Soru telefon alımı ve satıcıları hakkında

yldrm33

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
yıldırım
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
11
arkadaşlar merhaba
telefon almaya karar verdim ama akılıma takılan bazı sorular var bu konuda tecrübe ve fikirlenizi almak istiyorum.
1- delta kvk garantili telefonların yanı sıra yurt dışına garanti ye giden cihazlar var bunların farkı nedir?
2- türkiye satışını yapan ve garantisini veren firma yada şahıslar kimlerdir.
3-sonuç iki adet cihaz için ortalama 2000 ile 3500 tl para ödeyeceğim buna bakarak alımı kimlerden ve nasıl yapmam gerekir.?
4- bu cihazları taksitle alabilirmiyim?

yldrm33

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
yıldırım
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
11
arkadaşlar konuyu yanlış yere mi açtım acaba?

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Zannediyorum sorularınızın net cevabı olmadığı için herkes yazmaya çekindi :) Elimden geldiğinde cevaplamaya çalışayım.

1) Ülkemizde yasal olarak satılan tüm cihazlar 2 yıl garantilidir ve servis hizmetlerinin yurt içinde yapılması zorunludur. Bu nedenle bahsettiğiniz cihazların "kaçak" olarak getirilerek satılması en mantıklı açıklama gibi görünüyor.

2) Türkiye'de Xiaomi'nin distribütörlüğü bulunmadığı için resmi yollarla satılan cihazlar bağımsız ithalatçılar tarafından getirilerek servis hizmetleri bu ithalatçıların anlamalı oldukları farklı servis firmaları tarafından sağlanmaktadır. KVK, Delta, Evo ilk aklıma gelenler.

3) Tabii ki bu soruya vereceğim cevap reklam içerecek ve sitemiz üzerinden almanızı tavsiye ederim şeklinde olacak :)

4) Maalesef yasal düzenlemeler nedeniyle ülkemizde cep telefonlarına taksit yapılamıyor. Ancak pek çok arkadaşımız kartı ile peşin satın aldıktan sonra telefon bankacılığı vasıtasıyla bu tutarı taksitlendiriyor.

yldrm33

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
yıldırım
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
11
Zannediyorum sorularınızın net cevabı olmadığı için herkes yazmaya çekindi :) Elimden geldiğinde cevaplamaya çalışayım.

1) Ülkemizde yasal olarak satılan tüm cihazlar 2 yıl garantilidir ve servis hizmetlerinin yurt içinde yapılması zorunludur. Bu nedenle bahsettiğiniz cihazların "kaçak" olarak getirilerek satılması en mantıklı açıklama gibi görünüyor.

2) Türkiye'de Xiaomi'nin distribütörlüğü bulunmadığı için resmi yollarla satılan cihazlar bağımsız ithalatçılar tarafından getirilerek servis hizmetleri bu ithalatçıların anlamalı oldukları farklı servis firmaları tarafından sağlanmaktadır. KVK, Delta, Evo ilk aklıma gelenler.

3) Tabii ki bu soruya vereceğim cevap reklam içerecek ve sitemiz üzerinden almanızı tavsiye ederim şeklinde olacak :)

4) Maalesef yasal düzenlemeler nedeniyle ülkemizde cep telefonlarına taksit yapılamıyor. Ancak pek çok arkadaşımız kartı ile peşin satın aldıktan sonra telefon bankacılığı vasıtasıyla bu tutarı taksitlendiriyor.
eyvallah üstadım gereken cevabı almış bulunmaktayım sayenizde.
[doublepost=1515580207,1515397695][/doublepost]arkadaşlar forumda 1 haftalık araştırmalarım sonunda delta garantili mi max 2 almaya karar verdim . Şu an içinde bulunduğumuz ülke şartları göz önüne alınırsa imei çakma işini tehlikeli buldum. yeni bir konu açıp forum kirliliği olmasın diye buradan bir kaç soru sormak istiyorum.
-- telefona root yapmak bl kilidini açmak farklı romlar kurmak garantiyi bozuyormu?
--telefonu hanıma alacağım öyle aman aman bir iş görmeyecek sosyal medya ve telefon görüşmesi video vs. bunlara bakarak kronik bir sorun varmı?
--- son olarakta forumda cepport u kim yada kimler temsil ediyor?

Üst Alt