Yardım Suya düşen Note 4x

CharlesVane

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Uğur
Cihazım
Xiaomi
Konular
1
Herkese merhaba, bu sabah ufak bir kaza sonucu telefonum yaklaşık 1 bardak bir suya düştü. Hemen 1-2 saniye bile durmadan çektim çıkardım. Önce kapandı sonra geri açıldı. Açık bir şekilde duruyordu. Açık şekilde bir havlu kağıdına sıkıca sardım telefon tamircisine götürdüm. Suya düşmesinin üstünden ortalama 1 saat geçtikten sonra tekrar kapandı.Telefon tamircisi içini açtı kuruttu baktı vs. telefonun iç ekranının kenarlardan akan sudan dolayı bozulduğunu söyledi.Onun dışında bir sıkıntı olmadığını söyledi. Yaklaşık 400 liralık bir fiyat çekti. Bunun çok fazla olduğunu söyleyince 360'a düşürdü. Telefon şuan kapalı ve açılmıyor. Çinden gelecek bir arkadaşım yoluyla parça temin etmeye çalışacağım olmazsa internetten alacağım. Ama sorun başka bir yerde de çıkabilir diye emin olamıyorum. Telefoncu iç ekran ve dokunmatik dedi. Sizce sıkıntı nelerden kaynaklanıyor olabilir ? Biraz fazla uzun oldu ama maruz görün.

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
126
Geçmiş olsun. :( Hocam elimizde görüntü olmadan bunu söylemek çok zor. İç ekranı demiş tamirci bu ne kadar doğru tartışılır. Ama suya düşen bir telefonu hiç vakit kaybetmeden kapatmanız daha yararlı ve hasarı asgariye indirecektir.

Oyla:

isoomail

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ismail
Cihazım
RedmiNote8
Meslek
Reklamcı
Konular
4
Geçmiş olsun.

Öncelikle.cihaz kapalı kakmalı ki elektriksel arıza büyümesin.
Kızımın kullandığı note 4x'in ekranı çatlamışti. Forumda o zaman tamir konusu olan arkadaşlara 180 TL'ye değiştirttim. Sonra kendi kendine içten çatlama yapınca ve tamir için iletişime geçtiklerimde ekran stokta olmayınca, AliExpressten LCD+frame olarak (çerçevesiyle) sipariş verdim. 103 TL tutmuştu. Gelince kendim değiştirdim. İnternette çok güzel anlatan videolar var. Xiaomi telefonların yapısı tamire izin veren kolay sökülüp takılan cihazlar. Hiç bant vs yapıştırıcı kullanmadan iş bitiyor.
Eğer sorun gerçekten ekrandan ise internetteki videoları izleyin. Yaparım derseniz size aldığım ürünün linkini atarım.
Yok ben yapamam derseniz sitemizde 200 TL civarında bu işi yapan arkadaşlar var. Sırf ekrana 360-400 TL vermeyin.

Oyla:

CharlesVane

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Uğur
Cihazım
Xiaomi
Konular
1
Ön ekranda hiç bir farklılık yok. Çok gecikti ama bir umut pirinç içine yatırdım. Fotoğraflardan bir şey anlayabilir misiniz bilmiyorum ama genede atayım dedim. Telefon ışıkları yanmıyor tuşa basınca açılmıyor dokunmatik okumuyor ses vs hiç bir şey yok. Sadece ilk düştükten sonra ahizede kendi kendine cızırtı vardı.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Geçmiş olsun.

Öncelikle.cihaz kapalı kakmalı ki elektriksel arıza büyümesin.
Kızımın kullandığı note 4x'in ekranı çatlamışti. Forumda o zaman tamir konusu olan arkadaşlara 180 TL'ye değiştirttim. Sonra kendi kendine içten çatlama yapınca ve tamir için iletişime geçtiklerimde ekran stokta olmayınca, AliExpressten LCD+frame olarak (çerçevesiyle) sipariş verdim. 103 TL tutmuştu. Gelince kendim değiştirdim. İnternette çok güzel anlatan videolar var. Xiaomi telefonların yapısı tamire izin veren kolay sökülüp takılan cihazlar. Hiç bant vs yapıştırıcı kullanmadan iş bitiyor.
Eğer sorun gerçekten ekrandan ise internetteki videoları izleyin. Yaparım derseniz size aldığım ürünün linkini atarım.
Yok ben yapamam derseniz sitemizde 200 TL civarında bu işi yapan arkadaşlar var. Sırf ekrana 360-400 TL vermeyin.

İlginiz için teşekkür ederim. Linki alabilirim çok iyi olur.

Ekli dosyalar

• IMG-20180705-WA0065.jpg
    IMG-20180705-WA0065.jpg
    181,6 KB · Görüntüleme: 21
  • IMG-20180705-WA0066.jpg
    IMG-20180705-WA0066.jpg
    153,3 KB · Görüntüleme: 20
Oyla:

spacemedia

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ilhan
Cihazım
oneplus 6t
Meslek
uzman teknisyen
Konular
32
Telefon tepki veriyor mu yada titriyor mu.? Bunların hiç biri olmuyorsa , ana kart gibi duruyor. Ekranın sudan bu kadar çabuk etkilenmesi tuhaf. Ekranın ana karta bağlayan flex kabloları kontrol edin. Bilmiyorsanız dokunmayın tabiki. Soket üzerinde biriken su zerreleri de buna neden olabilir.

Oyla:

CharlesVane

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Uğur
Cihazım
Xiaomi
Konular
1
Telefon tepki veriyor mu yada titriyor mu.? Bunların hiç biri olmuyorsa , ana kart gibi duruyor. Ekranın sudan bu kadar çabuk etkilenmesi tuhaf. Ekranın ana karta bağlayan flex kabloları kontrol edin. Bilmiyorsanız dokunmayın tabiki. Soket üzerinde biriken su zerreleri de buna neden olabilir.
Telefoncuya götürürken tepki vermeyi kesti. Dediğiniz hiç bir şey olmuyor ışık titreme vs.

Oyla:

spacemedia

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ilhan
Cihazım
oneplus 6t
Meslek
uzman teknisyen
Konular
32
Ozaman ana kart gibi duruyor. Ekran sudan bu kadar kısa süreli temasta etkilenmemesi gerekir. Nerede ikamet ediyorsunuz ?

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Bu şekilde pek bir şey anlaşılamaz hocam, sıvı temaslarında ilk olarak hasar gören ekrandır, sıvı direkt olarak ekranın altına sızar. Bu şekilde bir şey anlaşılamaz malesef.

Oyla:
Üst Alt