Rehber Telefon Üzerinden Tema Ayrıştırma ve Düzenleme

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Not : Bu rehberden sadece 3. Parti tema yükleyebilen custom rom sahipleri yada Designer olanlar faydalanabilir.

Beğendiği iki üç temayı birleştirip yada bazı özelliklerini değiştirip ideal temasını yaratmak isteyen hevesli ve meraklı forumdaşlarımız için yararlı olacağını düşündüğüm ve tamamen telefon üzerinden uygulayabileceğiniz bir rehber hazırlamak istedim .

Öncelikle
-zarchiver uygulamasını indiriyoruz
-beğendiğimiz ayrıştırmak yada birleştirmek istediğimiz temaları google yada forum üzerinden .mtz uzantılı olarak indiriyoruz.
-
Miui theme editör programı ile marketten indirdiğiniz temaları da PICK A THEME kısmına tıklayıp ileri ileri diyerek mtz haline dönüştürebilirsiniz. Bu değerli bilgiyi yeni öğrendim vesile olan Agit ve Pendroz hocama da ayrıca teşekkürler

-Üç noktaya tıklayıp -oluştur - yeni klasör diyerek düzenlemek yada alıntı yapmak istediğimiz temaların adıyla klasorlerimizi açıyoruz

-Zarchiver uygulamasına girip indirdiğimiz temaları buluyor ve üzerine tıklayıp Çıkart... A basıp temayı aynı isimli klasöre çıkartıyoruz.

Aynı işlemleri diğer temalar için de yapmamız gerekiyor
-Temanın varsayılan duvar kağıdını değiştirmek için wallpaper dosyasındaki jpg resimlerini değiştirmelisiniz.

-Arama ekranındaki profil resmini yada tuşları değiştirmek istediniz , incallui adında bir klasör açacak ve incallui dosyasını içine çıkartacaksınız , bütün png resimlerini içerisinde bulabilir , photoshop yardımı ile yeni png resimleri oluşturup içine atabilirsiniz . Yada bir diğer dosyadaki arama ekranını beğendiniz çıkarma işlemi yapmadan o dosyayı kopyalayıp direk birleştirmek istediğiniz temanın içine atıp değiştirmelisiniz.

Şimdi geldi toplama aşamasına , incallui dosyasının içine giriyoruz içerisinde bulunan tüm dosyaları seçiyoruz üç noktaya basıp yeni arşive basıyoruz . İsmini com.android.incallui şeklinde değiştirip türünü zip yapıp tamam diyoruz . Bu sayede değişikliklerimiz uygulanmış olacak.
Unutmayın tekrardan toplanan dosya oluşturduğunuz klasörün içinde oluşacak , kopyala yapıştır diyerek tema dosyasının içine atmalısınız ve değiştir demelisiniz.

Tüm özellikler ve neyi nerden bulabileceğini öğrenmek için Agit hocamın konusunu inceleyebilir bilgi sahibi olabilirsiniz ;

Rehber - Tema hazırlık aşamasında mtz com. şekline başlayan dosyaları ne işe yarar

- Şimdi geldik temamızı toplamaya
Üç noktaya basıp tümünü seç diyoruz ,hepsi seçildikten sonra arşivle diyoruz ve temamızın adını temaismi.mtz şeklinde isimlendirip tamam diyoruz.

-Artık yeni temanızı ayarlar temalardan içe aktar diyerek kullanabilirsiniz.

Ayrıca kullanmak isteyenler mt Manager uygulamasını marketten indirip kullanabilirler, çalışma şekli pcdeki 7zipe benzer, kullanımı daha rahattır fakat karışıklık ve hata yapma riski yeni başlayanlar için fazladır. Tercihi size bırakıyorum

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son düzenleme:

0neir0

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
OneirO
Cihazım
Mi Note 10 Pro
Konular
0
Eline sağlık. İyi oldu bu anlatım. Çok teşekkür ederim

MI 8 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Elinize sağlık hocam, bir çok kullanıcımıza yararlı bir rehber olmuş clap~~
Teşekkürler hocam benim gibi sıfırdan başlayıp kendi temasını yaratma hevesiyle bu işe girisecek arkadaşlarımız için faydalı olacağına inanıyorum bende, sonrasında zaten yeterli gelmeyip sizin konularınıza yöneleceklerdir handshake~~

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
126
Teşekkürler hocam benim gibi sıfırdan başlayıp kendi temasını yaratma hevesiyle bu işe girisecek arkadaşlarımız için faydalı olacağına inanıyorum bende, sonrasında zaten yeterli gelmeyip sizin konularınıza yöneleceklerdir handshake~~
Tema yapımı konusunda herkese kapımız açık hocam.

Siz, pendroz ve agit77 hocalarım ile bu ipi göğüslemeye hazırız her zaman :)

Üst Alt