Rehber Telefona Açılış Animasyonu (Boot Animation) Yapma Rehberi "Temalardan Yükleme"

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
126
Arkadaşlar merhaba

Daha önce BU KONU üzerinden sizlere telefonunuza "Açılış Animasyonu" nasıl yapılır ile ilgili bir rehber hazırlamıştık. Şimdi ise aynı işlemi twrp olmadan "Temalar Uygulaması" üzerinden nasıl yapacağınızı kısaca anlatmak istedim.

Animasyon "bootanimation.zip" dosyamızı hazırlama işlemi yine BU KONU üzerinde anlatıldığı gibi paketleme işlemini yapıyoruz, bir anlamda paketleme işlemine kadar olan hazırlık safhası aynıdır.

Şimdi gelelim "bootanimation.zip" dosyamızı Temalar Uygulaması üzerinden kullanmaya. Oluşturduğumuz dosyayı aşağıda vermiş olduğum hazır "Açılış Animasyonu.mtz" uzantılı tema dosyasının içine atıyoruz ve telefon hafızasına kopyalıyoruz.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Ardından Tamalar Uygulamasını açarak "Temalar" sekmesine tıklıyoruz.

Çıkan pencerede en altta bulunan "İçe Aktar" sekmesini tıklayarak, "Açılış Animasyonu.mtz" dosyasını seçerek onaylıyoruz.

Onayladıktan sonra bir geri gelerek "Temayı özelleştir" sekmesini seçiyoruz, çıkan pencerede sol altta bulunan "Açılış animasyonu sekmesini tekrar tıklıyoruz.

Gelen pencerede daha önce içe aktarmış olduğumuz "Açılış Animasyonu" nu seçerek Uygula diyoruz. Tema Uygulandı bildirimi geldikten sonra işlem tamamdır. Telefonunuzu yeniden başlatarak artık yeni Açılış Animasyonunuzun keyfini çıkartıyorsunuz .

Takıldığınız veya anlamadığınız herhangi bir sorunda konu altına mesaj yazarak sorabilirsiniz.
Umarım yararlı bir rehber olmuştur. :)
İyi forumlar.

Ekli dosyalar

• Açılış Animasyonu.mtz
    262,2 KB · Görüntüleme: 258

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
126

MustafaKAYA

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
9
Arkadaşlar merhaba

Daha önce BU KONU üzerinden sizlere telefonunuza "Açılış Animasyonu" nasıl yapılır ile ilgili bir rehber hazırlamıştık. Şimdi ise aynı işlemi twrp olmadan "Temalar Uygulaması" üzerinden nasıl yapacağınızı kısaca anlatmak istedim.

Animasyon "bootanimation.zip" dosyamızı hazırlama işlemi yine BU KONU üzerinde anlatıldığı gibi paketleme işlemini yapıyoruz, bir anlamda paketleme işlemine kadar olan hazırlık safhası aynıdır.

Şimdi gelelim "bootanimation.zip" dosyamızı Temalar Uygulaması üzerinden kullanmaya. Oluşturduğumuz dosyayı aşağıda vermiş olduğum hazır "Açılış Animasyonu.mtz" uzantılı tema dosyasının içine atıyoruz ve telefon hafızasına kopyalıyoruz.

Ardından Tamalar Uygulamasını açarak "Temalar" sekmesine tıklıyoruz.

Çıkan pencerede en altta bulunan "İçe Aktar" sekmesini tıklayarak, "Açılış Animasyonu.mtz" dosyasını seçerek onaylıyoruz.

Onayladıktan sonra bir geri gelerek "Temayı özelleştir" sekmesini seçiyoruz, çıkan pencerede sol altta bulunan "Açılış animasyonu sekmesini tekrar tıklıyoruz.

Gelen pencerede daha önce içe aktarmış olduğumuz "Açılış Animasyonu" nu seçerek Uygula diyoruz. Tema Uygulandı bildirimi geldikten sonra işlem tamamdır. Telefonunuzu yeniden başlatarak artık yeni Açılış Animasyonunuzun keyfini çıkartıyorsunuz .

Takıldığınız veya anlamadığınız herhangi bir sorunda konu altına mesaj yazarak sorabilirsiniz.
Umarım yararlı bir rehber olmuştur. :)
İyi forumlar.
Ben yapmaya çalıştım ama içe aktara bastığımda bir tepki vermiyor yükleniyor işareti bile çıkmıyor. Açılış animasyonu diye bir seçenek de bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim hocam.

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
126
Ben yapmaya çalıştım ama içe aktara bastığımda bir tepki vermiyor yükleniyor işareti bile çıkmıyor. Açılış animasyonu diye bir seçenek de bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim hocam.
Her şeyi doğru yaptığınızı varsayarak yazıyorum, kullandığınız rom veya Temalar uygulaması sürümünde temayı Özelleştir kısmı olamayabilir hocam. Ayrıca kendiniz bir animasyon yaparak verdiğim dosyanın içine attınız değil mi?

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
126
Elinize sağlık hocam. Böyle giderse yakında herkesi birer geliştirici yapacaksınız. 8=)clap~~
İnşallah hocam, tüm bu işe hevesli arkadaşlarımıza kapımız ve yardımımız sonu kadar açık :)
Teşekkür ederim. :$

Üst Alt