Sohbet Telefonda Antivirüs gerekli mi?

Hüseyinavni

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Hüseyin Avni
Cihazım
Xiaomi Mi Max 3
Konular
17
Arkadaşlar,
Forumda bu konuda daha önce bir konu açılmadığını düşünüyorum. Eğer varsa da ben göremedim. Xiaomi cihazlarda güvenlik taraması diye bir uygulama var. Fakat be bugüne kadar herhangi bir virüs yada tehdit tespit ettiğine şahit olmadım. Yani telefonlarımız ne kadar güvenli orası bir soru işareti.

Telefonlarında herhangi bir antivirüs proğramına ihtiyaç var mıdır? Mesela ben evdeki PC'mde ücretli Kaspersky kullanıyorum. Android koruması da var. Proğramı telefonuma yüklesem mi diye düşünüyorum. Bir yandan da telefonu kasar diye kararsızım. Bu konuda bilgi ve deneyimi olan arkadaşların görüşlerini öğrenmek isterim.

Telefonda antivirüs gerekli midir?

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
Virüs programlarının deli gibi veri çaldığını hepimiz biliyoruz herhalde hiç gerek yok kullanmaya o yüzden.

MIHayranı69

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mahmut
Cihazım
Mi 8
Konular
1
Fidye virüsü bunu beğendi.

Codered

to be or not to be..
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
IT Professional
Konular
52
Zaten hali hazırda güvenlik uygulaması içinde avl, tencent ve avast gibi yeterli firmaların veritabanını kullanarak aktif olarak çalışan bir virüs koruması mevcut. Bu yüzden başka bir firmanın ürününe ihtiyaç olacağını pek düşünmüyorum. Yine de tercih meselesi ;)

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
Android telefonların arayüzü ve kullandığı android işletim sisteminin yapısı gereğince siz çok sıra dışı uygulamalar yüklemediğiniz müddetçe virüs bulaşabilecek bir sistem değildir. Bu yüzden antivirüs uygulaması gerekli midir sorusuna verilebilecek tek cevap : Hayır gerekli değildir...

MANUPLE

Ctrl + L
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Netizen
Cihazım
Poco X3 Nfc
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
39
Koçara 'nın da yazdığı gibi "sıra dışı uygulamalar yüklemediğiniz müddetçe" veya sıra dışı yerleri ziyaret etmediğiniz müddetçe virüs endişeniz olmasın.

Bir de şu var, eğer önemli bilgilerinizi(kredi kartı, bankamatik bilgileri ve şifrelerini) orta yerde bırakmak veya hatırlatıcı şifre opsiyonlarıyla kullanmak gibi alışkanlıklarınız olmazsa yine korkmanıza gerek yoktur.

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
2006 yılından itibaren Pc'de, 2014 yılından itibaren de telefonda virüs programı kullanmıyorum... İşe yaradıkları yok bari boşuna çalışıp ram yiyip yan gelip yatmasınlar...8=)

Superkahrmn

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Xiaomi Mi Note3
Konular
40
Yıllar önce bende antivirüs kullanmayı bıraktım. Bilgisayarıma format sonrası Eset nod 32'yi Crack ile yüklerken kendi kendime " ben bunu Crackle yüklüyorum proğram daha kendi lisansını koruyamıyor, benim bilgilerimi nasıl koruyacak" diyerek bir daha hiçbir platformda kullanmamaya başladım.

MIHayranı69

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mahmut
Cihazım
Mi 8
Konular
1
Yıllar önce bende antivirüs kullanmayı bıraktım. Bilgisayarıma format sonrası Eset nod 32'yi Crack ile yüklerken kendi kendime " ben bunu Crackle yüklüyorum proğram daha kendi lisansını koruyamıyor, benim bilgilerimi nasıl koruyacak" diyerek bir daha hiçbir platformda kullanmamaya başladım.
O cracki yaparken antivirüsü pasif duruma yani kapalı hale getiriyor muydunuz yoksa aktif şekilde çalışıyor muydu?

Üst Alt