Sohbet telefon tavsiyesi

mertingen

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mert
Cihazım
mi mix 256gb
Konular
22
selam arkadaşlar. telefon tavsiyesine ihtiyacım var. 1500 tl bandında olabilir (duruma göre azcık daha çıkabilirim)

elimde bir huawei mate 10 lite var. inanılmaz fotolar çekiyor. iki önde iki arkada bokeh etkisi falan çok iyi. ama arayüz çok kötü. ve takılmalar oluyor. akışkanlık yok. dayanıklılık süper ama. kaç defa düştü yere hiç bişi olmadı.

çok önceden bir mi mix almıştım hevesle. onun arayüzü çok akışkan ve çok memnundum. hiç donma problemi falan yaşamadım. kamerası içler acısıydı ama. ve çok kırılgan bir telefondu. kırıldı zaten ekranı :))

bayaa bir araştırdım xiaomi çeşitlerini herhalde benim isteğime uygun mi note 5 pro gibi geldi. fiyatı 1800 lerde. bir de mi6 var o daha pahalı eski bir model nasıl daha pahalı olur yeni modellerden onu anlamış değilim. neyse konu bu diiil.

ram olarak 4 ve 6 çok fark ediyor mu onu da bilmiyorum. teldeki akışkanlık çok önemli benim için. miui 10 gerçekten çok güzel görünüyor işletim sistemi olarak. çok fazla sosyal medya programları kullanıyorum ve fotoğraflar çekip düzenliyorum.

benim için önemli olan şeyleri yazayım, elindeki telefon modelleriyle uyuşan arkadaşlar varsa tecrübe ya da önerilerini yazarsa sevniirim.

-------------------------------------------------------
arayüzü akışkan ve kasma yapmamalı (bu ram le mi ilgili işlemciyle mi daha çok ilglili bilemiyorum)

kasası plastik ya da metal olabilir. darbelere dayanıklı

4,5g falan destekli

hızlı şarjı

5,5 - 6 inch olabilir

arka kamerası çift ya da tek olabilir. ama kaliteli ve net çekmeli. (mi mix ile hep flu fotolar çekiyordum. titreşime çok dayanıksızdı). portre modu bokeh etkisi falan olursa süper olur. foto çok önemli benim için.

güncellemelerden falan mahrum kalmamalı :)

tasarım olarak mi mix2s süper benim için ama pahalı. note 5 pro'nun şık tasarımıyla da idare edebilirim.

-----------------------------------------------------------------------------------------

şimdiden teşekkür ediyorum ilginiz için....

Chandler Muriel Bing

I'm hopeless and awkward and desperate for love.
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdullah
Cihazım
Çok Değişken
Meslek
Cep Teknik
Konular
27
Mate 10 Pro veya P20 düşünebilirsiniz onun dışında Xiaomi düşünüyorsanız Mi8, Mi8 EE ve hatta Mi6 ile bize sizi tatmin edecektir ( Bir Mi6 kullanıcısı olarak kesinlikle üzmez diyebilirim :) )

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
40
selam arkadaşlar. telefon tavsiyesine ihtiyacım var. 1500 tl bandında olabilir (duruma göre azcık daha çıkabilirim)

elimde bir huawei mate 10 lite var. inanılmaz fotolar çekiyor. iki önde iki arkada bokeh etkisi falan çok iyi. ama arayüz çok kötü. ve takılmalar oluyor. akışkanlık yok. dayanıklılık süper ama. kaç defa düştü yere hiç bişi olmadı.

çok önceden bir mi mix almıştım hevesle. onun arayüzü çok akışkan ve çok memnundum. hiç donma problemi falan yaşamadım. kamerası içler acısıydı ama. ve çok kırılgan bir telefondu. kırıldı zaten ekranı :))

bayaa bir araştırdım xiaomi çeşitlerini herhalde benim isteğime uygun mi note 5 pro gibi geldi. fiyatı 1800 lerde. bir de mi6 var o daha pahalı eski bir model nasıl daha pahalı olur yeni modellerden onu anlamış değilim. neyse konu bu diiil.

ram olarak 4 ve 6 çok fark ediyor mu onu da bilmiyorum. teldeki akışkanlık çok önemli benim için. miui 10 gerçekten çok güzel görünüyor işletim sistemi olarak. çok fazla sosyal medya programları kullanıyorum ve fotoğraflar çekip düzenliyorum.

benim için önemli olan şeyleri yazayım, elindeki telefon modelleriyle uyuşan arkadaşlar varsa tecrübe ya da önerilerini yazarsa sevniirim.

arayüzü akışkan ve kasma yapmamalı (bu ram le mi ilgili işlemciyle mi daha çok ilglili bilemiyorum)

4,5g falan destekli

hızlı şarjı

5,5 - 6 inch olabilir

arka kamerası çift ya da tek olabilir. ama kaliteli ve net çekmeli. (mi mix ile hep flu fotolar çekiyordum. titreşime çok dayanıksızdı). portre modu bokeh etkisi falan olursa süper olur. foto çok önemli benim için.

tasarım olarak mi mix2s süper benim için ama pahalı. note 5 pro'nun şık tasarımıyla da idare edebilirim.

