Yardım Telefon romdan sonra şifre istiyor

Sanane589

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Davuy
Cihazım
Casper
Konular
12
Telefona pixel rom kurdum önceden de kuruyordum düzgün bir şekilde kullanıyordum ama şimdi telefonu baslattigimda Android'i açmak için şifrenizi girin diyor ve recovery moddada istiyor ne yapmaliyim
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

aliurhan

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
ali
Cihazım
redmi note 7
Konular
4
O kadar çok saçmalık yazmışsınız ki sizin mesaj da bir o kadar saçma olmuş.
Twrp'nin şifre sorması, telefona koyulan şifre yüzündendendir. Telefonda şifre yoksa zaten twrp de şifre sormaz.
Telefona niye şifre koyar insan? Herkes kurcalamasın, dosyaları, resimleri, mesajları, uygulamaları görmesin diye değil mi? Twrp şifre sormasa, o zaman bunlara herkes ulaşamaz mı? Ulaşır. Öyleyse saçmalık bunun neresinde?

MIX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Diğer romlarda ekrana şifre koyunca twrpyi etkilemiyor . Saçmalık burda
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

O kadar çok saçmalık yazmışsınız ki sizin mesaj da bir o kadar saçma olmuş.
Twrp'nin şifre sorması, telefona koyulan şifre yüzündendendir. Telefonda şifre yoksa zaten twrp de şifre sormaz.
Telefona niye şifre koyar insan? Herkes kurcalamasın, dosyaları, resimleri, mesajları, uygulamaları görmesin diye değil mi? Twrp şifre sormasa, o zaman bunlara herkes ulaşamaz mı? Ulaşır. Öyleyse saçmalık bunun neresinde?

MIX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ayrıca rom değişikliğinde de çıkıyor konuya hakim olmadan bodoslama girmeye calismissiniz başarısız...

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Diğer romlarda ekrana şifre koyunca twrpyi etkilemiyor . Saçmalık burda
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ayrıca rom değişikliğinde de çıkıyor konuya hakim olmadan bodoslama girmeye calismissiniz başarısız...
Hala bu kadar basit bir şekilde yazdığımı bile anlamadan, beni bodoslama girmekle suçluyorsunuz.
Nasıl olsa bir yere varamayacağımız belli. Konuyu uzatmamak için hangi romda şifre vardır, hangisinde yoktur, niçin vardır, niçin yoktur konularına girmiyorum. 9 yıldır bu konuda oldukça yeterli bir tecrübem var.
Kullanıcı tarafından konulan şifrelerden bahsediyorum ben. Şifrenin ne olduğunu, niçin koyduğunu bilen bilinçli kişiler beni ilgilendiriyor.

Buradaki konu benim veri güvenliğim.
Benim şifre ile koruma altına aldığım verilerin, birileri tarafından basit bir şekilde telefonun recovery moduna alınıp erişilebilmesidir asıl saçma olan. Siz tam tersini savunup twrp'de şifre olmasını saçmalık görüyorsunuz ya işte saçma olan budur diyorum. Bu kadar basit bir şeyi anlamazlıktan gelmek biraz garip.

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Yok hocam şifre olmasa bile çıkıyor maalesef
Eski TWRP sürümlerinde evet telefonda şifre olmasa da hatta olsa bile o şifreyi girseniz de twrp kabul etmiyor, twrp üzerinden telefon hafızasına ulaşmanız gerekiyorsa ulaşamıyordunuz. Bununla ilgili de benim hazırladıklarım da dahil olmak üzere bir çok rehber forumumuzda var. Son 1-2 senedir de yeni twrplerde bu sorun ortadan kalktı. Telefondaki şifreyi girdiğiniz takdirde twrp üzerinden dosyalarınıza erişim sağlayabiliyor, modülleri-romları yükleyebiliyorsunuz. Elbette bazı telefon modellerinde hala şifre sorunu devam ediyor olabilir. TWRP ekibi her cihaza anında yanıt veremeyebiliyor. Bazı telefon modellerinde başka geliştiricilerin Official twrp'ler üzerinden portladıkları twrp'leri kullanıyoruz. Bu geliştiriciler de yenilikleri anında takip edip uygulayamıyor. Ancak bunun da çözümü belli zaten. Wipe Data.

Oyla:

melih97

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Melih
Cihazım
Redmi note 8
Konular
84
Eski TWRP sürümlerinde evet telefonda şifre olmasa da hatta olsa bile o şifreyi girseniz de twrp kabul etmiyor, twrp üzerinden telefon hafızasına ulaşmanız gerekiyorsa ulaşamıyordunuz. Bununla ilgili de benim hazırladıklarım da dahil olmak üzere bir çok rehber forumumuzda var. Son 1-2 senedir de yeni twrplerde bu sorun ortadan kalktı. Telefondaki şifreyi girdiğiniz takdirde twrp üzerinden dosyalarınıza erişim sağlayabiliyor, modülleri-romları yükleyebiliyorsunuz. Elbette bazı telefon modellerinde hala şifre sorunu devam ediyor olabilir. TWRP ekibi her cihaza anında yanıt veremeyebiliyor. Bazı telefon modellerinde başka geliştiricilerin Official twrp'ler üzerinden portladıkları twrp'leri kullanıyoruz. Bu geliştiriciler de yenilikleri anında takip edip uygulayamıyor. Ancak bunun da çözümü belli zaten. Wipe Data.
Aynen hocam öyle önceden note 6 pro vardı onda format data yapmadan istediğim Roma geçiyordum note 7 de bu sorun çıktı karşıma

Oyla:
Üst Alt