Yardım Telefonu yeni aldım. (Mi 5)

naberadamim

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
2
Öncelikle merhaba arkadaşlar, telefonu uzun araştırmalar sonrası aldım. Telefon da şuan yüklü olan rom fake mi ? Bunu nasıl öğrenebilirim ? Ekstra olarak, telefonun orjinalliğini nasıl kontrol edebilirim ?
Önereceğiniz rom var mı ?

Sürüm : (MIUI Global 8.2 | Kararlı 8.2.2.0 (NAAMIEB) )

Turkcell Superonline modeminde bir sorun çıkartmıyor, aynısını Türk telekom modemi için söylemem.

Lopus

ι̇уιℓєя нєя zαмαη тαкℓιт є∂ιℓιя.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
Öncelikle merhaba arkadaşlar, telefonu uzun araştırmalar sonrası aldım. Telefon da şuan yüklü olan rom fake mi ? Bunu nasıl öğrenebilirim ? Ekstra olarak, telefonun orjinalliğini nasıl kontrol edebilirim ?
Önereceğiniz rom var mı ?

Sürüm : (MIUI Global 8.2 | Kararlı 8.2.2.0 (NAAMIEB) )

Turkcell Superonline modeminde bir sorun çıkartmıyor, aynısını Türk telekom modemi için söylemem.
Cihazda orjinal rom yüklü Ayarlardan bölgeyi hindistan yapıp deneyin güncelleme gelecektir güncelleme geliyorsa zaten telefon orjinaldir.

Oyla:

naberadamim

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
2
Cihazda orjinal rom yüklü Ayarlardan bölgeyi hindistan yapıp deneyin güncelleme gelecektir güncelleme geliyorsa zaten telefon orjinaldir.
Merhaba, az önce söylediğiniz şeyi yaptım. Bölgeyi ek ayarlardan Hindistan olarak seçtim, sonra güncelleme aracını kullandım fakat güncelleme gelmedi.

Oyla:

Lopus

Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
Oyla:

Lopus

Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
Oyla:

naberadamim

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
2
Farketmez MI5'in romları pro/prime modellerle aynı son sürüm romu indirip mi flash ile kurunuz, bootlloader kilidi açıksa.
Güncellemeyi kendisi uygulamadan neden kurmuyor ? Kurma yolu yok mu ? Cihaz sahtemi yoksa ?

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Güncellemeyi kendisi uygulamadan neden kurmuyor ? Kurma yolu yok mu ? Cihaz sahtemi yoksa ?
Cihazın kendisi de otomatik olarak güncellemeyi indirip yükler. Siz bölgeyi Hindistan yapın, cihazı bir kapatıp açın, güncelleme gelecektir.
Bölgeyi Hindistan yapmanızın sebebi Xiaomi'nin bir bug'ı. Telefonunuzdaki romdam sonra verilen ilk güncelleme Hindistan olarak verildi. Bu yüzden diğer cihazlar güncellemeyi alamadı. Sonuç olarak zincirleme olarak ta ondan sonra verilen diğer güncelemeler de doğal olarak gelemiyor. Bu yüzden Hindistan sonrası gelecek ilk güncelleme sonrasında birkaç güncelleme daha alacaksınız.

Tüm bunlarla uğraşmamak için de isterseniz Mi Flash Tools ile mevcut son romu indirip kendiniz yükleyebilirsiniz. Arkadaşımız onu kastetmiş. Tabi Unlock yapmanız gerekiyor bunun için.

Sent from my Mi Note 2 using Tapatalk

Oyla:

naberadamim

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
2
Cihazın kendisi de otomatik olarak güncellemeyi indirip yükler. Siz bölgeyi Hindistan yapın, cihazı bir kapatıp açın, güncelleme gelecektir.
Bölgeyi Hindistan yapmanızın sebebi Xiaomi'nin bir bug'ı. Telefonunuzdaki romdam sonra verilen ilk güncelleme Hindistan olarak verildi. Bu yüzden diğer cihazlar güncellemeyi alamadı. Sonuç olarak zincirleme olarak ta ondan sonra verilen diğer güncelemeler de doğal olarak gelemiyor. Bu yüzden Hindistan sonrası gelecek ilk güncelleme sonrasında birkaç güncelleme daha alacaksınız.

Tüm bunlarla uğraşmamak için de isterseniz Mi Flash Tools ile mevcut son romu indirip kendiniz yükleyebilirsiniz. Arkadaşımız onu kastetmiş. Tabi Unlock yapmanız gerekiyor bunun için.

Sent from my Mi Note 2 using Tapatalk

Bölgeyi denemek için yaptım, Cezayiri seçtim. Direkt olarka Cezayir (Sistem) olarak gözüküyor. Hindistan'ı seçtiğim de ise bölge kısmında gözükmüyor ve cihazı kapatıp açtım kontrol ettiğim de de gözükmüyor. Sorun nedir acaba ?

Oyla:

naberadamim

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
2
Konu başlığını editledim, yardımcı olan ve olacak arkadaşları bekliyorum. Sağ olun.

Oyla:
Üst Alt