MIUI 11 Telefonda ilginç bir hantallık söz konusu.

bayram emir

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ByRAM
Cihazım
GM 4G
Konular
1
İlk aldığım zamanlar güzel akıcı idi. Güncellemeler geldikten sonra işin rengi değişti ve hiç bir zaman akıcı olmadı. Hep bir hantallık bir yavaşlık vardı. Kötülemek istemiyorum ama artık iyice bıkkınlık geldi. Kırıp atacağım telefonu. Miui arayüzü gerçekten başarılı ama çözemedim bu takılmayı. Format atmama rağmen hala devam ediyor. Son çare buraya yazıyorum. Uzun süredir böyle kullanıyorum ,format atmaya üşendiğim için , tak etti canıma. En sonunda custom bi rom a geceğim çözüm bulamazsam.Daha önce böyle bir şey başına gelen varmı. Nasıl bir çözümü var. Yardımcı olursanız sevinirim. İyi forumlar.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-05-20-03-45-11-939_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2020-05-20-03-45-11-939_com.android.settings.jpg
    181,8 KB · Görüntüleme: 37

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
İlk aldığım zamanlar güzel akıcı idi. Güncellemeler geldikten sonra işin rengi değişti ve hiç bir zaman akıcı olmadı. Hep bir hantallık bir yavaşlık vardı. Kötülemek istemiyorum ama artık iyice bıkkınlık geldi. Kırıp atacağım telefonu. Miui arayüzü gerçekten başarılı ama çözemedim bu takılmayı. Format atmama rağmen hala devam ediyor. Son çare buraya yazıyorum. Uzun süredir böyle kullanıyorum ,format atmaya üşendiğim için , tak etti canıma. En sonunda custom bi rom a geceğim çözüm bulamazsam.Daha önce böyle bir şey başına gelen varmı. Nasıl bir çözümü var. Yardımcı olursanız sevinirim. İyi forumlar.
Son gelen güncellemeyi deneyebilir misiniz hocam? Telefonun akıcılığı baya bir arttı belki sizin kasma sorununuz düzelir. Eğer düzelmezse twrp kurup full wipeden sonra fastboottan rom kurarsınız.

bayram emir

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ByRAM
Cihazım
GM 4G
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Son gelen güncellemeyi deneyebilir misiniz hocam? Telefonun akıcılığı baya bir arttı belki sizin kasma sorununuz düzelir. Eğer düzelmezse twrp kurup full wipeden sonra fastboottan rom kurarsınız.
Şu anda bi güncelleme yok resimdeki son sürüm hocam.

Caner19

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Caner
Cihazım
Redmi note 8
Konular
6
Hard reseti atin sonra acilista wifi falan açmayın sim bile takmayin google play sistem güncelleme telefon hakkinda girip ordaki güncelleme kapatin sonra telefon hakkinda miui sürüme 5 kez tiklayip geliştirici secenekleri içindeki açılışta güncelle mi ne yazar o tikide kaldırın hersey rayina oturur oturmazsa yazilimsal sorun olduğunu anlarsiniz başka surumlere o zaman karar verirsiniz ama ilk etap dediklerimi uygulayin

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Güncellemeler hem yeniliklerle hem hatalarla gelir,ben o yüzden her güncellemeyi yüklemiyorum.poco f1 de hala 9.6.27 rom kullanıyorum. Bence eniyisi hangi romda mutluysak o roma geçmek yada geri dönmek

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Arkadaşın cihazı 3/32 lik yani işi zor günümüzde 4 gb ramli cihazdan aşağısı öldü ve yeni çıkan redmi note serilerine bakın minimum 6gb ramle çıkıyor.
custom romlarla hiç vakit kaybetmeyin hepsi kasıyor. note 6 proda en stabili global rom gelelim çözüme.

Öncelikle bu linkten : Rom - Redmi Note 6 Pro – Global Kararlı Rom V11.0.3.0 PEKMIXM
fastboot indirme bağlantısını indirin daha sonra
bootloader kilidini açın twrp yükleyin temizlik kısmından veriyi biçimlendir diyip gelen ekrana yes yazın devam edin daha sonra yeniden başlat menüsünden recovery seçin tekrar twrp açılıcak bu sefer gelişmiş temizlik menüsüne girip listedeki tüm tikleri seçip temizleyin.
daha sonra cihazı kapatıp ses kısma +güç tuşuyla fastboot modda açın ve mi flash ile indirdiğiniz tgz uzantılı romu kurun. 5-6 dakka açılış ekranında kalabilir endişelenmeyin ve ilk kurulum ekranındaki gereksiz seçenekleri kapatarak tamamlamayı unutmayın.
NOT: Telefonunuzdaki tüm dosyalar ve sistem silinicek cihaz bebek gibi olucaktır bu anlattıklarım sorununuzu çözmezse atın çöpe yada satıp yeni cihaz alabilirsiniz.

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
Arkadaşın cihazı 3/32 lik yani işi zor günümüzde 4 gb ramli cihazdan aşağısı öldü ve yeni çıkan redmi note serilerine bakın minimum 6gb ramle çıkıyor.
custom romlarla hiç vakit kaybetmeyin hepsi kasıyor. note 6 proda en stabili global rom gelelim çözüme.

Öncelikle bu linkten : Rom - Redmi Note 6 Pro – Global Kararlı Rom V11.0.3.0 PEKMIXM
fastboot indirme bağlantısını indirin daha sonra
bootloader kilidini açın twrp yükleyin temizlik kısmından veriyi biçimlendir diyip gelen ekrana yes yazın devam edin daha sonra yeniden başlat menüsünden recovery seçin tekrar twrp açılıcak bu sefer gelişmiş temizlik menüsüne girip listedeki tüm tikleri seçip temizleyin.
daha sonra cihazı kapatıp ses kısma +güç tuşuyla fastboot modda açın ve mi flash ile indirdiğiniz tgz uzantılı romu kurun. 5-6 dakka açılış ekranında kalabilir endişelenmeyin ve ilk kurulum ekranındaki gereksiz seçenekleri kapatarak tamamlamayı unutmayın.
NOT: Telefonunuzdaki tüm dosyalar ve sistem silinicek cihaz bebek gibi olucaktır bu anlattıklarım sorununuzu çözmezse atın çöpe yada satıp yeni cihaz alabilirsiniz.
Bu yöntem sorunumu çözmüştü benim. :)

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Bu yöntem sorunumu çözmüştü benim. :)
Malesef bu zamanda standart kullanıcı olmak yetmiyor androidin dilini öğrenmek anlamak zorundayız :) acayip acayip saçma detaylar var tam ekran modunda sistem başlatıcı uygulamasına tam ekran izni vererek animasyon kasmalarını çözmek gibi :D
daha ben ekstra olarak miui hidden settings yükleyip chrome hariç google klasöründeki tüm google uygulamalarını ve 4-5 tane xiaomi uygulamasını devre dışı bırakarak yada silerek ramde daha çok yer açtım sisteme.

Üst Alt