Yardım Telefonu Kapatıp Açmadan 4.5G veya 3G Bağlanmıyor

zymnax

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mert
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
1
Telefonu uzun süre Wi-Fi ile kullandıktan sonra mobil veriye geçince telefon çekmiyor veya sadece 2G oluyor. Tekrar internete bağlanabilmek için kapatıp açmak zorunda kalıyorum. Bir süre daha sıkıntısız kullanıyorum ama Wi-Fi'a bağlanıp tekrar mobil veriye geçince yine gidiyor internet. Var mıdır bunun çözümü? İnternet ayarlarını tekrar girmeyi denedim, bağlantı ayarlarını sıfırlamayı denedim, yine çözüm olmadı. Cihaz malum yolla kayıtlı.

SerseristyLe

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi 10 T
Konular
44
Telefonu uzun süre Wi-Fi ile kullandıktan sonra mobil veriye geçince telefon çekmiyor veya sadece 2G oluyor. Tekrar internete bağlanabilmek için kapatıp açmak zorunda kalıyorum. Bir süre daha sıkıntısız kullanıyorum ama Wi-Fi'a bağlanıp tekrar mobil veriye geçince yine gidiyor internet. Var mıdır bunun çözümü? İnternet ayarlarını tekrar girmeyi denedim, bağlantı ayarlarını sıfırlamayı denedim, yine çözüm olmadı. Cihaz malum yolla kayıtlı.
Cihazınızın sürümü nedir hocam tavsiyem flash tool ile 12.0.6 kurmanız ama boot kilidini kilitlememek için flash toolda cleaan all seçeneğini işaretlemeyi unutmayın

zymnax

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mert
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Cihazınızın sürümü nedir hocam tavsiyem flash tool ile 12.0.6 kurmanız ama boot kilidini kilitlememek için flash toolda cleaan all seçeneğini işaretlemeyi unutmayın
12.0.3 EEA kullanıyordum, bu sorun devam ediyordu. 12.0.3 Endonezya'ya geçtim, aynı şekilde devam etti. En son batarya performansını arttırmak için Endonezya 11.0.2.0 kurdum, şu anda hala onu kullanıyorum ve durum aynı... Global Rom kullanmadım, şansımı denememi mi önerirsiniz? Diğer romların herhangi bir etkisi olmadı bu soruna malesef... Flash Tool kullanmadan flashall.bat kullanarak flashladım bütün romları.

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
İşi bilen birine tekrar imei repair yaptırın,forumdan ücretli destek alabilirsiniz...

zymnax

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mert
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
1
İşi bilen birine tekrar imei repair yaptırın,forumdan ücretli destek alabilirsiniz...

Bu işlemin sorunumu çözeceğine emin misiniz? Çünkü kapatıp açtıktan sonra uzun bir süre sıkıntısız bağlanıyor internete.

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
zymnax, Hemen hemen tüm romları denemişsiniz ?

Geriye tek seçenek bu kalıyor,siz yine de ucuzdan pahalıya doğru gidin yani aklınızda kalan romları,linkte yer alan adımları deneyin olmaz ise dediğim gibi yapın...

zymnax

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mert
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
1
zymnax, Hemen hemen tüm romları denemişsiniz ?

Geriye tek seçenek bu kalıyor,siz yine de ucuzdan pahalıya doğru gidin yani aklınızda kalan romları,linkte yer alan adımları deneyin olmaz ise dediğim gibi yapın...

Teşekkür ederim. 12.5 çıkana kadar idare edeceğim. Onunla da bir şey değişmezse imei tamiri yaptırırım. Belki benim gibi sorun yaşayıp çözen birisi vardır ümidiyle açtım konuyu ama hayırlısı...

mert5126

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
2
Hocam bende aynı sorundan muzdariptim. İlave olarak bende telefon çok uzun süre çekmeyen bi yerde kaldığı zaman ( asansör tünel vs) şebeke olan yere çıksam da telefon çekmiyordu. Ve bu önceden yoktu 1ay önce felan olmaya başladı telefonda yada ben ozaman farkettim ama daha önceleri olmadığından eminim. Sonra ben fabrika ayarlarına sıfırladım sorun şuan çözülmüş görünüyor bende. Hatta bu konu ile alakalı bende konu oluşturdum ama kimse cevap vermedi. Bu arada telefon note 8 pro 128gb hindistan cihazı bootloader açık üzerinde android 10 endenozya romu yüklü.

zymnax

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mert
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
1
Hocam bende aynı sorundan muzdariptim. İlave olarak bende telefon çok uzun süre çekmeyen bi yerde kaldığı zaman ( asansör tünel vs) şebeke olan yere çıksam da telefon çekmiyordu. Ve bu önceden yoktu 1ay önce felan olmaya başladı telefonda yada ben ozaman farkettim ama daha önceleri olmadığından eminim. Sonra ben fabrika ayarlarına sıfırladım sorun şuan çözülmüş görünüyor bende. Hatta bu konu ile alakalı bende konu oluşturdum ama kimse cevap vermedi. Bu arada telefon note 8 pro 128gb hindistan cihazı bootloader açık üzerinde android 10 endenozya romu yüklü.
Ne zaman sıfırladınız, ne kadar süredir sorunu yaşamıyorsunuz. Ona göre ben de fabrika ayarlarına sıfırlamayı deneyeyim.

mert5126

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
2
Ne zaman sıfırladınız, ne kadar süredir sorunu yaşamıyorsunuz. Ona göre ben de fabrika ayarlarına sıfırlamayı deneyeyim.
Hocam yaklaşık 10 gün oldu bir sıkıntı kalmadı. Ayrıca şarj süresinde de hayli artış oldu.

Üst Alt