İnceleme Tapatalk Nedir? Nasıl Kullanılır?

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Açıklama;
Bu konuyu okuyan herkes forum hayatını az çok biliyordur. Kimimiz sosyal medya gibi çok sık kullanıyoruz, kimimiz ise ihtiyacımız olan bilgiyi alıp çıkıyoruz.
Bu konuda, bu platformu sosyal medya gibi kullanan arkadaşları hedef alarak, onların çok daha rahat forumlarda gezinmesini sağlayacak uygulamamız olan
Tapatalk'ı tanıtacağım. Bir çoğumuz zaten alışkın, fakat hala cesaret edemeyip, karışık bulduğu için kullanmayan arkadaşlarımız var. Fakat işin içine girdiğimizde
aslında çok basit bir kullanım sunuluyor bizlere.

Peki nedir bu Tapatalk?
Tapatalk; forum platformlarını yakından takip etmek için tasarlanan bir uygulama. Tapatalk sayesinde tüm konulardan hızlıca bildirim alarak haberdar olabilir,
konulara abone olabilir ve çok rahat bir şekilde zaman akışını takip edebilirsiniz. Aynı zamanda ilgi duyduğunuz kategorileri hesabınıza ekleyerek oradan gelen
bildirimleri ve haberleride anasayfanızda görebilirsiniz.

Ücretler Hakkında;
Uygulama bize her ne kadar ücretsiz sunulmuş olsa da, ücretli sürümü de hali hazırda mevcut. Reklamları kaldırıp, ek özellikleri kullanmak için ücretli sürüme
geçmeniz gerekiyor.

Ücret bilgileri;
Aylık: 2.69TL (İlk ay ücretsiz)
Yıllık: 4.99$
Hayat Boyu Satın Almak: 14.99$

olarak ücretlendirilmiştir.

Biraz da resimlerle anlatalım;

Görsellerin üzerine tıklayarak tüm ayrıntıları açıklamaları ile öğrenebilirsiniz.

1- Tapatalk giriş ekranımız ve hesap açma'nın önemi.

Hesap açmak neden önemlidir?;
Tapatalk'a bağlı bir hesabınız olursa tüm forum bağlantılarınızı senkronize eder, kaydeder ve her yeniden giriş yaptığınızda karşınıza çıkartır.
Ayrıca doğrudan Tapatalk üzerinden mesajlaşabilir, farklı kaynakları takip edebilir ve kendinize özel kişiselleştirme yapabilirsiniz.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

2- Forum içi görsellerimiz;

Tapatalk kullanarak, forumda ki zaman akışını, abone konularınızı, bildirimlerinizi ve mesajlarınızı tek bir çatı altında toplayabilirsiniz.
Abone olduğunuz konulardan bildirim alarak hiçbir konuyu ve yorumu kaçırmazsınız. Bölümler arasında hızlıca gezebilir, aradığınız konuyu
çok rahat şekilde bulabilirsiniz.

3- Konu ve Yorum görsellerimiz;

Konu içerisinde ve yorumlarda "ne, nedir?" gibi soruları da cevapladım.

Yorumlarda görülen "... cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi." ifadesi sizin Tapatalk imzanızdır.

Bu imza nereden değişir?

Tapatalk ayarları>İmza>İlgili forum

İndirme Bağlantısı;

Son düzenleme:

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Açıklama;
Bu konuyu okuyan herkes forum hayatını az çok biliyordur. Kimimiz sosyal medya gibi çok sık kullanıyoruz, kimimiz ise ihtiyacımız olan bilgiyi alıp çıkıyoruz.
Bu konuda, bu platformu sosyal medya gibi kullanan arkadaşları hedef alarak, onların çok daha rahat forumlarda gezinmesini sağlayacak uygulamamız olan
Tapatalk'ı tanıtacağım. Bir çoğumuz zaten alışkın, fakat hala cesaret edemeyip, karışık bulduğu için kullanmayan arkadaşlarımız var. Fakat işin içine girdiğimizde
aslında çok basit bir kullanım sunuluyor bizlere.

