Yardım Telefon Fastboot Moda Bile Girmiyor!

ugur_akd

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Uğur
Cihazım
Galaxy S3
Konular
3
Arkadaşlar merhaba herhalde telefon hard brick oldu. Twrp yükleyip üstüne miui pro yüklemeye çalıştım, işlem bittikten sonra telefonu açmaya çalıştığımda hiçbir tepki vermedi hala da öyle. 2 saattir şarjda ama telefon ne açılıyor ne fastboot moda alınıyor ne de download moda alınıyor öylece siyah bir ekran var. Donanımsal bir arıza olmayıp hard brick olduğunu da bilgisayara bağladığımda usb bağlantı sesinden anlayabiliyorum. Yine aygıt yöneticisinden Qualcomm HS-USB QDLoader 9008 (COM10) şeklinde bağlantı noktası da kuruluyor ama fastboot moda geçemediğimden kurulum yapamıyorum miflash üzerinden

Anti rollback gibi bir olay yok çünkü miui9'dan miui10'a geçerken oldu dediğim olay ve bootloader kilidi açıktı cihazın

Ne yapmam lazım acaba bilgili arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

ugur_akd

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Uğur
Cihazım
Galaxy S3
Konular
3
Hocam nasıl oldu bilmiyorum ama COM10 bağlantı noktası yok şu an bilinmeyen usb aygıtı diyor. Ne yapmam lazım acaba?

Oyla:

Gurkann73

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Gürkan
Cihazım
Xiaomi
Konular
3
Cıhazı edl moda nasıl gecırebıldınız kı ? Redmı Note5'ın edl protokolü kapalı dıye duymustum. Palavraymıs sanırım.

Oyla:

ugur_akd

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Uğur
Cihazım
Galaxy S3
Konular
3
Cıhazı edl moda nasıl gecırebıldınız kı ? Redmı Note5'ın edl protokolü kapalı dıye duymustum. Palavraymıs sanırım.

Hocam ben bir şey yapmamıştım. İlk mesajda anlattığım gibi twrp flashladım üstüne de miuipro geliştirici miui10 yükledim ve bu hale geldi.

Şimdi de bilinmeyen usb aygıtı diye hata veriyor

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Note 5 in antirollback gelen sürümleri ile birlikte edl protokolü şifrelendi. Güç tuşuna 20sn kadar basılı tutun port gelir. Eğer üzerinde güncel sürüm yoksa mi flash 64 bit ile rom atabilirsiniz. Eğer güncel sürüm varda ve antirollback e girdiyseniz rom atamazsınız brick furyasına siz de dahil olmuşsunuz demektir.

Oyla:

ugur_akd

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Uğur
Cihazım
Galaxy S3
Konular
3
Note 5 in antirollback gelen sürümleri ile birlikte edl protokolü şifrelendi. Güç tuşuna 20sn kadar basılı tutun port gelir. Eğer üzerinde güncel sürüm yoksa mi flash 64 bit ile rom atabilirsiniz. Eğer güncel sürüm varda ve antirollback e girdiyseniz rom atamazsınız brick furyasına siz de dahil olmuşsunuz demektir.
Yorumunuz için teşekkür ederim öncelikle. Dediğiniz gibi yaptım ve port geldi ancak ''cannot receive hello pocket'' diye bir hata veriyor.

Sürüme gelirsek de 9.5.6 yüklüyken (anti rollback sürüm yüklü değildi) twrp yükleyip üstüne miuipro 8.8.16 sürümünü kurmaya çalıştığımda bu hale geldi. miflash ile de 8.8.16 global stabili yüklemeye çalışıyorum.

Bilmiyorum tam olarak anlatabildim galiba problemi

Oyla:

ugur_akd

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Uğur
Cihazım
Galaxy S3
Konular
3
Ugur_kahriman hocam teamwiever üzerinden çözmeye çalıştı ancak olmadı maalesef.

Yapılan işlemler: mi flashın farklı sürümleri ile rom atmaya çalıştık, batarya bağlantısını söküp taktıktan sonra aynı işlemleri yaptık ancak hiçbir şekilde olmadı.

Zenex hocamın ve ugur_kahriman hocamın da dediği gibi brick furyasına girdik galiba.

Yapabileceğim işlem varsa yardımcı olursanız çok sevinirim

Oyla:
Üst Alt