Yardım Telefon önerisi (2500)

• Konbuyu başlatan YasPeh
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 23
  • Görüntüleme 2K

YasPeh

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
31
Ürün Durumu
Sıfır (Kutusu Açılmamış)
Fiyat
2500
Ürün Takas Durumu
Sadece nakit
Arkadaşlar selam kız arkadaşım telefon almak istiyor. Bende mi8 se var çok beğeniyor fakat garantisiz almak istemiyor, mi8 de pahalı geliyor. Garantili ve çok pahalı olmayan mi8 se (migrosta 2500 TL) veya denginde telefon önerir misiniz? Telefonun Görünüşü ve kamerası öncelikli. Şimdiden teşekkürler.

lucarth

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
lucarth
Cihazım
oneplus 9
Konular
13
mi8 lite

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

dds25

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Lenovo K6 Note
Konular
11
Arkadaşlar selam kız arkadaşım telefon almak istiyor. Bende mi8 se var çok beğeniyor fakat garantisiz almak istemiyor, mi8 de pahalı geliyor. Garantili ve çok pahalı olmayan mi8 se (migrosta 2500 TL) veya denginde telefon önerir misiniz? Telefonun Görünüşü ve kamerası öncelikli. Şimdiden teşekkürler.
Meizu 16 tavsiye ederim hocam. Mi Note 3 de olabilir. Veya biraz daha bekleyip Redmi Note 7 alabilirsin. Kamerada Meizu daha iyi sanırım.

EMREARD

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EmreARD
Cihazım
Mİ5
Konular
56
Hocam xioami pocofone f1 var
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam xioami pocofone f1 var
Ayrıyeten Honor 8x de öneririm

dds25

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Lenovo K6 Note
Konular
11
Meizu 16 tavsiye ederim hocam. Mi Note 3 de olabilir. Veya biraz daha bekleyip Redmi Note 7 alabilirsin. Kamerada Meizu daha iyi sanırım.
Hocam şimdi baktım arka kamerada her ikisi de iddialı ancak sensör bakımından Redmi Note 7 daha iyi fakat 1080p video çekebiliyor Meizu 16 ise 4k çekebiliyor. İşlemci gücü falan Meizu'da daha iyi. 6 gb ram Meizu 3 gb ram(Redmi Note 7) sd 710 sd660 var. Tercih sizin hocam.

tariktastan

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık Taştan
Cihazım
Pocophone F1
Meslek
EndüstriMüh. Öğr.
Konular
10
Bu fiyat bandında size önerebileceğim Tek ve rakip tanımayan ürün Pocophone F1 dir.

Yukarıda bahsedilen Redmi , Note ve Mi8Se cihazlarından birkaç gömlek üstündür.

Ayaküstü yaptığım Pocophone F1 değerlendirmemi aşağıya bırakıyorum.

4.5 Aydır sıkıntısız kullandığım cihazımda herhangi bir sorun ile karşılaşmadım.

Tasarımı , donanımı , hızı , kamerası , arayüzü ve bunlara karşılık bulunduğu fiyat bandı ile bütünüyle kullanıcısını çok mutlu eden bir cihaz.
Türkiye pazarındaki telefon fiyatlarıyla ve donanımları ile karşılaştırıldığında fiyatı ve sunduğu performans göze alındığında En makul telefon Pocophone F1 dir.​

