Çözüldü Telefon mobil veri aşım bildirimin durup dururken Çince olması(Mi Note 10 Lite)

Paranoyak kedi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
.
Cihazım
Mi note 10 lite
Konular
1
Telefonda günlük mobil veri limiti aşılınca mobil veri kapanıyor ve bununla ilgili bildirim geliyordu. Birkaç gün önce ilk kez bu bildirimde Çince yazı gördüm. Durup dururken bildirimde yazıların yarısı Çince oldu. Misal şarj azalınca ekranın altında pil uyarısı için bildirim çıkıyor orada Türkçe yazılar sorun yok. Sadece mobil veri bildiriminde gördüm görseldeki öşekilde Çince yazılar. Dedim belki güncelleme yaparsam düzelir. Güncelleme yaptım MIUI 12.5.7 sürümüne güncelendi cihaz ama sorun çözülmedi. Yine bildirimde Çince yazılar var. Güncellemeyi tekrar denetledim MIUI 13.0.2.0 sürümü görünüyor onu da yapayım belki düzelir dedim. O da indiriliyor deyip %0 da kalıyor. Bağlantı bekleniyor hatası veriyor. Yani şimdi hem daha fazla güncelleme yapılamıyor hem de o bildirimdeki Çince yazı devam ediyor. Cihazın içindeki güvenlik kısmından avast ve avl nin veritabanını güncelleyip tarama yaptığımda virüs bulunmadı. Bir de kaspersky indirip onunla da taradım o da virüs bulamadı. Nolur nolmaz diye e devlet bankacılık vs uygulamarını sildim. Bir kaç sorum var konu hakkında:
1.şimdi bu bir virüs girdiği anlamına mı geliyor yoksa yazılımsal bir sıkıntı mı? 2.Yazılımsal sıkıntıysa güncelleme vs yapmadan nasıl durduk yere çıktı ortaya?
3. Nasıl düzelteceğim bu durumu?

teşekkür ederim

Ekli dosyalar

• IMG_20221007_070653.jpg
    IMG_20221007_070653.jpg
    129,1 KB · Görüntüleme: 3
  • IMG_20221007_070617.jpg
    IMG_20221007_070617.jpg
    125,9 KB · Görüntüleme: 3
Çözüm
Sanki sistem güncellemesi değil de güvenlik uygulaması güncellemesi nedeniyle çince olmuş gibi hocam. Güvenlik uygulamasını kontrol edebilir misiniz? Güvenlik uygulamasını güncelleyebilir ya da güncellemeyi kaldırmayı deneyebilirsiniz.

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Sanki sistem güncellemesi değil de güvenlik uygulaması güncellemesi nedeniyle çince olmuş gibi hocam. Güvenlik uygulamasını kontrol edebilir misiniz? Güvenlik uygulamasını güncelleyebilir ya da güncellemeyi kaldırmayı deneyebilirsiniz.

Oyla: Çözüm

Paranoyak kedi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
.
Cihazım
Mi note 10 lite
Konular
1
Evet güvenlik uygulaması güncellemesi ile olayın tarihi aynı gün ya da arka arkaya olmuş görünüyor. Güvenlik uygulamasını nerden güncelleyebilir ya da güncellemesini nereden kaldırabilirim acaba
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu arada güvenlik uygulamasındaki tüm güncellemeyi kaldırınca düzeldi gibi. Bakayım tekrar güncelleyeyim yine olacak mı?

Evet güvenlik uygulaması güncellemesi ile olayın tarihi aynı gün ya da arka arkaya olmuş görünüyor. Güvenlik uygulamasını nerden güncelleyebilir ya da güncellemesini nereden kaldırabilirim acaba

Bu arada güvenlik uygulamasındaki tüm güncellemeyi kaldırınca düzeldi gibi. Bakayım tekrar güncelleyeyim yine olacak mı?
Evet tekrar güncelleyince yine çince oldu. Bir de miui 13.0.2.0 güncellemesi var ama sürekli bağlantı hatası alıyorum. Acaba güvenlik uygulamasındaki güncelleme kaynaklı olabilir mi o da? Gğvenlik uygulamasındaki güncellemeyi kaldırıp miui güncelleyip sonrasında güvenlik uygulamasını güncellemeyi denesem olur mu acaba?

Ekli dosyalar

• IMG_20221013_144855.jpg
    IMG_20221013_144855.jpg
    204,2 KB · Görüntüleme: 1
Son düzenleme:
Oyla:

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6

Evet tekrar güncelleyince yine çince oldu. Bir de miui 13.0.2.0 güncellemesi var ama sürekli bağlantı hatası alıyorum. Acaba güvenlik uygulamasındaki güncelleme kaynaklı olabilir mi o da? Gğvenlik uygulamasındaki güncellemeyi kaldırıp miui güncelleyip sonrasında güvenlik uygulamasını güncellemeyi denesem olur mu acaba?

Geçmiş olsun hocam :)

Sistem güncellemesinin güvenlik uygulamasından kaynaklı olduğunu zannetmiyorum. Güncelleyici uygulamasının güncellemelerini bir kontrol edebilirsiniz ama.

Oyla:

Paranoyak kedi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
.
Cihazım
Mi note 10 lite
Konular
1
Geçmiş olsun hocam :)

Sistem güncellemesinin güvenlik uygulamasından kaynaklı olduğunu zannetmiyorum. Güncelleyici uygulamasının güncellemelerini bir kontrol edebilirsiniz ama.
Teşekkürler vallahi dert oldu kaç gündür çince yazı. Zaten okb var şayomi merkezine kadar mail atardım valla(düzelmezse gene atarım. Adam gibi yapsınlar şu yazılımları :D )
Güvenlik uygulamasındaki güncellemeyi kaldırıp sonra tekrar güncelle deyince şuanki mevcut sürüm oljyor zaten. Daha başka bir sürümü yok güvenlik uygulamasının. Yani tüm güncellemeyi kaldırıp sonra tekrar güncelle deyince şuanki sorunlu sürüme geçiyor özetle. Ha siz farklı bir şeyden bahsediyorsanız ben anlamadıysam o ayrı tabi

Oyla:
Üst Alt