Yardım Telefonu sıfırlamak

Biscuit

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
İç İletişim Uzmanı
Konular
14
Telefonu sıfırlamayı düşünüyorum fakat kafamda bir soru var ciddi ciddi. Eskiden GM 4G kullanıyordum fabrika ayarlarına sıfırla dediğimde herşey ilk alındığı gibi oluyordu. Fakat Xiaomi üzerinde bu işlem aynı şekilde tepki veriyor mu? Forumda bazı arkadaşlar lock, unlock veya Çin ile iletişime geçip tekrardan aktivasyon gerekiyor diye yazıyor. Açıkçası çekiniyorum bu işlemi yapmaya, halen alışamadım telefona.

halilmetekirikkale

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hallil
Cihazım
mi5s
Konular
2
Android her telefonda olduğu gibi Xiaomi telefonlarda da fabrika ayarlarına döndürdüğünüzde içerisindeki tüm veriler silinir ve telefon ilk günkü haline döner.Bahsi geçen unlock ve Çin ile iletişim işlemi ise cihazın bootloader kilidini açma işlemidir.Bu kilidi açmak zorunda değilsiniz Kilidi açmadan da telefonu kullanabilirsiniz.Bootloader kilidinin açık olması herhangi bir problemde telefona daha kolay müdahale etmenizi sağlayacaktır. Telefon sıfırlama işleminde dikkat edilmesi gereken önemli nokta telefonda aktif olan Mi hesabııdır. Sıfırlama sonrası ilk açılışta daha önce telefonda oturum açılan mi hesap şifresini isteyecektir,eğer mi hesabı şifresini hatırlayamazsanız telefonu kullanamazsınız.Bu yüzden sıfırlama öncesi mi hesabından çıkış yapmanız daha sağlıklı olacaktır.Eğer mi hesabı kullanmıyorsanız başka bir işleme gerek kalmadan sıfırlama işlemi yapabilirsiniz.

Oyla:

Biscuit

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
İç İletişim Uzmanı
Konular
14
oturumu kapat deyip sıfırlasam yeterli yani. teşekkür ederim bilgi için

Oyla:

hammerhead

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Atacan Sinan
Cihazım
Mi Mıx2
Konular
2
Android her telefonda olduğu gibi Xiaomi telefonlarda da fabrika ayarlarına döndürdüğünüzde içerisindeki tüm veriler silinir ve telefon ilk günkü haline döner.Bahsi geçen unlock ve Çin ile iletişim işlemi ise cihazın bootloader kilidini açma işlemidir.Bu kilidi açmak zorunda değilsiniz Kilidi açmadan da telefonu kullanabilirsiniz.Bootloader kilidinin açık olması herhangi bir problemde telefona daha kolay müdahale etmenizi sağlayacaktır. Telefon sıfırlama işleminde dikkat edilmesi gereken önemli nokta telefonda aktif olan Mi hesabııdır. Sıfırlama sonrası ilk açılışta daha önce telefonda oturum açılan mi hesap şifresini isteyecektir,eğer mi hesabı şifresini hatırlayamazsanız telefonu kullanamazsınız.Bu yüzden sıfırlama öncesi mi hesabından çıkış yapmanız daha sağlıklı olacaktır.Eğer mi hesabı kullanmıyorsanız başka bir işleme gerek kalmadan sıfırlama işlemi yapabilirsiniz.

Hocam peki mi hesabını kapatmadım şifreyi de bilmiyorum sıfırladım telefonu o hesabı nasıl kaldırabilirim?

Oyla:

halilmetekirikkale

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hallil
Cihazım
mi5s
Konular
2
Hocam peki mi hesabını kapatmadım şifreyi de bilmiyorum sıfırladım telefonu o hesabı nasıl kaldırabilirim?
Kaldıramazsınız hocam,işin ehli biri tarafından mi hesabı bypas işlemi yapılabilir ama bu işlem sonrası telefonu güncelleyemez ve sıfırlayamazsınız. Diğer bir seçenek ise ben denemedim ama bildiğim kadarıyla Xiaomi'ye mesaj göndererek telefonla mi hesabının ilişkisini kesilebiliyormuş.

Son düzenleme:
Oyla:

hammerhead

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Atacan Sinan
Cihazım
Mi Mıx2
Konular
2
Kaldıramazsınız hocam,işin ehli biri tarafından mi hesabı bypas işlemi yapılabilir ama bu işlem sonrası telefonu güncelleyemez ve sıfırlayamazsınız. Diğer bir seçenek ise ben denemedim ama birkaç yerde okumuştum Xiaomi'ye mesaj göndererek telefonla mi hesabının ilişkisini kesilebiliyormuş.

Tamam hocam teşekkürler cevabınız için

Oyla:
Üst Alt