Bu telefondan önce LG G4 ve Xperia Z2 kullandım.Bu telefona geçtiğimde önceki telefonlarıma telefon demeyi bıraktım.
Artıları:
+Tasarımı ve malzeme kalitesi gerçekten çok iyi.Ağırlığı gayet makul seviyede.Ele alındığında kaliteli ve güzel bir hissiyat oluşturuyor.
+Batarya kapasitesi ve Şarj ömrü gerçekten çok iyi. Snapdragon 845 , sıvı soğutma ve 4000 mAh bataryanın etkisiyle çok uzun bir şarj ömrü sunuyor.
Gün içerisinde yoğun şekilde twitter ,normal bir şekilde instagram,youtube, alışveriş uygulamalarını ve de bluetooth kulaklık kullanıyorum.Bu kullanımla %100 olan şarjım 3.gün sabahında %30-40 civarlarında dolaşıyor.
+Snapdragon 845 ve Sıvı soğutmanın etkisiyle telefonda ısınma ve kasmaya dair en ufak bir ibare ile karşılaşılmıyor. Telefon aşırı akıcı ve hızlı. Oyunlarda en yüksek grafik ayarlarında dahi kasma veya ısınma yaşanmıyor.
+Yüz tanıma özelliği neredeyse zifiri karanlık ortamlarda bile çok hızlı çalışıyor.Parmak izi okuyucusuda aynı şekilde.
+Ön ve Arka Kamera ışığım yeterli bulunduğu ortamlarda çok iyi işler çıkartabiliyor.
+Dahili uygulamaları güzel ayrıntılar sunuyor.
+Hoparlörden çıkan ses seviyesi ve ses kalitesi gayet iyi.
Eksileri:
-Arka ve Ön kamera düşük(kötü) ışık koşulları altında vasat performans verebiliyor.
-Kamerada OIS (Optik görüntü sabitleyici) desteği bulunmuyor. EIS (Elektronik görüntü sabitleyici) desteği bulunsada videolarda sarsıntılar hissediliyor.Fotoğraflarda ise sabit tutularak çekildiğinden, optik sabitleyici olmaması pek fark edilmiyor
-SuperAmoLed ekran bulunmuyor (Bulunmasa bile çoğu amiral gemsiyle aynı, bazılarından daha iyi ekran deneyimi sunabiliyor)
-NFC desteği bulunmuyor. (Kullanmadığım için beni etkilemiyor)
-Arka tarafı plastik türevi bir hammadeden yapıldığından kılıfsız kullanımlarda arka kapakta çizilmeler meydana gelebilir (Kılıf kullandığımdan bir sorun teşkil etmedi.Ayrıca plastik türevli bir arka kapaktan oluşsada gayet kaliteli ve güzel yapısı var.)
-Diğer amiral gemilerinin Gorilla Glass 5 kullanmasının aksine Pocophone F1 biraz daha eski teknoloji olan Gorilla Glass 3 ile ekranını (Cam) koruyor.Kırılmaz veya Nano ekran koruyucu kullanılmaz ise yere düşmelerde çizilme ve çatlama oranları Gorilla Glass 5 e göre daha fazla olacaktır.(Nano ekran koruyucu kullanıyorum.En az 3 4 kez yere düşürdüğüm telefonumda herhangi bir deformasyon oluşmadı.)

Genel hatlarıyla telefon bu şekilde.Ancak telefonun artıları ,eksilerinin üzerini tamamen örtüyor .
Yazmayı unuttuklarım oldu ise affola.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Yazmayı unutmuşum, Telefonu, sahip olduğu artı-eksileri ve Bu özelliklere rağmen sahip olduğu fiyat bandını göz önünde bulundurarak Kesinlikle tavsiye ederim.
Ben yurtdışından kuzenime getirttim. O zaman Türkiye fiyatı 3200-3400 civarlarında iken ben 1800 TL ye getirttirdim.
Şuanda Türkiye de 2500 civarlarında bulunabiliyor sanırım.
Türkiye pazarındaki telefon fiyatlarıyla karşılaştırıldığında fiyatı ve sunduğu performans göze alındığında en makul telefon Pocophone F1
Telefonun artılarına ,
+Hafıza kartı ve Çift sim kart desteği
+Su sıçramalarına karşı garantiyi eklemeyi unutmuşum.

dds25

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Lenovo K6 Note
Konular
11
Bu fiyat bandında size önerebileceğim Tek ve rakip tanımayan ürün Pocophone F1 dir.

Yukarıda bahsedilen Redmi , Note ve Mi8Se cihazlarından birkaç gömlek üstündür.

Ayaküstü yaptığım Pocophone F1 değerlendirmemi aşağıya bırakıyorum.

4.5 Aydır sıkıntısız kullandığım cihazımda herhangi bir sorun ile karşılaşmadım.

Tasarımı , donanımı , hızı , kamerası , arayüzü ve bunlara karşılık bulunduğu fiyat bandı ile bütünüyle kullanıcısını çok mutlu eden bir cihaz.
Türkiye pazarındaki telefon fiyatlarıyla ve donanımları ile karşılaştırıldığında fiyatı ve sunduğu performans göze alındığında En makul telefon Pocophone F1 dir.​
Hocama katılıyorum.

pendroz

Kardan Adam
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi Note 4x
Konular
250
Güzel fiyat indirim var 2499

Faruk Ulaş

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Faruk
Cihazım
Xaomi a2 lite
Meslek
Öğrenci
Konular
1
Xaiomi a2 lite tavsiye ederim ön kamera çok iyi olmasa da arka kamera beklentilerinizi karşılar sanıyorum

Üst Alt