Soru Telefonda IMEI için root vardı sonra root kalktı

Beytullah Bağ

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Beytullahbag
Cihazım
Redmi Note 9Pro
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global Kararlı v12.5.2
Telefon Modeli
Redmi Note 9 Pro
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Telefonum yurt dışı IMEI attılar. IMEI için root atıldı bir kaç hafta sonra telefon güncellemeden sonra brick olmuştu telefonu sıfırlayıp kurtardılar ve telefonda root yoktu IMEI duruyordu. Böyle birşey olabilir mi? Yani IMEI li telfondan root kaldırınca IMEI durmaya devam eder mi?

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi 13T PRO
Meslek
Mod
Konular
315
Telefonum yurt dışı IMEI attılar. IMEI için root atıldı bir kaç hafta sonra telefon güncellemeden sonra brick olmuştu telefonu sıfırlayıp kurtardılar ve telefonda root yoktu IMEI duruyordu. Böyle birşey olabilir mi? Yani IMEI li telfondan root kaldırınca IMEI durmaya devam eder mi?

Evet, gayet doğal hocam. İmei işlemi yazılma şekline göre kalıcı veya geçici olabiliyor. Bazı cihazlarda fabrika ayarlarına dönünce imei silinir, bazılarında ne yaparsanız yapın silinmez. Root işlemi ile imei pek bağımlı değil. Tekrar kurmak isterseniz önce cihazınıza twrp yüklemelisiniz. Eğer twrp duruyorsa, twrp ekranını açıp magisk flashlamanız lazım.

Oyla:

excalabur

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zeynel
Cihazım
Redmi Note 11
Meslek
Elektronik Teknisy
Konular
403
Merhaba Root Malum İşlemi Yaparken Kullanmıştır Normal Telefoncu Bu İşlerle Uğraşmaz Boxla Yazılım Vs Atar
Root Olsun Olmasın IMEI Kalır Rootun Hiçbir İlgisi Olmaz Kaldırsanızda Kalır Bütün Telefonlar İçinde Geçerli

Oyla:

Beytullah Bağ

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Beytullahbag
Cihazım
Redmi Note 9Pro
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhaba Root Malum İşlemi Yaparken Kullanmıştır Normal Telefoncu Bu İşlerle Uğraşmaz Boxla Yazılım Vs Atar
Root Olsun Olmasın IMEI Kalır Rootun Hiçbir İlgisi Olmaz Kaldırsanızda Kalır Bütün Telefonlar İçinde Geçerli
Hocam bende bir telefonda daha var yurt dışı onda root var kaldırsam yani bir sorun olurmu
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Evet, gayet doğal hocam. İmei işlemi yazılma şekline göre kalıcı veya geçici olabiliyor. Bazı cihazlarda fabrika ayarlarına dönünce imei silinir, bazılarında ne yaparsanız yapın silinmez. Root işlemi ile imei pek bağımlı değil. Tekrar kurmak isterseniz önce cihazınıza twrp yüklemelisiniz. Eğer twrp duruyorsa, twrp ekranını açıp magisk flashlamanız lazım.
Teşekkürler hocam bilgilendirme için

Oyla:
Üst Alt