Yardım Telefon önerisi

gkmn412

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Gokmen
Cihazım
Y0k
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
0987
Telefon Modeli
788
Bootloader Kilidi
Açık
Merhabalar forumda yeniyim.telefon almak istiyorum aklımda 2 model var.samsung ve Xiaomi bu ikisi arasında gidip geliyorum. Xiaomi bazı modelleri sıkıntılı diyorlar ve miui ara yüzü sıkıntılı olduğunu söylüyorlar. Xiaomi sıkıntılı bir model mi ? Öneriniz nedir

burhan0660

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
telefonla ne iş yapacaksın hocam onu belirtirsen daha iyi olur.bütçen tam olarak nedir ? ama genel bir tavsiye olarak pili 5000 mah dan aşagı bir telefon alma çünkü 2-3 yıl sonra pilin eski tadı kalmaz o yüzden büyük pil iyidir varsa 6-7000 mah lık birşey al ve cihazın işlemcisi önemlidir aracın motoru gibi yıllar geçtikçe cihazdaki uygulamalar güncellenir büyür ve gelişir işlemci buna yeterli gelmezse donar kasar tekler vb o yüzden alabiliyorsan antutu puanı en az 500-600 bin birşey olsun kamera kişiden kişiye değişir benim kamerayla pek bir işim yok genel kullanıcıyım lazım olursa kullanıyorum bu arada gelelim hafıza olayına hocam 128 gb hafıza 1-2 yıla sorun cıkarabilir en temizi 256 veya üstü bir cihaz alırsan ileride sorun yaşamazsın cihazın ram ı 8 gb den aşagı bir şey kesinlikle düşünme hocam 4 sanal 4 gerçek vs değil en az 8 gb gerçek ram ı olsun " bu arada buyur hocam sana liste bu cihazlar alanı üzmez siz fiyatı düşünün " " bu arada listede begendiğim telefonlar 'honor 90 , samsung a54 5g ,realme 10 pro +, poco x5 pro 5g ,poco f5 " bu cihazlar fiyatına göre özelliği iyi cihazlar digerleri 20 bin üzeri

Oyla:

gkmn412

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Gokmen
Cihazım
Y0k
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
telefonla ne iş yapacaksın hocam onu belirtirsen daha iyi olur.bütçen tam olarak nedir ? ama genel bir tavsiye olarak pili 5000 mah dan aşagı bir telefon alma çünkü 2-3 yıl sonra pilin eski tadı kalmaz o yüzden büyük pil iyidir varsa 6-7000 mah lık birşey al ve cihazın işlemcisi önemlidir aracın motoru gibi yıllar geçtikçe cihazdaki uygulamalar güncellenir büyür ve gelişir işlemci buna yeterli gelmezse donar kasar tekler vb o yüzden alabiliyorsan antutu puanı en az 500-600 bin birşey olsun kamera kişiden kişiye değişir benim kamerayla pek bir işim yok genel kullanıcıyım lazım olursa kullanıyorum bu arada gelelim hafıza olayına hocam 128 gb hafıza 1-2 yıla sorun cıkarabilir en temizi 256 veya üstü bir cihaz alırsan ileride sorun yaşamazsın cihazın ram ı 8 gb den aşagı bir şey kesinlikle düşünme hocam 4 sanal 4 gerçek vs değil en az 8 gb gerçek ram ı olsun " bu arada buyur hocam sana liste bu cihazlar alanı üzmez siz fiyatı düşünün " " bu arada listede begendiğim telefonlar 'honor 90 , samsung a54 5g ,realme 10 pro +, poco x5 pro 5g ,poco f5 " bu cihazlar fiyatına göre özelliği iyi cihazlar digerleri 20 bin üzeri
Oyun çok oynamam ayrıntıları eklemeyi unutmuşum . Günlük kullanım 5 sene götürsün en az çok foto çekmem şarjı iyi gitsin donmasın kasmasin

Oyla:

burhan0660

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
honor 90,poco f5 bu 2 cihazı degerlendir hocam ben poco f5 kullanıcısıyım "görünüşü pek birşeye benzemiyor ama telefon hızlı zaten görünüşe değil de işlemciye parayı gömmüşler gibi bir his var honor 90 da işlemciden 1 tık kısmışlar onu malzeme kalitesine vermişler gibi 'kendi düşüncelerim bunlar dış kasası falan honor 90 daha iyi ama kılıf takıp kullanıyoruz gösterişe pek bakmam işini düzgün yapsın yeter poco f5 iyi biraz iyi görünsün dersen honor 90

Oyla:
Üst Alt