Yardım Telefona soğuk zarar verirmi

Theorder211z

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Zülküf
Cihazım
Redmi note 7
Konular
2
Merhabalar telefonun bataryasının 15 dereceye inmesi zararlımı yani soğuk telefona zararlımı ?

gkhntsdmr

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
gökhan
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
32
Merhabalar telefonun bataryasının 15 dereceye inmesi zararlımı yani soğuk telefona zararlımı ?
telefonu soğutmak için buzdolabına atmadığınız sürece birşey olmaz hocam. bende telefonu şarja taktığımda mermere koyarım hep ısıyı dağıtsın diye yoksa 45derece altına inmiyor batarya sıcaklığı şarjım %85e gelene kadar

Drkirpi

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Redmi Note 9 Pr
Konular
5
Batarya -10-15 arası soğuklarda sıkıntı yaratıyor.Ben tanıklık ettim cihaz açılmıyor.İsininca tekrar açabilirsiniz

DrunkPikachu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yiğit Sezer
Cihazım
RedmiNote 12 5g
Meslek
Kimyasal Madde Dan
Konular
2
Modern akıllı telefonların çoğu, alkalin pillerden çok daha hassas olan lityum-iyon pillerle çalışır. Lityum-iyon piller soğuk havaya maruz kaldığında, pil içindeki kimyasal reaksiyonlar yavaşlar veya tamamen durur. Sonuç olarak, batarya çalışmaya devam etmek için cihazın ihtiyaç duyduğundan daha az akım boşaltır. Bu nedenle telefon performansını yavaşlatmaya, batarya ömrünü kısaltmaya ve sonunda cihazı kapanmaya başlar.

Neyse ki, soğuk havanın neden olduğu sorunlar geçicidir. Lityum-iyon batarya ısınıp önerilen çalışma sıcaklığına ulaştığında, cihazın performansı normal şekilde devam eder.
Tavsiyelerim şunlar:
-Telefonu mümkünse iç cebinizde taşıyın.
-Temin edebiliyorsanız termal kılıf kullanın
-Soğuk bölgede telefonu kapalı tutup, uygun ortam ısısı oluşunca (0 ila 35 derece arası) açın.
-Eğer telefon kendini kapatırsa, açmaya çalışmadan önce minimum 5 dakika bekleyin.

Üst Alt