Sohbet Telefon Karşılaştırma Redmi 5 Plus vs iphone 6S

By_Nisay

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Redmi 5 Plus
Meslek
By_Nisay
Konular
4
Merhaba Xiaomi forumdaşları
Forumda telefonların birbiriyle mukayesesinin yapılabildigi bir başlık açmak istedim.
Sizce;
Redmi 5 Plus mı?
İphone 6S mi?
Bir tarafta ios diger tarafta android miui?
Taraflıca düşünülmüş karşılaştırma yorumlarınızı objektif olarak bekliyorum.

Mertal

Eski Mkalkan21 :)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
Bataryaya tek bakıp redmi 5 plus diyebilirim :)
Redmi 5 Plusa google camera yükleyip kullanırsanız kamera olarak, batarya olarak, boyut olarak(bana göre) kesinlikle redmi 5 plus.
Hız konusunda karşılaştırma yapma şansım olmadığı için o konuda bişey diyemem ama redmi 5 plus gayet hızlı ve seri bunu diyebilirim :)

Yalnız iphone 6s'ten redmi 5 Plusa geçmiş arkadaşlar var forumda. Hepsinin en mutlu olduğu nokta batarya :))
O arkadaşlar konuyu görüp yazarlarsa çok daha tatmin olacağınız cevaplar alırsınız :)

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kadernaznaz

Tek yol AŞK gerisi yalan
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
NeJdeT
Cihazım
Mi Mix
Konular
35
Merhaba Xiaomi forumdaşları
Forumda telefonların birbiriyle mukayesesinin yapılabildigi bir başlık açmak istedim.
Sizce;
Redmi 5 Plus mı?
İphone 6S mi?
Bir tarafta ios diger tarafta android miui?
Taraflıca düşünülmüş karşılaştırma yorumlarınızı objektif olarak bekliyorum.
Baskın özellikler vs. bir tarafada İPHONE telefonlara hiç bir zaman telefon olarak bakmadım.devil~~

By_Nisay

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Redmi 5 Plus
Meslek
By_Nisay
Konular
4
Mkalkan21 şuan ios düzeninden yeni geçmiş biri olarak (2hafta oldu), android-miui düzenine alışamadım. 5,99 inçlik telefon kullanmak bana zor geliyor kanısındayım. Keşke Mi6 alsaydım diyorum şuan. Amcam iphone 6S kullanıcısı, bendeki Redmi 5 Plus ile takas yapmayı düşünüyor. Karamsar kaldım.
Sizlere de danışmak istedim.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Baskın özellikler vs. bir tarafada İPHONE telefonlara hiç bir zaman telefon olarak bakmadım.devil~~
İnsanlar objektif olmalı bence. Katı kural ve kısıtlamalarla yasamak insanı yıpratır.

Mertal

Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
Mkalkan21 şuan ios düzeninden yeni geçmiş biri olarak (2hafta oldu), android-miui düzenine alışamadım. 5,99 inçlik telefon kullanmak bana zor geliyor kanısındayım. Keşke Mi6 alsaydım diyorum şuan. Amcam iphone 6S kullanıcısı, bendeki Redmi 5 Plus ile takas yapmayı düşünüyor. Karamsar kaldım.
Hocam kesinlikle değiştirmeyin. İostan geçenler genelde biraz afallıyor nereye düştüm falan diyor ama alışacaksınız emin olun. Telefon boyutuna 1 ay sonra kesin olarak alışmış olacaksınız bu herkeste oluyor.
Miui arayüzü saf Android olmadığı için biraz daha görsel ve eğlenceli.
Telefonu tanımaya başladıktan sonra Android dünyasının özgürlüğüne de dahil olabilirsiniz.
Mesela şuan telefonda neyi eksik görüyorsunuz veya neyin olmasını istiyorsunuz?

kadernaznaz

Tek yol AŞK gerisi yalan
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
NeJdeT
Cihazım
Mi Mix
Konular
35

İnsanlar objektif olmalı bence. Katı kural ve kısıtlamalarla yasamak insanı yıpratır.
Zamanla büyük ekrana alışırsınız bi süre sonra buda size küçük gelir ben Mİ MİX 6.4 inç ekran var bana küçük geliyor.
İPHONE SİSTEMLERİ kapalı bir kutu FAŞİST PARAGÖZ VE BENCİL
tabiki tercih yine sizin

By_Nisay

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Redmi 5 Plus
Meslek
By_Nisay
Konular
4
Örnek vermek gerekirse; klavye ve yazım kuralları ugraştırdı. uygulama geçişindeki android kasması nadirende olsa hissettim şuan elimdeki Redmi 5 plusta. Bugun PlayStore üzerinden uygulama indirirken, olmazsa olmaz uygulamalar bankacılık işlemleri vb gibi google play store 2 kez kapandı. Daha sıfır telefonda böyle minimal anlık kasılmalar acaba dedirtiyor. İndirdigim şeylerde öyle cigabaytlar boyutunda app.ler degildi.
Ben Miui arayüzünü gerçekten sevdim, sevimli ve kullanışlı. 1 hafta daha kullanıp deneyim kazanalım. Süreç ne olacak forumdaşlara bildiririm.

Hocam kesinlikle değiştirmeyin. İostan geçenler genelde biraz afallıyor nereye düştüm falan diyor ama alışacaksınız emin olun. Telefon boyutuna 1 ay sonra kesin olarak alışmış olacaksınız bu herkeste oluyor.
Miui arayüzü saf Android olmadığı için biraz daha görsel ve eğlenceli.
Telefonu tanımaya başladıktan sonra Android dünyasının özgürlüğüne de dahil olabilirsiniz.
Mesela şuan telefonda neyi eksik görüyorsunuz veya neyin olmasını istiyorsunuz?

