Telefonum brick oldu, sadece kırmızı ışık

tobisto

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Emre
Cihazım
Redmi Note 3
Konular
18
Arkadaşlar official global rom yüklerken miflash ile %50'de takıldı ve hata verdi, hello bilmem ne hatası, ondan sonra cihaz EDL modunda kaldı ve miflash falan tanımadığı için rom atamıyorum. Cihaz bilgisayarımda 900E COM10 koduyla gözüküyor, bunu değiştirmek için bataryayı çıkartıyorum ve usb'yi, sırayla 10 saniye bekleyip, sonra volume up ve down tuşlarına basıp usb kablosunu takıyorum ama youtube'taki videolarda olduğu gibi cihaz tanınmıyor miflash'ta. Moralimi bayağı bozdu. Tüm yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Arkadaşlar official global rom yüklerken miflash ile %50'de takıldı ve hata verdi, hello bilmem ne hatası, ondan sonra cihaz EDL modunda kaldı ve miflash falan tanımadığı için rom atamıyorum. Cihaz bilgisayarımda 900E COM10 koduyla gözüküyor, bunu değiştirmek için bataryayı çıkartıyorum ve usb'yi, sırayla 10 saniye bekleyip, sonra volume up ve down tuşlarına basıp usb kablosunu takıyorum ama youtube'taki videolarda olduğu gibi cihaz tanınmıyor miflash'ta. Moralimi bayağı bozdu. Tüm yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Sizin ilacınız EDL kablosu. Forumda nasıl yapılacağına dair anlatım ve videolu rehber var.
Bende de aynı durum oldu ve Edl kablosu ile edl moduna alıp yeniden rom yükledim.

Sent from my MI PAD 2 using Tapatalk

tobisto

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Emre
Cihazım
Redmi Note 3
Konular
18
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sizin ilacınız EDL kablosu. Forumda nasıl yapılacağına dair anlatım ve videolu rehber var.
Bende de aynı durum oldu ve Edl kablosu ile edl moduna alıp yeniden rom yükledim.

Fark ettim hocam, söylediler başka forumda. Aldığım kişi yapacağını söyledi. Sağ olun siz de. EDL kablosundan sonra istediğim şekilde brick olmadan yükleme yapabilir miyim ? Korkuyorum telefona dokunmaya yeminle...

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Fark ettim hocam, söylediler başka forumda. Aldığım kişi yapacağını söyledi. Sağ olun siz de. EDL kablosundan sonra istediğim şekilde brick olmadan yükleme yapabilir miyim ? Korkuyorum telefona dokunmaya yeminle...
Mi cihazlara kolay kolay birşey olmaz. İçiniz ferah olsun. Edl ile yeniden rom yükleyin, açılır.

tobisto

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Emre
Cihazım
Redmi Note 3
Konular
18
Mi cihazlara kolay kolay birşey olmaz. İçiniz ferah olsun. Edl ile yeniden rom yükleyin, açılır.

Bir soru daha, 6.9.9 global developer rom yüklesek güncellemeleri alabilir miyim OTA ile ?

RepairM@n

Hak ismi okunmalı dillerde !
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
RepairM@n
Cihazım
Xiaomi
Konular
5
900E moduna girince edl kablosu ile her zaman 9008'e dönmeyebiliyor hocam. Elime o şikayetlerden gelen tellerden birisi dönmemişti maalesef, batarya çıkarıp takılarak denendi. O durumda test point tek yol gibi ama inşallah işe yarar da gerek kalmaz test pointe :)

tobisto

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Emre
Cihazım
Redmi Note 3
Konular
18
900E moduna girince edl kablosu ile her zaman 9008'e dönmeyebiliyor hocam. Elime o şikayetlerden gelen tellerden birisi dönmemişti maalesef, batarya çıkarıp takılarak denendi. O durumda test point tek yol gibi ama inşallah işe yarar da gerek kalmaz test pointe :)
Test point bu anakart üzerinden manuel olarak yapılan işlem mi ? Bir şeyler sokuyorlar anakarta hani.

RepairM@n

Hak ismi okunmalı dillerde !
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
RepairM@n
Cihazım
Xiaomi
Konular
5
Test point bu anakart üzerinden manuel olarak yapılan işlem mi ? Bir şeyler sokuyorlar anakarta hani.
Evet 2 tane nokta var anakart üzerinde. Onları kısa devre ettirince telefon yükleme moduna giriyor. Yani edl denilen moda. Tabi ilk denemeniz edl kablo olsun. Son çare test point.

xtrem06

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ramazan
Cihazım
Mi9 lite
Konular
2
tüm tuşlara 30 saniye kadar basılı tutun deneyin birde

mi5 & Tapatalk

tobisto

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Emre
Cihazım
Redmi Note 3
Konular
18
Kısa devre yaptırdık pinlere, o şekilde 9008 moduna geçti ve rom attık babalar. Çok sağ olun. Sanki hırsızız arkadaş, öyle bir kitlemişler ki cihazı.

Üst Alt