İpucu Sürümler arası deneyimlerim

smtdndr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
samuel
Cihazım
poco x3
Konular
21
Öncelikle cihazım mi10t pro

Buradan herkese bilgi vermek adına bazı şeylerden bahsedeceğim.
3 sürüm olarak yaptığım değerlendirmeleri sizlerle paylaşacağım.

Endonezya MIUI 12 sürümlerinde şarj az gidiyor. Cihaz performanslı çalışıyor fakat dinamik yenileme hızı kafasına göre değişiyor ve berbat çalışıyor. Sensör sorunları çok fazla.

Endonezya MIUI 12.5.4 sürümü bu cihazda pilin en çok dayandığı sürüm. Dinamik yenileme hızı 12 den daha iyi ancak mükemmel değil. Sensör sorunları 12 ye göre daha az.

Endonezya MIUI 13 sürümünde şarj ortalama gidiyor. Dinamik yenileme hızı olayı çok başarılı. Ancak cihaz performansı bir tık azalmış. Bu sürümde en çok dikkatimi çeken şey sensör sorunlarının neredeyse yok denecek kadar az olması.

Global MIUI 12 sürümlerinde pil berbat gidiyor. Cihaz performanslı ancak dinamik yenileme sorunu mevcut. Sensör sorunları oldukça fazla.

Global MIUI 12.5 sürümlerinde pil başarılı ancak Endonezya 12.5.4 kadar değil. Dinamik yenileme 12 den daha iyi. Sensör sorunu 12 ye göre az.

Global MIUI 13 sürümleri sürümünde şarj 12 ile 12.5 arasında ortalama gidiyor. Performans düşüşü gözlemlemedim. Sensör sorunu yok denecek kadar az.

EEA 13.0.9 sürümünde şarj ortalama ancak Avrupa romu olması sebebiyle ıvır zıvır arka plan pek çalışmadığı için cihaz iyi çalışıyor. Sensör sorunu yok denecek kadar az. Şuan bunu test ediyorum.

Herkese iyi günler dilerim.

kylar7

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
Mi 6x
Konular
4
Paylaşımınız için teşekkür ederim, Endonezya ve Global Miui13 sürümleri arasında hangisini önerirsiniz?

smtdndr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
samuel
Cihazım
poco x3
Konular
21
Paylaşımınız için teşekkür ederim, Endonezya ve Global Miui13 sürümleri arasında hangisini önerirsiniz?
Global öneririm. Mi tarayıcı yok ve sistem daha iyi çalışıyor.

lolman

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
hulya
Cihazım
mi 8 se
Konular
15
Benim deneyimlerimde tam tersi en fazla şarj miui 12 de sürümlerinde gidiyor en az miui 13 de gidiyor

smtdndr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
samuel
Cihazım
poco x3
Konular
21
Benim deneyimlerimde tam tersi en fazla şarj miui 12 de sürümlerinde gidiyor en az miui 13 de gidiyor
13 de şarj çok iyi değil zaten. Ama dinamik yenileme olsun, sensör problemi olsun 13 de çözülmüş sorunlar.

Üst Alt