Ekleme; batarya konusunda Redmi 5 Plus gerçekten iyi performans veriyor.

Mertal

Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
Örnek vermek gerekirse; klavye ve yazım kuralları ugraştırdı. uygulama geçişindeki android kasması nadirende olsa hissettim şuan elimdeki Redmi 5 plusta. Bugun PlayStore üzerinden uygulama indirirken, olmazsa olmaz uygulamalar bankacılık işlemleri vb gibi google play store 2 kez kapandı. Daha sıfır telefonda böyle minimal anlık kasılmalar acaba dedirtiyor. İndirdigim şeylerde öyle cigabaytlar boyutunda app.ler degildi.
Ben Miui arayüzünü gerçekten sevdim, sevimli ve kullanışlı. 1 hafta daha kullanıp deneyim kazanalım. Süreç ne olacak forumdaşlara bildiririm.

Ekleme; batarya konusunda Redmi 5 Plus gerçekten iyi performans veriyor.

İşte Android farkı burada çıkıyor ortaya :) hocam klavye olarak Xperia klavye apksı indirip kurun(bulamazsanız yardımcı olurum). Akıcı hızlı ve hoşunuza gidecek klavyeye ulaşmış olursunuz :)
Uygulama kasmaları varsa telefon güncellemesini kontrol edin güncelleme varsa yapın yoksa uygulama güncellemelerini kontrol edin o da yoksa ayarlardan yüklü uygulamalar bölümüne girip kasan uygulamaların verilerini temizleyin. Bu da işe yaramaz ise bir sonraki güncellemeyi bekleyin büyük ihtimalle çözeceklerdir.
Xiaomi'nin artısı sürekli güncelleme veriyor olması. Bu sayede hem daha güncel bir Miui oluyor hemde sorunlar daha hızlı çözülmüş oluyor :) Tabi sürekli güncelleme vermesi ufak tefek sorunları da kendisiyle getiriyor :)
O kasılmalar telefonun sorunu değil romun sorunu hocam.Güncellemeler ile düzeltilir illa ki :)
Play storenin verilerini de Ayarlar yüklü uygulamalarda bölümünden temizleyin hocam :)

Deneyimlerinizi, merak ettiklerinizi, değiştirmek istediklerinizi deneyimledikten sonra foruma yazabilirsiniz hocam :)
Kasmalar devam ederse custom roma geçersiniz daha verimli kullanırsınız :)
Yani kısacası Android ios gibi stabil değil bunun nedeni sürekli müdahele etme şansımızın olması. Ve müdahale şansımızın olması da her türlü değişimi yapmak demek :)

By_Nisay

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Redmi 5 Plus
Meslek
By_Nisay
Konular
4
İlgi-alakanız için teşekkür ederim.
Mevcut android ve Miui yazılımım ekran görüntüsündeki gibidir.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

İşte Android farkı burada çıkıyor ortaya :) hocam klavye olarak Xperia klavye apksı indirip kurun(bulamazsanız yardımcı olurum). Akıcı hızlı ve hoşunuza gidecek klavyeye ulaşmış olursunuz :)
Uygulama kasmaları varsa telefon güncellemesini kontrol edin güncelleme varsa yapın yoksa uygulama güncellemelerini kontrol edin o da yoksa ayarlardan yüklü uygulamalar bölümüne girip kasan uygulamaların verilerini temizleyin. Bu da işe yaramaz ise bir sonraki güncellemeyi bekleyin büyük ihtimalle çözeceklerdir.
Xiaomi'nin artısı sürekli güncelleme veriyor olması. Bu sayede hem daha güncel bir Miui oluyor hemde sorunlar daha hızlı çözülmüş oluyor :) Tabi sürekli güncelleme vermesi ufak tefek sorunları da kendisiyle getiriyor :)
O kasılmalar telefonun sorunu değil romun sorunu hocam.Güncellemeler ile düzeltilir illa ki :)
Play storenin verilerini de Ayarlar yüklü uygulamalarda bölümünden temizleyin hocam :)

Deneyimlerinizi, merak ettiklerinizi, değiştirmek istediklerinizi deneyimledikten sonra foruma yazabilirsiniz hocam :)
Kasmalar devam ederse custom roma geçersiniz daha verimli kullanırsınız :)
Yani kısacası Android ios gibi stabil değil bunun nedeni sürekli müdahele etme şansımızın olması. Ve müdahale şansımızın olması da her türlü değişimi yapmak demek :)

Ekli dosyalar

• Screenshot_2018-08-05-18-56-44-609_com.android.thememanager.png
    Screenshot_2018-08-05-18-56-44-609_com.android.thememanager.png
    1,1 MB · Görüntüleme: 9

Mertal

Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
İlgi-alakanız için teşekkür ederim.
Mevcut android ve Miui yazılımım ekran görüntüsündeki gibidir.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Şuan telefonunuz güncel hocam. Kasmalar için bir sonraki güncellemeyi bekleyebilirsiniz :)
Bu arada bi kaç bilgi vereyim: cihazınızın şarjını mümkün mertebe %20 ile %100 arasında tutun. Tam şarj olmadan da çıkarmamaya çalışın. Bu hem pil ömrünü uzatacaktır hemde daha iyi performans verecektir size :)
Ve 4G Internet kullanırken ağır çalıştığını düşünüyorsanız cihazınızı 3G olarak kullanın. Halen bile bir çok yerde 4G'den daha hızlı çalışıyor :)

Üst Alt