Soru telefonu nasil sarj etmeliyim?

alierdem

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ali
Cihazım
lumia 930
Konular
2
herkese merhaba
2/3 gun once redmi note 3 pro aldim. bataryasi buyuk diye aldim ve en sevdigim yani bataryasi. kafama gore sarj ediyorum bos kaldikca, bu zararlimi bitirip mi sarjetsem daha iyi? adaptoru takip dizi izlesem falan oldururmuyum bataryayi?

orjinal ya da kaliteli bataryasini aliexpress te bualamadim. nerde bulabilirim ? bulabilir miyim?

herkese tesekkurler

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

sagolera5689

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ömer
Cihazım
Redmi not3
Konular
1
Şarj nasıl iyi gidiyor mu

Oyla:

rswarp

Morbidezza.
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tugay
Cihazım
Mi 5
Konular
3
herkese merhaba
2/3 gun once redmi note 3 pro aldim. bataryasi buyuk diye aldim ve en sevdigim yani bataryasi. kafama gore sarj ediyorum bos kaldikca, bu zararlimi bitirip mi sarjetsem daha iyi? adaptoru takip dizi izlesem falan oldururmuyum bataryayi?

orjinal ya da kaliteli bataryasini aliexpress te bualamadim. nerde bulabilirim ? bulabilir miyim?

herkese tesekkurler

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Hocam bende çoğu zaman şarjda iken telefon ile oynuyorum bir sorun olmadı şimdiye kadar fakat neden sürekli çıkarıp tekrar şarja taktığınızı anlayamadım cihaz zaten şarj konusunda gayet iyi. Bitirince takmanız daha mantıklı değil mi?

Oyla:

karakaya1903

Pisi Linux
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Celal Karaka
Cihazım
Redmi Note 3 Pr
Meslek
Öğrenci
Konular
4

Ben de yaklaşık 3.5 aydır kullanıyorum.Şarj konusunda kafanız rahat olsun, sabah 7 de çıkıyorum akşam 9 gibi de geliyorum hala bi %20 civarı şarj kalıyor üstelik çokca mobil veri/wi-fi kullanıp oyun oynuyorum

Oyla:

astatin13

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ahmet
Cihazım
Note 2
Konular
0
Bataryaları tamamen bitirmenize gerek yok şarja takmak için. Hatta %20 nin altına pek düşürmeyin daha sağlıklı ve uzun ömürlü olur. Şarjdayken oyun oynamak bataryanıza verebileceğiniz en büyük zarardır. Isınmış bataryayı elektrikte tutup şarj etmek hem ömrü kısaltır hemde patlama riski yükselir.

Oyla:

alierdem

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ali
Cihazım
lumia 930
Konular
2
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam bende çoğu zaman şarjda iken telefon ile oynuyorum bir sorun olmadı şimdiye kadar fakat neden sürekli çıkarıp tekrar şarja taktığınızı anlayamadım cihaz zaten şarj konusunda gayet iyi. Bitirince takmanız daha mantıklı değil mi?
sarja takiyorum misal, biri arıyo çıkarıyorum şarjdan. yada gün içinde yer değiştiriyorum sürekli. gece şarjda bırakmak istemiyorum (kullanmak için)
biraz araştırınca buldum bataryasını 15 dolarmış en kötü yeni batarya alırım 1 sene sonra.

abi şarjı bayaa iyi, sabah 8 de falan çıkardım sanırım. gps/wifi/4g açık. gün içinde 1 saat kadar konuştum. müzik dinledim. arada sürekli whatsapp te falandım. bi de bi bölüm dizi izledim şu an %30 da

Oyla:

rswarp

Morbidezza.
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tugay
Cihazım
Mi 5
Konular
3
Size kalmış hocam zaten kolay kolay bir şey olacağını zannetmiyorum. Bir şey olursa dediğiniz gibi batarya alırsınız.

Oyla:
Üst Alt