorum. Telefon sarji en son hatirladigim 14 falandi. Normal ekranını kapattim. Eve gelip acmaya çalıştım kapanmisti. Zaten sarjla ilgili problemlerim vardi cok hızlı sarj tuketiyodu. O sarj seviyelerinde bile bazen kapaniyodu. Yine oyle zannettim. Acmaya çalıştım giris redmi logosunda takili kaldi. Power tusuna bastikca da titreyip tekrar ayni sekilde acildi. Recovery menusu icin falan tuslarina bastim acilmadi. Sadece fastboot kismini acabildim. Ilk gun ekran takili kaldiktan sonra bi sure sarja takmistim. Tekrar acinca redmi logosunda kaliyodu kapatamiyodum. O sekilde sarji bitene kadar kalmis kapanmisti. Sabah tekrar denedim olmadi. Sarj göstergesi, sarj ışığı falan yaniyordu basta. Yine uzaktan bi telefoncuya sordurttum. Telefoncu direkt sarjdayken telefonla cok oynuyomuymus diye sormus.evet cunku telefon zaten sarj tutmuyodu. Cogunlukla sarjda kullaniyodum. Ve telefonum olur olmadik zamanlarda yaklasik 6 ay falandir gereksiz anlarda cok fazla isiniyodu. Telefoncuda Ya bataryadandir ya da ekran kartindandir demis. Icim rahatlamisti. Sonra telefon 1.5 2gun sonra hic acilmaz oldu. Bilgisayara taktim qusb_bulk diye bi klasör gosteriyor.
Forumlarda internette boyle kendi sorunuma benzer soru soranlari gördüm. Anakart falan yanmış gibi cevaplar almislar. Bundan onceki j7 prime telefonum vardı onun da ekrani gitmisti ekran takilinca düzelir sanmıştım iki teknik serviste acamadi gitti her seyim. Yine boyle olmasindan korkuyorum. Lutfen umut verici bi cevap verin.

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
xiaomi eski modeller özellikle note 6 prolar kendi kendine kapandı ve açılmıyorsa sebep emmc arızasıdır. Bilgiler zaten bu emmc de saklanıyor. emmc kalıplayıp açabilenler var ama bir süre sonra yine aynı arızayı verecek. bilgileri kurtarmak için bu yolu araştırabilirsiniz. diğer türlü yeni cihaz arayışına geçebilirsiniz. sağlam bir yol olmadığı için Tamiri bizde mevcut değil. iyi forumlar..

Oyla:

songul.aktas

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Songül
Cihazım
Redmi note6 pro
Konular
4
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
xiaomi eski modeller özellikle note 6 prolar kendi kendine kapandı ve açılmıyorsa sebep emmc arızasıdır. Bilgiler zaten bu emmc de saklanıyor. emmc kalıplayıp açabilenler var ama bir süre sonra yine aynı arızayı verecek. bilgileri kurtarmak için bu yolu araştırabilirsiniz. diğer türlü yeni cihaz arayışına geçebilirsiniz. sağlam bir yol olmadığı için Tamiri bizde mevcut değil. iyi forumlar..
Cevapladiginiz için cok tesekkurler. Icindekiler kurtulsun da yeter ki yeni bir cihaza geçerim zaten. Emmc cok zor bir islem mi teknik terimlerden anlayamiyorum da.

Oyla:
Üst Alt