Yardım Suya düşen Note 4x

CharlesVane

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Uğur
Cihazım
Xiaomi
Konular
1
Herkese merhaba, bu sabah ufak bir kaza sonucu telefonum yaklaşık 1 bardak bir suya düştü. Hemen 1-2 saniye bile durmadan çektim çıkardım. Önce kapandı sonra geri açıldı. Açık bir şekilde duruyordu. Açık şekilde bir havlu kağıdına sıkıca sardım telefon tamircisine götürdüm. Suya düşmesinin üstünden ortalama 1 saat geçtikten sonra tekrar kapandı.Telefon tamircisi içini açtı kuruttu baktı vs. telefonun iç ekranının kenarlardan akan sudan dolayı bozulduğunu söyledi.Onun dışında bir sıkıntı olmadığını söyledi. Yaklaşık 400 liralık bir fiyat çekti. Bunun çok fazla olduğunu söyleyince 360'a düşürdü. Telefon şuan kapalı ve açılmıyor. Çinden gelecek bir arkadaşım yoluyla parça temin etmeye çalışacağım olmazsa internetten alacağım. Ama sorun başka bir yerde de çıkabilir diye emin olamıyorum. Telefoncu iç ekran ve dokunmatik dedi. Sizce sıkıntı nelerden kaynaklanıyor olabilir ? Biraz fazla uzun oldu ama maruz görün.

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
Hocam Mİ 8 su testi izlemiştim 2 metrelik suda cihaz fişi çekmişti adam içini açtı kuruttu sildi filan açılmadı 1 hafta sonra açılmıştı bekleyin diyebilirim çok acelesi yoksa.

Oyla:

CharlesVane

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Uğur
Cihazım
Xiaomi
Konular
1
Hocam Mİ 8 su testi izlemiştim 2 metrelik suda cihaz fişi çekmişti adam içini açtı kuruttu sildi filan açılmadı 1 hafta sonra açılmıştı bekleyin diyebilirim çok acelesi yoksa.
Valla mecburen öyle yapacağım yatırdım pirince bekliyorum umutsuzca.

Oyla:

isoomail

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ismail
Cihazım
RedmiNote8
Meslek
Reklamcı
Konular
4
Valla mecburen öyle yapacağım yatırdım pirince bekliyorum umutsuzca.
Zamanında Lenovo telefonum suya düşmüş ve açılmamıştı. Vatan bilgisayar üzerinden servise yolladım. 900 TL'lik telefona 600 TL tamir ücreti çıkınca kabul etmedim ve iade aldım. Bu süreç 9-10 gün sürdü. Cihazı teslim alınca ya Allah deyip power tuşuna asıldım ve açıldı clap~~
Üzerinden 1.5 yıl geçti. Halen eniştem kullanıyor.
Suya düşmelerde içini açıp güzelce kurutup beklemek işe yarayabilir ki ben de cihazı açmaya çalışmıştım. Önce açılmış, bir saat içinde tamamen kapanmıştı.

Oyla:
Üst Alt