Soru Telefon Rehberiniz Nereye Bağlı?

Telefon Rehberini Nereye Kaydediyoruz?

• e-posta

Oy: 42 82,4%
  • Sim Kart

Oy: 8 15,7%
  • Telefon

Oy: 1 2,0%

• Kullanılan toplam oy
    51

MANUPLE

Ctrl + L
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Netizen
Cihazım
Poco X3 Nfc
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
39
Telefonlarımızda hepimizin önem verdiği, kaybolmasından endişe ettiği, telefon veya sim kart değişikliklerinde kapı kapı dolaşarak transferini istediği şey nedir diye soracak olursak, çoğunluk olarak REHBER diye cevap veririz.

Madem ki bu kadar önem veriyoruz, REHBER(Kişiler) bilgilerini nerede saklıyoruz, nasıl muhafaza ediyoruz, nasıl yedekliyoruz?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Akıllı tefonları kullanmaya başladım başlayalı ne telefon ne sim kart üzerinde kayıt yapıyorum.
Tamamen google veya outlook üzerinde kayıtlı ve aynı anda senkronizeli çalışan bir sistem.
Telefona bir kişi kaydedilirse, kayıt bir kişi üzerinde değişiklik yapılırsa aynı anda karşı tarafa aktarılıyor.

Bilgisayar üzerinden e-posta adresine girilerek orada yeni bir kayıt yapılırsa veya var olan bir kayıt üzerinde değişiklik yapılırsa aynı anda telefondaki REHBER'e yansıyor.
Bu yüzden de rehber korkusu, kaybolma, yok olma veya telefon değiştirme, rom değiştirme korkusu yaşamıyorum.
Ancak, ne olur ne olmaz diyerek bir kaç ayda bir de harici ortama bilgisayar üzerinden export ediyorum.

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Mail adresime kaydederim, iki üç ayda bir vcf dosyası olarak harici depolama kartına, evernote programına, Drive depolama birimine, vcf olarak diğer mail adresime göndererek yedeklerim...

Evet, Başak burcuyum... drunk~~

MANUPLE

Ctrl + L
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Netizen
Cihazım
Poco X3 Nfc
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
39
Mail adresime kaydederim, iki üç ayda bir vcf dosyası olarak harici depolama kartına, evernote programına, Drive depolama birimine, vcf olarak diğer mail adresime göndererek yedeklerim...

Evet, Başak burcuyum... drunk~~
Rehber Yedekleme alışkanlıklarımız aynı. :))

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Son düzenleme:

Beşir bolat

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Beşir
Cihazım
Red mi note8pro
Konular
0
Ben bütün numaralarimi sim karta taşimak istiyorum ama yapamiyorum yardimci olabilir misiniz?

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Ben bütün numaralarimi sim karta taşimak istiyorum ama yapamiyorum yardimci olabilir misiniz?

Sim en fazla 250 numara alıyor birde karakter sınırı v.s var neden böyle bir ihtiyacınız var ki , artık 250 kişi çok az olduğundan pek kullanımı kalmadı sim kartta ,

Üst Alt