Yardım Telefon stock rom yüklememe rağmen bootloopta kaldı

MustafaEren36

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Note 12 Pro 5G
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
MIUI 13.0.4
Telefon Modeli
Redmi Note 11 PRO
Bootloader Kilidi
Açık
Telefona miflash ile stock rom yükledim 15 kere falan farklı hata verdi bende batları notepad++ ile düzenleyip verdiği hatayı içeren kodları silmiştim. Şimdi ise flashlama bitti miflashta success yazdı telefon yeniden başladı fakat hala telefon BootLoop'ta takılı kaldı. TWRP ile root atarken "fastboot format userdata" yazıp yanlışlıkla telefonu fastboottan çıkardım. Şuanda fastboota girip recovery moda giremiyorum. Yardımcı olabilirmisiniz?

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
11
BL kilitlemediyseniz hala umut var.
fastboot reboot recovery komutu deneyin ya da fastboot ile TWRP kurulumu yapıp TWRP üzerinden devam edin.

Oyla:

MustafaEren36

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Note 12 Pro 5G
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
BL kilitlemediyseniz hala umut var.
fastboot reboot recovery komutu deneyin ya da fastboot ile TWRP kurulumu yapıp TWRP üzerinden devam edin.
USB hata ayıklamayı görmediği için fastboot reboot recovery denedim fakat cihazı görmedi

Edit: Şimdi tekrar denedim ve gene bootloop döngüsüne giriyor

Oyla:

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
11
USB hata ayıklamayı görmediği için fastboot reboot recovery denedim fakat cihazı görmedi

Edit: Şimdi tekrar denedim ve gene bootloop döngüsüne giriyor
Fastboot komutu için USB hata ayıklama gerekmez. Bağlantı sorunu olmuş cihazınızda tam bir rom kurulumu yok muhtemelen. Farklı bir flashtool sürümü ile hiçbir şeye müdahale etmeden kurulum yapın ya da cihazınıza uygun bir TWRP kurup TWRP üzerinden rom kurulumu yapın.

Oyla:

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
Mtk porttan yazılım yüklenmesi gerekir. Destek almanız gerekiyor. Kurcalarken farklı hatalara düşürmeyin cihazı. Daha da zor hale girebilir. Kapalı cihazda usb hata ayıklama ile işiniz yok. usb hata ayıklama açık cihazda adb erişimi için gerekli.

Oyla:

MustafaEren36

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Note 12 Pro 5G
Konular
1
Fastboot komutu için USB hata ayıklama gerekmez. Bağlantı sorunu olmuş cihazınızda tam bir rom kurulumu yok muhtemelen. Farklı bir flashtool sürümü ile hiçbir şeye müdahale etmeden kurulum yapın ya da cihazınıza uygun bir TWRP kurup TWRP üzerinden rom kurulumu yapın.
Evet cihazda romu silip TWRP'yi atmadan çıktım stock rom yükleyince de success demesine rağmen bootloop'a atıyor ayrıca bootloader kilidim açık az önce tekrardan açmayı denedim "already opened" gözüküyordu
Mtk porttan yazılım yüklenmesi gerekir. Destek almanız gerekiyor. Kurcalarken farklı hatalara düşürmeyin cihazı. Daha da zor hale girebilir. Kapalı cihazda usb hata ayıklama ile işiniz yok. usb hata ayıklama açık cihazda adb erişimi için gerekli.
Hocam MTK dışında benim yapabileceğim şekilde birşey var mı acaba?

Oyla:

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
Evet cihazda romu silip TWRP'yi atmadan çıktım stock rom yükleyince de success demesine rağmen bootloop'a atıyor ayrıca bootloader kilidim açık az önce tekrardan açmayı denedim "already opened" gözüküyordu

ben yok diye biliyorum yani daha doğrusu takibimde olan bir konu değil. Bildiğim şu ama bu uğurda tamire çok cihaz geliyor ve çoğuda artık emi okumadığı için iş işten geçmiş oluyor dikkat edin.

Oyla:

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
11

Kurduğunuz TWRP sürümüne dikkat edin Andoroid 12 uyumlu olmalı. Kendiniz elinizden gelen yöntemleri deneyin olmazsa ücretli destek alın.
Rom kurulumu için mevcut romu silmek çok riskli. Üstüne kurmak da yeterince temiz sonuç veriyor bir daha asla sistemi silmeyin.

Oyla:

MustafaEren36

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Note 12 Pro 5G
Konular
1
Kurduğunuz TWRP sürümüne dikkat edin Andoroid 12 uyumlu olmalı. Kendiniz elinizden gelen yöntemleri deneyin olmazsa ücretli destek alın.
Rom kurulumu için mevcut romu silmek çok riskli. Üstüne kurmak da yeterince temiz sonuç veriyor bir daha asla sistemi silmeyin.
Hocam twrp.me'de TWRP dosyam olmadığı için benle aynı cihaza sahip TWRP isteyen 2 3 kişinin konusuna bu siteyi atmışlardı burdaki anlatıma göre yaptım ve yanlışlıkla boot ettim sonrasında bootloop'a girdi çıkaramadım da

Oyla:

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
11
Hocam twrp.me'de TWRP dosyam olmadığı için benle aynı cihaza sahip TWRP isteyen 2 3 kişinin konusuna bu siteyi atmışlardı burdaki anlatıma göre yaptım ve yanlışlıkla boot ettim sonrasında bootloop'a girdi çıkaramadım da
Burada Not 11 5G diyor siz cihazınızdan Note 11 Pro olarak bahsetmişsiniz.
Ayrıca Redmi Note 11 Pro için birden fazla model var sizin cihazınız MTK işlemcili olan mı yoksa 5G olan model mi ?

Oyla:
Üst Alt