Uygulama TalkBack 9.1 Türkçe

ugurgurbuz39

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğur
Cihazım
Mi 9
Konular
25
Uyarı!!! Bu konu, görme engelli telefon kullanıcıları için olup, diğer kullanıcılara hitab etmemektedir.

Herkese selam,
Android işletim sisteminin varsayılan Ekran Okuyucusu TalkBack geçtiğimiz haftalarda yeni bir güncelleme almış, sesli komut ile işlem yapma, Braille klavye ile yazı yazabilme, çoklu parmak hareketleri ile TalkBack işlevlerini yapabilme gibi ek özelliklere sahip olmuştu.

TalkBack menülerinin daha derli toplu hale getirilmiş olması ve dolaşımda performans artışı gözlemlensede, Braille Klavye'nin yalnızca İngilizce, İspanyolca ve Arapça dillerini destekliyor olması açıkçası biraz can sıkıcıydı.
Bu konuda bir çalışma yapmaya karar verdim ve 9.1 sürümü ile yakın zaman önce yayınlanmış olan bu uygulamaya Türkçe Braille alfabesi için Kısaltmalı ve Kısaltmasız Braille tablolarını ekledim.
Modifiye ettiğim bu uygulamada ayarıca bazı varsayılan ayarlarıda değiştirdim.
1. Sesli ve titreşimli geri bildirim devre dışı bırakıldı.
2. Etiketsiz denetimlerin ID'lerinin seslendirilme ayarı etkinleştirildi.
3. UI tarafında özelliştirilemeyen ancak performans artışı gözlemlediğim bazı geliştirici seçenekleri etkinleştirildi / devre dışı bırakıldı.
4. Tespit edilen Türkçe lokalizasyon hataları düzeltildi.
5. Braille Klavye için yalnızca Türkçe kısaltmalı / kısaltmasız ve İngilizce kısaltmalı Braille tabloları yerleştirildi.

Uygulamayı indirmek için:

Uygulama hakkında görüş ve önerilerinizi bu konu altından dile getirebilirsiniz.

mehmet.akif

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Akif
Cihazım
Mi-10 256/8 Gb
Meslek
Sağlık Memuru
Konular
19
Eline sağlık.
burada pek ilgilenen olmasa da, bazı çalışmaların ölüye can verir cinste.

Ellerin dert görmesin.

Üst Alt