Alış Telefon Alacağım Yardım Lazım

MANUPLE

Ctrl + L
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Netizen
Cihazım
Poco X3 Nfc
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
39
Merhabalar,

Xiaomi 11 lite 5g NE, Mi 11t, Mi 10t, Redmi Note 10, Redmi Note 10s, Redmi Note 10 pro, Poco X3 Pro cihazlarından birini almayı düşünüyorum. Imei'li cihaz alacağım. Kafamdaki soru bunlara imei atılıyor mu, fabrika ayarlarına çevirince veya güncelleyince imei uçuyor mu? Snapdragon veya Mediatek hangisi daha avantajlı? Yardımcı olur musunuz?

Saygılarımla.
Alacağın telefonun hangi model olmasına etki edecek düşüncelere ağırlık vererek alım yapmazsanız, sizin zevkiniz, alışkanlıklarınız, olmasını istediğiniz özellikler açsından başkalarının önem verdiklerine, sevdiklerine göre tercih yapmış olursunuz.

Diyelim ki Audi almak istiyorsunuz ve birisi size bir kaç model tarif etti ve siz de ona göre aldınız.
Ve arabaya binmeye başlayınca bütçenizi sıkıntıya sokacak bir derecede yakıt yaktığını gördünüz.

Eğer istediğiniz özelliklere yakıt açısından ekonomik olsun tercihini ekleseydiniz bu durumla karşılaşmamış olurdunuz.

Konumuza dönersek, örneğin, kamera, performans, pil vb. açısından da neler düşündüğünüzü söylemelisiniz.

ibo90p

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
Xiaomi Mi 5s
Meslek
Öğrenci
Konular
5
Bir süredir giremedim kusura bakmayın. 😅

Benim asıl sorum hangisinde imei'nin gitme durumu var güncelleyince veya fabrika ayarlarına çevirince gibiydi. Xiaomi 11 lite 5g, poco f3 veya 11t alacağım gibi duruyor. Tr cihazı 8k iken Imei'lisini 4300'e kadar bulabiilyorum.

Dediğim gibi yarın Imei'sinin uçma durumu var mı acaba güncelleyince veya sıfırlayınca veya rom atınca. Veya kendim imei atabilyor muyum giderse?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bir de dirençle imei kaydı ve yazılım ile imei kaydı var. Bunlar hakkında da bilgisi olan varsa bilgilendirebilir mi?

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10

Benim asıl sorum hangisinde imei'nin gitme durumu var güncelleyince veya fabrika ayarlarına çevirince gibiydi. Xiaomi 11 lite 5g, poco f3 veya 11t alacağım gibi duruyor. Tr cihazı 8k iken Imei'lisini 4300'e kadar bulabiilyorum.

Dediğim gibi yarın Imei'sinin uçma durumu var mı acaba güncelleyince veya sıfırlayınca veya rom atınca. Veya kendim imei atabilyor muyum giderse?

Bir de dirençle imei kaydı ve yazılım ile imei kaydı var. Bunlar hakkında da bilgisi olan varsa bilgilendirebilir mi?
11 lite, f3 ve 11T için repair hala sorunlu.
Listede yazılımsal repair alan en sağlam cihaz Mi 10T
Mi 10T 8/128 veya Mi 10T pro tavsiye ederim. İmei işlemi bir kere yapılır ve sıfırlama, Hard reset, güncelleme gibi işlemlerde hiçbir şekilde İMEİ zarar görmez.

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21

Mi 10t den sonra hiç bi cihaza sağlıklı imei atılamıyor güncelleyince modem flashlanıyor sürekli modem olarakta eng rom yani mühendislik romu içindeki modemi kullanıyolar yok kamera sorunu internet hız sorunu vs.
Sorunuzu cevaplıyim güncel cihazların hemen hemen hepsinde ayarlardan fabrika ayarlarına çevirdiğinde imei gider fakat twrp üzerinden sıfırlayınca imei silinmez güncelleme ile imei silinmez ve mi flashla rom atılabilir.

Yani mi 10t imei repairli cihaz olarak son kalemizdi. Poco f3 anakarta fiziksel müdahale ile direnç değişimi yaparak atılıyo çift sim fakat riskli bence ayrıca kimse yaptığı işi kötülemez keşke direnç değişimi ile imei atanlar yaptığı işin artılarını ve eksilerini risklerini dürüstçe anlatsalar çünkü direnç değişimi sonrası cihazda kesinlikle farklı durumlar olucak değiştirilen direnç kalıyor ve çıkarılan orjinal direnç geri takılmıyor herşey belli belirsiz anlayacağın.

özetle xiaomi çok bozdu yaaa.

ibo90p

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
Xiaomi Mi 5s
Meslek
Öğrenci
Konular
5
Mediatek işlemci sorun olmuyor mu hocam?

Sanki birileri de SD işlemcilerde daha az sorun oluyor, Mediatek'ler sıkıntılı gibi demişlerdi.

Ü

Üye silindi 278685

Guest
Merhabalar,

Xiaomi 11 lite 5g NE, Mi 11t, Mi 10t, Redmi Note 10, Redmi Note 10s, Redmi Note 10 pro, Poco X3 Pro cihazlarından birini almayı düşünüyorum. Imei'li cihaz alacağım. Kafamdaki soru bunlara imei atılıyor mu, fabrika ayarlarına çevirince veya güncelleyince imei uçuyor mu? Snapdragon veya Mediatek hangisi daha avantajlı? Yardımcı olur musunuz?

Saygılarımla.
Mi 10T kesinlikle . Poco x3 pronun abisi gibi düşün . Kamerası işlemcisi de güzel tasarım mi 11 lite a benziyordu yanlış hatırlamıyorsam . Sizi memnun edecektir .Twrp ile yapacağınız işlemlerde imei uçmaz . Efs yedeği alabilirsiniz her türlü olaya karşı .

Poco x3 pro neden önermedin dersen telefonun kozmetik olarak kasası gerçekten sağlam olmadığını son konumu açtığımda ve telefona dikkatlice baktığımda anladım . Ayrıca ısınma ve hardbrick sorunu olduğunu söyleyen baya insan var ama benim başıma gelen tek sorun pildi .

Üst Alt