Haber Telefonlarda 120 Hz ekran standartlaşacak.

Merhaba Arkadaşlar ;

XDA Developers’ta ortaya çıkan raporlara göre MIUI 11 Beta sürümünün ekran ayarlarında daha önce Xiaomi telefonlarda görülmeyen bir özellikle karşılaşıldı. Bu özellik ile birlikte ekranın tazeleme hızının değiştirilebildiği görüldü. Seçeneklerde 60Hz ve 120Hz modları yer alıyor.

Bu durum da Xiaomi’nin 120Hz ekrana sahip bir akıllı telefon üzerinde çalıştığını gösteren detaylar arasında yer alıyor. OnePlus’ın 90Hz ekran hamlesinden sonra Xiaomi’nin de 120Hz ekran getirme olasılığı epey bir yüksek.

120 Hz ekran ne işe yarıyor?

120 Hz ekranın 60 Hz ekranlara göre en büyük avantajı akıcılığı yönünde. Örneğin 60 Hz ekranda, saniyede 60 kare görebilirken 120 Hz ekranda, saniyede 120 kare görebiliyorsunuz. Bu da özellik arayüz tarafında daha akıcı bir deneyim yaşamanızı mümkün kılıyor.

60Hz vs 120Hz ekran yenileme hızı ;

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

İlk önce bir şeyi belirtek istiyorum, şu anda 240Hz yenileme hızı ekranında telefon bulunmadığını biliyorum, ancak konsept aynı kalıyor. Aşağıdaki görselde, 60 Hz ekranın 240 Hz ekran ile karşılaştırıldığını, sırasıyla 60 Fps ve 240 fps'de çekildiğini görebilirsiniz. Bu nedenle 120Hz'lik bir ekranın, yeşil topu 60Hz'lik ekranın iki katı hızda yenileyeceği açıktır. Böylece animasyon daha yumuşak ve daha hızlı görünecektir.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

MONAR

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Poco F5
Meslek
Ticaret
Konular
20