İpucu Telefon kendini qualcomm hs-usb qdloader 9008 moda aldı!

Ayyıldız

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Mİ 8 LTE
Konular
18
Merhaba degersiz cihazların degerli kullanıcıları biliyorsunuz bazen telefon kendiliğinden bazen bilgisayara bağladıktan sonra siyah ekran oluyor hiç bir şekilde tepki vermiyor. Ve yazılımda almıyor. Alsada açılmıyor. Bazen titreşiyor ancak ekran yok ya recoverye giriyor ya da bootlooader moda alıyor. Recovery e girmesini ekrana dokununca dokunmatik algılıyordu titreşiyordu telefon. Sistemi zaten silmiştim. Yani geriye recovery ihtimalinden başka birşey kalmıyor. Herneyse konuya devam edelim. Ben telefona a1 firmware xda da portlanmış olan yükledim fastboottayken yükleme başarılı şekilde tamamlandıktan sonra tel açılmadı bazen bildirim ışığı hızlı hızlı yanıp sönüyordu. Edl moda hapsoluyordu telefon. İnanın en az 200 kere yazılım flashladım 7-8 tane farklı rom denedim hiç birinde sonuç alamadım. Normal güncel flash tool zaten yazmıyor(Parayla çalışıyor galiba). 64 bit ile denedim eski sürüm yazdı. fakat açılmıyordu telefon. En sonunda forumdan Zenex ten falan yardım istedim yaptıklarımın aynısını önerdi. Bende başka çare yok diyerek telefoncuya verdim. 200 lira istedi tamam yapın dedim sonra aradı biz bunu yapamayız servisine yollayın dediler. Servise yolladım bana emmc entegre değişimi dediler. 350 lira tuttu. Onayladım şuan 15 günlük işlem görecek telefon. Arkadaşlar şimdi neden değersiz cihazların değerli kullanıcıları dememin sebebini açıklıyorum. Bu cihazı tamir etmek için yabancu-ı yerli bütün kaynakları alt üst ettim. Ancak şunu farkettim bu sorundan müzdarip çok insan var. Şimdi telefona yazılım atarken emmc yanmış olabilir sıkıntı yok normal bişi desek. Telefonu şarja koyduk bir daha açılmadı sıkıntı yok desek. Telefon durduk yere kapandı sıkıntı yok desek sorun yok ama sıkıntı şurada başlıyor. Bu telefonları sadece mi 5x değil mi 5 ve s tede sanırım bir çok telefonda oluyor bu ve inanın çok kaynak gördüm ancak hiç kimsenin çözüm buldugunu yazdığını görmedim. Bazı en.miui forum yöneticiler yazıyor yorumlara bu sorunun çözümü çıkmadı açıkçası çok komiğime gitti bu durum çünkü bunun çözümlük bir yanı yok samsung telefonlarda bu sorun çok daha önceden görülmüştü. Ve telefonun emmc entegresi yandığı belirtiliyorda ancak bu kadar geliştiricinin olduğu cihaz yapım ekibinin olduğubir forumda bu sorunun anlaşılmamasının sebebini anlamıyorum. Bir çok kişi xiaomi telefonu sadece donanım/fiyat tan dolayı almıyor xiaomi miui forumuyla üreticisinden dahi yardım alınacak bir marka olarak biliniyor işte bu yüzden insanlar sizlere güveniyor. Arkadaşlar şimdi sizlere tavsiyem teliniz bir anda kapandı şarja koydunuz yarım saat tepki yok yada ışık yanıyor sadece edl moda aldınız yazılım attınız almıyor 64 bit ile denediniz attı yada atmadı açılmadıysa sakın telefonu yıpratmayın direkt servise gönderin. Çünkü sorun emmc de o telefon yazılımı alsada açılsada 2 gün açlışır 3 gün tekrar aynı şeyi yaşatır. Pc deki hardisk bozulduğu zaman reset atar bilgisayar veri kayıpları olur. En son hiç açılmaz. Ondan sonra yapacağınız işlemler cihazı yıpratmaktan başka bir şey değildir. Yazı uzun oldu k.b yın insanların ürettikleri cihazları tanımamalarından kaynaklanıyor bu sorunlar tabiki suç bizlerde çünkü bizler daha gelişmekte olan cihazlara para veriyoruz. Xiaomi istediği kadar üst düzey telefonlar yapsın cihazların %45 kadarı hatalı oluyor. Yani bozuk demiyorum bir yerden fire veriyor. Okuduğunuz için teşekkürler. Bu arada telefonun olgunu makbuldur unuymayın. SG değilde HW gibi...

Gkokdere

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Gökhan
Cihazım
Note 3, 5s plus
Konular
1
galiba benimde emmc yandı az önce, instagramda takılırken bi anda kapandı telefon ve mi yazısı geliyo sürekli resetliyo, kendini tekrardan rom flashladım 3-4 kere açılmadı...

Ayyıldız

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Mİ 8 LTE
Konular
18
edl moda alıp flash ladınız mı?