-----------------------------------------------------------------------------------------

Xiaomi mı note 3. Çift arka kamera 6 GB ram. Sanırım fiyatı da 1850-2000 bandinda. Mı A1 de olabilir.

devrimseven60

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
berk
Cihazım
Oneplus 6
Meslek
Öğrenim görevlisi
Konular
133

4,5g falan destekli

hızlı şarjı

5,5 - 6 inch olabilir

hocam kullandığınız telefon bile nerdeyse telefon aradığınız bütçeye yakın. Bütçenizi arttırmanız gerkeiyor, ama zaten inanılmaz fotoğraflar çektiğini söylüyorsunuz, devam edemez misiniz?

Guaire

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Tayfun
Cihazım
LG G2
Konular
23
1300TL'ye Mi A1 al. Sonra üstüne Google Kamera kur. Kurulum basit, root vs istemiyor. Mate 10 Lite'ın kamerasından çok daha fazla beğeneceğini düşünüyorum. Arkada 2 kamerası var. Birisi 2x zoom ve stok kamera yazılımıyla bokeh efektli fotolar çekebiliyorsun, ama Google kamera ile zaten arka ana kamera ve ön kamera ile bokeh efektli fotolar çekebilirsin.

Akıcılık yönünden sıkıntı yaşatmaz. Stok Android, güncellemeler de Android One programı dahilinde geliyor. Seneye Eylül'e kadar ne güncelleme varsa alır.

Kasa full metal. Note 5 Pro'daki gibi arka alt ve üst kısımlar plastik değil. Düşürdün mü kolay kolay kırılmaz. Yalnız cam her türlü kırılır. Kırılmaması tamamen şans işidir. Düştüğü yer yumuşaktır, az mesafeden düşmüştür. Darbeyi alan yer cam kısmı değildir vs.

Ekran 5.5 inç, 16:9 oranında.

4G var, hızlı şarj yok.

Fotoğraflardakinden daha şık bir telefon.

byAndroid

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 5x
Konular
17
Mi note 3 tavsiyemdir. Note 5 pro yerine daha mantıklı bir seçim olur.

mertingen

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mert
Cihazım
mi mix 256gb
Konular
22
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam kullandığınız telefon bile nerdeyse telefon aradığınız bütçeye yakın. Bütçenizi arttırmanız gerkeiyor, ama zaten inanılmaz fotoğraflar çektiğini söylüyorsunuz, devam edemez misiniz?
Evet ama sistem hep şişiyor kasıyor çok uğraştığım zaman. Bazen kamerayı açınca 1 dk siyah ekranda bekliyorum. Bellek de dolu değil yani.
[doublepost=1529393797,1529393618][/doublepost]
1300TL'ye Mi A1 al. Sonra üstüne Google Kamera kur. Kurulum basit, root vs istemiyor. Mate 10 Lite'ın kamerasından çok daha fazla beğeneceğini düşünüyorum. Arkada 2 kamerası var. Birisi 2x zoom ve stok kamera yazılımıyla bokeh efektli fotolar çekebiliyorsun, ama Google kamera ile zaten arka ana kamera ve ön kamera ile bokeh efektli fotolar çekebilirsin.

Akıcılık yönünden sıkıntı yaşatmaz. Stok Android, güncellemeler de Android One programı dahilinde geliyor. Seneye Eylül'e kadar ne güncelleme varsa alır.

Kasa full metal. Note 5 Pro'daki gibi arka alt ve üst kısımlar plastik değil. Düşürdün mü kolay kolay kırılmaz. Yalnız cam her türlü kırılır. Kırılmaması tamamen şans işidir. Düştüğü yer yumuşaktır, az mesafeden düşmüştür. Darbeyi alan yer cam kısmı değildir vs.

Ekran 5.5 inç, 16:9 oranında.

4G var, hızlı şarj yok.

Fotoğraflardakinden daha şık bir telefon.
Çok teşekkür ediyorum bilgi için. Miui arayüzü ve hızlı sarj olmaması kötüymüş Kullandığım telde de hızlı şarj yok. Saatlerce bekliyorum dolması için. Çok kötü birşey yaaa.
[doublepost=1529394071][/doublepost]Note 5 pro kullanan arkadaşlar telefon hakkında deneyimlerini paylaşabilirler mi?

mehmettyilmaz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
anlamadım
Cihazım
samsung
Konular
11
Hocam selamun aleyküm, öncelikle belirtmek isterimki buna benzer bir konu bende açıcaktım fakat simdi anladimki gerek kalmadı :). Bende bayaadır araştırıyorum xiaomi cihazlari şuanda bende samsung j7 prime var takılma kasma donma aklına hangi sıkıntı gelirse mutlaka yaşadim bu telefonda. Butcem seninkiyle ayni benimde ve uzun arastirmalar sonucu emin bir şekilde mi note 3 almalisin diyorum 5.5 ekran, Hızlı şarj, sd660 işlemci gayet ideal ve stabil durumda (mi6 ile hız testleri var youtubede aman aman bir fark yok), cift arka kamera (müthiş fotoğraflar elde ediyorsun), 6 gb ram, 4.5g sorunsuz ceker cunku mi 6 da olmayan band20 özelliği var. Umarım yardımcı olmuştur sana bu söylediklerim note 5 pro ya hic girme parani harcama derim hocam. Ortaligin yatışmasını bekliyorum biraz düşsün fiyatı direk alacagım :) Not: Migrosta delta servis garantili mi note 3 şuanda 1750 Tl.

Üst Alt