Peki nedir bu Tapatalk?
Tapatalk; forum platformlarını yakından takip etmek için tasarlanan bir uygulama. Tapatalk sayesinde tüm konulardan hızlıca bildirim alarak haberdar olabilir,
konulara abone olabilir ve çok rahat bir şekilde zaman akışını takip edebilirsiniz. Aynı zamanda ilgi duyduğunuz kategorileri hesabınıza ekleyerek oradan gelen
bildirimleri ve haberleride anasayfanızda görebilirsiniz.

Biraz da resimlerle anlatalım;

Görsellerin üzerine tıklayarak tüm ayrıntıları açıklamaları ile öğrenebilirsiniz.

1- Tapatalk giriş ekranımız ve hesap açma'nın önemi.

Hesap açmak neden önemlidir?;
Tapatalk'a bağlı bir hesabınız olursa tüm forum bağlantılarınızı senkronize eder, kaydeder ve her yeniden giriş yaptığınızda karşınıza çıkartır.
Ayrıca doğrudan Tapatalk üzerinden mesajlaşabilir, farklı kaynakları takip edebilir ve kendinize özel kişiselleştirme yapabilirsiniz.

2- Forum içi görsellerimiz;

3- Konu ve Yorum görsellerimiz;

Sayın Peocawe hocam, ağzınıza ve emeğinize sağlık, çok değerli ve yararlı bir bilgilendirme/paylaşım olmuş, teşekkürler..
Sayın cantara hocamın da artık kullanmama bahanesi böylece kalmadı8=)haha--

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Sayın Peocawe hocam, ağzınıza ve emeğinize sağlık, çok değerli ve yararlı bir bilgilendirme/paylaşım olmuş, teşekkürler..

Ben teşekkür ederim hocam. Kullanmayan herkesi davet ediyoruz. 8=)

Elinize sağlık hocam. Ama ben tarayıcı üzerinden devam 8-|8=):D

Teşekkür ederim hocam, sizide ikna ederiz sanırım yakın zamanda. haha--

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426

Kullanamadığımı kim söyledi hocam? :D

Tapatalk'ın eski versiyonunu seviyordum, yeni arayüze geçişle beraber hem kullanımına alışamadım hem de birden fazla forum takip eden kişiler için kolaylaşmış olsa da benim için zorlaştı ve sitenin mobil sürümünü kullanmayı daha çok seviyorum. Ayrıca gün içinde neredeyse 14-15 saat zaten bilgisayar başında forumla ilgileniyorum, telefonda sürekli olarak gelen bildirimlerle bu süreyi 24 saate çıkarmak istemiyorum. Bir kaç saat de bana kalsın :)

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Kullanamadığımı kim söyledi hocam? :D

Tapatalk'ın eski versiyonunu seviyordum, yeni arayüze geçişle beraber hem kullanımına alışamadım hem de birden fazla forum takip eden kişiler için kolaylaşmış olsa da benim için zorlaştı ve sitenin mobil sürümünü kullanmayı daha çok seviyorum. Ayrıca gün içinde neredeyse 14-15 saat zaten bilgisayar başında forumla ilgileniyorum, telefonda sürekli olarak gelen bildirimlerle bu süreyi 24 saate çıkarmak istemiyorum. Bir kaç saat de bana kalsın :)
Şu an sudan çıkmış balık gibiyim hocam, oldukça şaşırdım ve aynı zamanda da sizin Tapatalk kullanmaya başladığınıza çok sevindim ve memnun oldum... Bu yeni versiyonu bende bir türlü sevemedim ne yazık ki, hala 7.2.1 sürümünü kullanıyorum

Gesendet von meinem Mi Max 2 mit Tapatalk

Üst Alt