Gkokdere

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Gökhan
Cihazım
Note 3, 5s plus
Konular
1
edl moda nasıl alınacak bilmiyorum yardımcı olurmusunuz? fastboot moda alıp flashladım

Ayyıldız

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Mİ 8 LTE
Konular
18
edl moda nasıl alınacak bilmiyorum yardımcı olurmusunuz? fastboot moda alıp flashladım
mi 5x ise cihazınız alttaki vidaları sökün yada telciye söktürün test noktaları var mi 5x bölümünde yazıyor mi 5x testpoint moduna alma yötemi diye. Olmazsa bootloaderdayken reboot edl yazın girer. Bildirim ışığı yanıp sönmeye başlar.

Gkokdere

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Gökhan
Cihazım
Note 3, 5s plus
Konular
1
mi 5s plus cihazım

mmehmetaladag

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Xiaomi Mi 8 Lit
Meslek
Mühendis
Konular
4
Merhaba,
Konuyu açan arkadaşın başına gelenlerin aynısı benim de başıma geldi. Telefonu Çindeyken almıştım. Oyle bir yerde mi5x almak ta ayrı birşey zaten. Ama o zaman idareten almıştım. Servis vs. Hiçbir şey yok tabi. Bende sanirim emmc ye zarar verdim. Bir ara telefonda hiç nabız yoktu artık en son laboratuvardaki dikey matkabin mengenesine baglayio 20 lik delik acacaktim. Çünkü sinirlenmiştim. Sonra Testpoint ten yükleme yapmaya çalıştım telefon titredi, mi logosu geldi. Sevinmiştim fakat sonra ekran karardi tekrar, telefon normal aciliyordu ama ekran siyahti. Tuş kilidini kapa ac yapiyordum boyke 1 saniyeliğine geliyor gidiyordu görüntü. O şekilde kurulumu yaptım ama sonrasi yoktur. Bootloader kilidini açmak icin ayarlar menüsüne ulaşmam lazımdı ama boyle biryere gidemiyordum. Sonra bir rom buldum miui 7 versiyonunda. Onu fastboot ile edl modda flashladim. Fastboot ekranına gelebiliyordum ama oradan flashlanmiyordu. Herneyse, v7 miui rom yuklemesini yaptım telefon açıldı, görüntü var fakat şöyle bir problem vardı. Bilgisayarda ekran karti sürücüsü yüklü olmadiginda görüntü genişleyip renk tonu biraz daha mat olur ya. Ayni öyleydi. Görüntü boyutu ekran boyundan daha uzun idi. Hal böyleyken ekranda da istediğim yere dokunmam icin ekran büyüklüğü kadar uste veya alta dokunayim ki istediğim yere dokunabikmis olayim. Yani "mehmet yazmak icin" klavyede ilgili harfe basmak icin yaklaşık 1 buçuk buton uzerine basmam gerekiyirdu. Yani k ve i tuşunun arasina. İzdirapli bir iş olmuştu ama görüntü vardi sonuçta. Ben bootloader acil twrp kurarsam belki bu durumu duzeltebilirim dedim. Mi hesabima baglandim fakat birşeyi fark ettim ki. İmei silinmiş. Mi accounta bl kilidini acmak için mi sim kart uzerinden aktivasyon yapmasi gerekiyormuş. Aktivasyonu yapamadim. İmei de silindi. Yine cikmaza girdim. En son bir tamirciye gonderdim 300 tl istedi. Telefonu yaklasik 800 tl civari fiyata almıştım Çin'den. Olsun dedim. 15 gün sürebilir dediler. Olsun beklerim dedim. 15 gun sonra yapamadiklarinu soylediler. Bende aimdi mi8 lite aldim. Yarın ulaşır elime. Mi5x te dolaba koydum. Çin'den belki anakart alirim diye bekletiyorum.
Velhasıl emmc silinince veya bozulunca hiç iyi şeyler olmuyormuş.
Bu da benim mi5x ile imtihanım. Tabi bu süre icerisinde G2 kullandim. Eski telefonum. Malesef bu telefonum da durduk yere kapandı. İmtihanin boylesi :) dedim kendimce. Sonra nette dolaşırken bir çözüm onerisi yazmışlar ana kartı 159 derece isitin tekrar takin duzelebilir diye. Bende de firin yoktu, anakarti alüminyum folyo ile sardim tavaya attim biraz çevirdim. Sonra taktım çalıştı. Arada bir tavada kavurup çalıştırıyorum telefonu. Mi 8 lite de böyle birşeyler karşılaşmamak dileğiyle. Umarım sizler de karsilasmazsiniz.

