Soru Telefon kasasında içe doğru bükülme

Çirkin kral

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Can
Cihazım
Mi Max 2
Konular
28
Telefonun arka kapağında iğne ucu kadar bir bükülme var. Telefonu temizlemek için kılıfından çıkardığımda farkettim. Silikon kılıf kullanıyorum ama sanırım silikon o kadar sağlam değilmiş. Merak ettiğim şey bu bataryayi etkiler mi yada telefonun işleyişini. Ekrana vurur mu. Garantiye yollasam kabul etmiyecekler sanırım. Bu şekil kullanmaya devam edersem dediğim gibi telefon bozulur mu?

ua_mustafa_20

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
poco x3 nfc
Meslek
profesyonel işsiz
Konular
87
hocam merak etmeyin
kardeşimin bükülme yaklaşık 1 cm
bombe aldı resmen telefon
canavar gibi çalışıyor maşallah
korkmayın yani:D

Oyla:

Çirkin kral

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Can
Cihazım
Mi Max 2
Konular
28
Umarım olmaz çünkü delta garantisi altındaydı ama sitesinden IMEI ile arayınca cihaz bulunamadı diyor. Ki 17 ay filan garantisi olmalıydı. Neyse garantiye zaten inanmiyordum. Konuya gelirsek bende bir sorun yaşamadım inşallahta yaşamam. Hayırlısı bakalım. Bu arada Cevap için teşekkürler.

Oyla:

Arkines

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Akın
Cihazım
Mi 9T
Meslek
muhasebe
Konular
2
kullanılan batarya teknolojisi esnek değil
ben bataryanın sıkıntı yaratmasından korkarım
umarım bataryanın oralarda göçük yoktur
birden tutuşmasın telefon dikkatli olun
size zarar gelmeden acilen tedavi ettirin bence

"
Büyüklüklerine kıyasla sunabildikleri yüksek enerji sebebiyle en iyi pil çeşitleri arasında yer alan ve telefon üreticilerinin öncelikli tercihi olan lityum iyon piller, yapıları gereği yanma ve patlama riski taşıyorlar.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Lityum iyon piller, üç temel bileşenden oluşuyor. Bu pillerin bir ucunda pozitif elektrot(artıuç), diğer ucunda ise negatif elektrot (eksiuç) yer alıyor. Bu iki ucun arasında ise sıvı haldeki elektrolit yer alıyor. Pilde bulunan lityum iyonlar; telefon şarj olurken artıuça, telefonun şarjı boşalırken ise eksiuça gidiyorlar.
Asıl sorun ise bu lityum iyonlar çok hızlı hareket etmeye başladığında ortaya çıkıyor. Bu yüzden lityum iyon bataryaların şarj olma hızlı özenle ayarlanıyor. Telefonların çok kısa sürede şarj edilememesinin başlıca sebebi de bu aslında. Çünkü eğer bu lityum iyonlar çok hızlı hareket etmeye başlarsa lityum artıucun etrafından toplanmaya başlıyor ve kısa devre yaparak aşırı ısınmaya neden oluyor. Bu ısının artması, yanıcı bir madde olan elektrolitin tutuşmasına sebep oluyor ve bu yüzden batarya alev alıyor.

"
metin alıntıdır

Oyla:

Çirkin kral

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Can
Cihazım
Mi Max 2
Konular
28
Kılıf olmasa daha derine giricek. Kılıf durdurmuş. Sanırım anahtarlık sebep olmuş. Bunda öyle bir durum olur mu. Şuan telefonda ısınma donma ve hiçbir şey yok. Yoğun kullanıyorum bilgisayar bozulduğu için ve tamire yolamak tüm hayat enerjimi söndürür sanırım

Ekli dosyalar

• IMG_20181216_112742.jpg
    IMG_20181216_112742.jpg
    532,3 KB · Görüntüleme: 47
  • IMG_20181216_113341.jpg
    IMG_20181216_113341.jpg
    985 KB · Görüntüleme: 44
Oyla:

Çirkin kral

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Can
Cihazım
Mi Max 2
Konular
28
Eyvallah hocam benimde merak ettiğim buydu. Sağolun mm~~

Oyla:

redmi5plus

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
Öğrenci
Konular
104
Yardım - Telefonum Yamuldu

aynısı benim başıma geldi bu güne kadar o kadar telefon kullandım yere dahi düşürmedim aerık nazardan mıdır neydendir bilmem ama telefonun parmak izinin yanında içe göçüklük ve telefonda yamulma vardı içe göçüklüğü arka kapağı açıp tersine doğru bastırınca,yamukliğu ise gece yatmadan telefonun ülüstüne 5-7 kg ağırlığında kitaplar koyarak hallettim.
artık xiaominin malzeme kalitesinden midir bilinmez ama :( :)

Oyla:

Çirkin kral

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Can
Cihazım
Mi Max 2
Konular
28
Telefonunu ilk görüşümde korktum sonra hafif güldüm affet nod~~. Çok orijinal olmuş. Şaka bir yana telefonun düzelemesine çok sevindim hocam. Bu modelde kapak çıkmıyor yoksa bende deniyecektim

Oyla:
Üst Alt