Haber Telefon Bağımlılığını Azaltmaya Yardımcı Olacak Google Uygulamaları

Google, hâlihazırda test aşamasında olan yeni uygulamalarıyla birlikte kullanıcıların akıllı telefonlarıyla geçirdikleri zamanı kısıtlamanın ilginç ve etkili yollarını sunacak. Activity Bubbles, Envelope ve Screen Stopwatch olarak adlandırılan uygulamalar, akıllı telefon bağımlılığını sonlandırmak için iyi alternatifler olabilir.

Google, kullanıcıların akıllı telefonlarla geçirdiği zamanı azaltmaları için yardımcı uygulamalar sunmaya devam ediyor. Şirketin bu seferki stratejisiyse oldukça basit ve bir o kadar da etkili.
Kullanıcıların ‘suçluluk hissi’ duymasını sağlayarak akıllı telefonlarıyla harcadıkları zamanı kısıtlamayı hedefleyen şirket; Activity Bubbles, Envelope ve Screen Stopwatch isimli uygulamaları test ediyor.

Google'ın Envelope uygulamasının videosu:
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
Google’ın sunduğu uygulamaların içinde Envelope, oldukça ilginç bir çalışma mantığına sahip. Envelope uygulaması, akıllı telefonunuzu bir zarfın içine koymanızı ve acil bir durum olmadığı sürece cihazı yalnızca arama yapmak ve kamera için kullanmanızı sağlıyor. Akıllı telefonunuzdan ayrı kalamayıp zarfı açmadığınız sürece de uygulama çalışmaya devam ediyor. Yukarıdaki videoyu izleyerek de uygulamanın çalışma mantığını yakından inceleyebilirsiniz. Envelope, şu anda yalnızca Pixel 3a akıllı telefonuyla uyumlu olarak çalışıyor.
Google’ın Activity Bubbles ve Screen Stopwatch uygulamaları:
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Google’ın sunduğu diğer uygulamalarsa akıllı telefonunuzla geçirdiğiniz zamanı kısıtlamak içingörsel hatırlatıcılar oluşturuyor. Yukarıdaki resmin solunda yer alan Activity Bubbles uygulaması, telefonunuzun kilit ekranını her açtığınızda bir baloncuk yaratıyor ve her seferinde bu baloncuklar daha da büyük bir hâl alıyor. Resmin sağ tarafında yer alan Screen Stopwatch uygulamasıysa akıllı telefonunuzu kullandığınız süreyi gösteriyor ve bu sayede zaman kısıtlamanız için bir hatırlatıcı görevi görüyor.
Elbette Google’ın sunduğu bu uygulamalardan verim alabilmek için disiplinli ve sabırlı olmak gerekiyor. Uygulamalar indirildi diye akıllı telefon bağımlılığı bitecek değil. Activity Bubbles ve Screen Stopwatch uygulamalarını görmezden gelip arkadaşlarınızın Instagram hikayelerinde hangi yemeği paylaştığına bakmak isteyebilirsiniz fakat bunun pek de uygulamaların çalışma mantığıyla uyumlu olmadığını söylemek gerek. Akıllı telefonlarıyla geçirdikleri zamanı kısıtlamak için çaba sarf etmeye hazır kullanıcılar içinse Google’ın yeni uygulamalarının biçilmiş kaftan olduğu söylenebilir.

Kaynak:

Emrgzr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Redmi 8a
Konular
5
Emeğinize sağlık da bu zamanda insanı telefondan uzak tutacak bir uygulama tutmaz gibi. :)

Emrgzr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Redmi 8a
Konular
5
Yinede şansı denemek gerek hocam. Toplumda sosyallik çok düştü. :)
Maalesef haklısın. Sadece sosyallik düşmedi çoğu şey düştü bu akıllı telefonlar yüzünden. Ben telefonda konuşamıyorum mesela. Sadece yazabiliyorum ve görüntülü arama yapıyorum. Birde ihtiyaçlar için net gerekli. Böyle olunca insan tabi ki kopamıyor üstüne birde sosyal medya zımbırtıları. Çık çıkabilirsen işin içinden.

mevcetin

Mevlüt Çetin
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt Çetin
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
3D Designer
Konular
162
Maalesef haklısın. Sadece sosyallik düşmedi çoğu şey düştü bu akıllı telefonlar yüzünden. Ben telefonda konuşamıyorum mesela. Sadece yazabiliyorum ve görüntülü arama yapıyorum. Birde ihtiyaçlar için net gerekli. Böyle olunca insan tabi ki kopamıyor üstüne birde sosyal medya zımbırtıları. Çık çıkabilirsen işin içinden.
Ben sosyal medya illetinden kurtuldum hocam. Sadece whatsapp ve telegram kaldı. İnsanların nasıl yaşadığını, ne yaptığını bilmemek bana hiçbirşey kaybettirmiyor. Tam tersi boşa geçireceğim vakitleri tekrar bana kazandırıyor.
Umarım bu zımbırtıların boş olduğunu Millet olarak anladığımızda herşey için geç olmaz.

Emrgzr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Redmi 8a
Konular
5
Ben sosyal medya illetinden kurtuldum hocam. Sadece whatsapp ve telegram kaldı. İnsanların nasıl yaşadığını, ne yaptığını bilmemek bana hiçbirşey kaybettirmiyor. Tam tersi boşa geçireceğim vakitleri tekrar bana kazandırıyor.
Umarım bu zımbırtıların boş olduğunu Millet olarak anladığımızda herşey için geç olmaz.
Bence geç oldu. Anlamak için bu uygulamaların komple silinmesi ya da yasaklanması gerekir. O zaman gerçekten insanlar neyin ne olduğunu görür ama bu da çok zor. Annemin instagram var mesela. Arada bir bakıyorum valla kusacak gibi oluyorum. :D

mevcetin

Mevlüt Çetin
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt Çetin
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
3D Designer
Konular
162
Bence geç oldu. Anlamak için bu uygulamaların komple silinmesi ya da yasaklanması gerekir. O zaman gerçekten insanlar neyin ne olduğunu görür ama bu da çok zor. Annemin instagram var mesela. Arada bir bakıyorum valla kusacak gibi oluyorum. :D
Annemiz babamız bizden daha aktif hocam sosyal medyada giggle~~

MarcoPasha

NedenİnsanlıkHepBendeKalıyor,BaşkaKimsesiYokMu?
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27
İnsanların telefonlarından uzaklaşmasından ticari olarak belki de en büyük zarar görecek google olduğuna göre kesin bu çalışmaların arkasında bir cinlik vardır.smirk~~:^)

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
İnsanların telefonlarından uzaklaşmasından ticari olarak belki de en büyük zarar görecek google olduğuna göre kesin bu çalışmaların arkasında bir cinlik vardır.smirk~~:^)
Bende böyle düşünüyorum hocam

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk

Üst Alt