Ayyıldız

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Mİ 8 LTE
Konular
18
Merhaba,
Konuyu açan arkadaşın başına gelenlerin aynısı benim de başıma geldi. Telefonu Çindeyken almıştım. Oyle bir yerde mi5x almak ta ayrı birşey zaten. Ama o zaman idareten almıştım. Servis vs. Hiçbir şey yok tabi. Bende sanirim emmc ye zarar verdim. Bir ara telefonda hiç nabız yoktu artık en son laboratuvardaki dikey matkabin mengenesine baglayio 20 lik delik acacaktim. Çünkü sinirlenmiştim. Sonra Testpoint ten yükleme yapmaya çalıştım telefon titredi, mi logosu geldi. Sevinmiştim fakat sonra ekran karardi tekrar, telefon normal aciliyordu ama ekran siyahti. Tuş kilidini kapa ac yapiyordum boyke 1 saniyeliğine geliyor gidiyordu görüntü. O şekilde kurulumu yaptım ama sonrasi yoktur. Bootloader kilidini açmak icin ayarlar menüsüne ulaşmam lazımdı ama boyle biryere gidemiyordum. Sonra bir rom buldum miui 7 versiyonunda. Onu fastboot ile edl modda flashladim. Fastboot ekranına gelebiliyordum ama oradan flashlanmiyordu. Herneyse, v7 miui rom yuklemesini yaptım telefon açıldı, görüntü var fakat şöyle bir problem vardı. Bilgisayarda ekran karti sürücüsü yüklü olmadiginda görüntü genişleyip renk tonu biraz daha mat olur ya. Ayni öyleydi. Görüntü boyutu ekran boyundan daha uzun idi. Hal böyleyken ekranda da istediğim yere dokunmam icin ekran büyüklüğü kadar uste veya alta dokunayim ki istediğim yere dokunabikmis olayim. Yani "mehmet yazmak icin" klavyede ilgili harfe basmak icin yaklaşık 1 buçuk buton uzerine basmam gerekiyirdu. Yani k ve i tuşunun arasina. İzdirapli bir iş olmuştu ama görüntü vardi sonuçta. Ben bootloader acil twrp kurarsam belki bu durumu duzeltebilirim dedim. Mi hesabima baglandim fakat birşeyi fark ettim ki. İmei silinmiş. Mi accounta bl kilidini acmak için mi sim kart uzerinden aktivasyon yapmasi gerekiyormuş. Aktivasyonu yapamadim. İmei de silindi. Yine cikmaza girdim. En son bir tamirciye gonderdim 300 tl istedi. Telefonu yaklasik 800 tl civari fiyata almıştım Çin'den. Olsun dedim. 15 gün sürebilir dediler. Olsun beklerim dedim. 15 gun sonra yapamadiklarinu soylediler. Bende aimdi mi8 lite aldim. Yarın ulaşır elime. Mi5x te dolaba koydum. Çin'den belki anakart alirim diye bekletiyorum.
Velhasıl emmc silinince veya bozulunca hiç iyi şeyler olmuyormuş.
Bu da benim mi5x ile imtihanım. Tabi bu süre icerisinde G2 kullandim. Eski telefonum. Malesef bu telefonum da durduk yere kapandı. İmtihanin boylesi :) dedim kendimce. Sonra nette dolaşırken bir çözüm onerisi yazmışlar ana kartı 159 derece isitin tekrar takin duzelebilir diye. Bende de firin yoktu, anakarti alüminyum folyo ile sardim tavaya attim biraz çevirdim. Sonra taktım çalıştı. Arada bir tavada kavurup çalıştırıyorum telefonu. Mi 8 lite de böyle birşeyler karşılaşmamak dileğiyle. Umarım sizler de karsilasmazsiniz.
Abi keske o servise gondermiyeydin bende yolladim telin heryerini kurcaliyorlar.

mmehmetaladag

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Xiaomi Mi 8 Lit
Meslek
Mühendis
Konular
4
Abi keske o servise gondermiyeydin bende yolladim telin heryerini kurcaliyorlar.

Son çare diye verdim. Büyük ihtimale dediğiniz gibi her yerini kurcaladilar. Artık anakart falan bulursam direkt anakarti değiştireceğim. Unudum yok.
Yarım hoca imandan, yarim doktor da insanı candan eder derler. Sanirim oyle oldu.
Bu arada Mi 8 lite ile yaziyorum. Bu telefonu cok beğendim.

Mugrab

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mugrab
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Öğretmen
Konular
27
aynı durumdan bende muzdaribim. Mi note 3 cihazıma güncelleme geldi yükledim yaklaşık 2 saat kaldı güncelleme yüklenmedi en sonunda sarj yüzde 80 den yüzde 40 a düştü baktım olacağı yok yeniden başlatayım dedim. Power tuşuna bastım telefon kapandı artık hiç açılmadı ne yaptıysam olmadı sarj güncelleme twrp fastboot tepki falan hiçbirşey yok. sadece bilgisayara taktığımda 9008 olarak gözüküyor. 2 haftadır servise yolladım bugün baktım siteye anakart değişimi vermişler umarım sorun çözülür parada almazlar. artık bakalım ne olduysa güncellemede oldu. Mi tool falan hersey yalan oldu güncelleme fakan yüklenmedi bakalım artık nasip insallah hayırlısıyla sağlam bir şekilde geri gelir.

Üst Alt