Soru Teknik servis garanti verir'mi

Berky516

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Berkay15161
Cihazım
Poco x3 pro
Konular
2
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Mıuı 13.4
Telefon Modeli
Pocox3pro
Bootloader Kilidi
Kapalı
Ben poco x3 pro cihazımı teknik servise verdim garantisi olmadığı içinde bir miktar para ödedim yarın kargoya verilecek aklıma şu takıldı misal cihaz düzgün bir şekilde tamir olmadı diyelim tekrar göndersem bir daha paralık bir durum olursa yine para isterlermi

Yani demek istediğim şu servis kaç ay tamir garantisi veriyor yada veriyor mu Cihazınmın garantisi olmasa bile

GENPA servisine verdim

AtaberkTr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ataberk
Cihazım
GALAXY A54 5G
Konular
13
X y servisleri atıyorum gsm iletişim gibi taktığı parçalara 6 ay garanti verir ama yetkili servisler garantisiz alınan cihazlarda parçayı takar garanti vermez taktığı veya değiştirdiği parçayı test eder sorun yoksa tarafınıza teslim edilir parçaya garanti veriyorlar mı diye öğrenmenin sağlıklı yolu 1-google üzerinden geniş çaplı bir araştırma yapmak 2- servise telefonla ulaşıp bilgi almak 3- mail yoluyla bilgi almak.

Oyla:

mbak63

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
mustafa
Cihazım
k60 pro
Konular
19
6 ay parca garantili hocam teyitlidir.gecen hafta arkadasim garanti disi telefonunu ucretini odemek suretiyle servise yolladi.servis degistigi parcaya kirilma harici 6 ay garabti veriyor

Oyla:

AtaberkTr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ataberk
Cihazım
GALAXY A54 5G
Konular
13
6 ay parca garantili hocam teyitlidir.gecen hafta arkadasim garanti disi telefonunu ucretini odemek suretiyle servise yolladi.servis degistigi parcaya kirilma harici 6 ay garabti veriyor
teşekkürler öğrenmiş olduk genpa serviste mi değişim sağladı acaba kvk garanti veriyor zaten onu biliyorum'da genpayı bilmiyorum.

Oyla:

mbak63

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
mustafa
Cihazım
k60 pro
Konular
19
teşekkürler öğrenmiş olduk genpa serviste mi değişim sağladı acaba kvk garanti veriyor zaten onu biliyorum'da genpayı bilmiyorum.
servisler hepsi aynidir hocam ayni kanun maddeleri geregince islem yaparlar

Oyla:

dogansun

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Doğan
Cihazım
Ruby
Konular
8
Satış Sonrası Hizmetler Yönetmeliği'nden,

(6) Malın garanti süresi dışında, servis istasyonları tarafından verilen montaj, bakım ve onarım hizmetiyle ilgili olarak, bir yıl içerisinde aynı arızanın tekrarı halinde tüketiciden herhangi bir isim altında ücret istenemez. Tüketicinin malı kullanım kılavuzunda yer alan hususlara aykırı kullanmasından kaynaklanan arızalar bu fıkra kapsamı dışındadır.

(7) Malın garanti süresi dışında, garanti belgesi ile satılması zorunlu olmayan bir parçasının servis istasyonu tarafından değiştirilmesi veya satılması durumunda, değişen veya satılan parça için altı aydan aşağı olmamak üzere bir garanti süresi verilir.

Oyla:
Üst Alt