Yardım Surum dusurmek istiyorum ama telefon sifirlanir mi?

fthpls

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Redmi note 11 p
Konular
3
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
eea 13.0.1
Telefon Modeli
viva
Bootloader Kilidi
Açık
merhabalar. redmi note 11 pro kullaniyorum. eea rom yuklemistim 2 ay once. yanlislikla gelen guncellemeleri yuklemisim. telefona yukledigim ilk roma geri donmek istiyorum. fakat verilerimin gitmesini istemiyorum. telefonu sifirlamadan su anki haliyle kalmak sarti ile surum dusurme yapabilir miyim? yaparsam nasil yaparim?

Yusufblr

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Begonia
Meslek
Öğrenci
Konular
47
Bootloader kilidini Mi Unlock Tool ile 1 hafta süre bekleyip açtıktan sonra mi flaş üzerinden save user datayı seçip sürüm düşürebilirsiniz. Verileriniz silinmez ama çok da sağlıklı bir seçenek değil save user data. MIUI 13'te işe yarıyor mu bilmiyorum ama bilgisayar kullanmadan isim değiştirme yöntemi ile de düşürebilirsiniz*. Bu da biraz riskli açıkçası... Ayrıntılı bilgi almak için forumdaki konuları inceleyebilirsiniz. Bulamazsanız arama çubuğuna yazın, çıkacaktır. İyi Forumlar. 😊

Oyla:

ShanSheyyy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Bumin
Cihazım
Mi9T
Konular
10
Veri kaybımı .... Konudan bağımsız 10 yıllık verilerimin olduğu aile eş dost küçük yiğenlerimin her yaşına ait fotolar videolar ,düğünler vs bs güzel anıların olduğu yaklaşık 90 gb lık bir verim pc ye linüx yüklerken yanlışlıkla gitti ...ama farkında değildim tekrar windowsa dönünce gördüm disk 2 defa sıfırlandığı için verilerin geri dönme olasılığı %1 den az.denemediğim yöntem kalmadı....2 gündür elim ayağım titriyor bu yüzden..Diyeceğim oki 10 yıllık mazim kayboldu gitti..Sen sen ol bilgilerini bir yere yedeklemeden bu işlere girişme...Bir an olsun gider yanlış rom yüklersin yedek aldığını sanarsın ama aslında almamıştırsın filan gider tüm anıların...İşin kötü yanı sıfırlanan disk benim anılarımı yedeklediğiö disti..

Oyla:

Yusufblr

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Begonia
Meslek
Öğrenci
Konular
47
Veri kaybımı .... Konudan bağımsız 10 yıllık verilerimin olduğu aile eş dost küçük yiğenlerimin her yaşına ait fotolar videolar ,düğünler vs bs güzel anıların olduğu yaklaşık 90 gb lık bir verim pc ye linüx yüklerken yanlışlıkla gitti ...ama farkında değildim tekrar windowsa dönünce gördüm disk 2 defa sıfırlandığı için verilerin geri dönme olasılığı %1 den az.denemediğim yöntem kalmadı....2 gündür elim ayağım titriyor bu yüzden..Diyeceğim oki 10 yıllık mazim kayboldu gitti..Sen sen ol bilgilerini bir yere yedeklemeden bu işlere girişme...Bir an olsun gider yanlış rom yüklersin yedek aldığını sanarsın ama aslında almamıştırsın filan gider tüm anıların...İşin kötü yanı sıfırlanan disk benim anılarımı yedeklediğiö disti..
Evet. Sistem güncellemesi yaparken bile yedeklemek gerekiyor. Bazen cihaz açılmıyor, güncelleme esnasında power tuşuna basılı tutanlar oluyor. O yüzden her zaman güvenli bir yerde yedeğimizin olması lazım. Geçmiş olsun. 🙁

Oyla:

fthpls

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Redmi note 11 p
Konular
3
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
cevaplariniz icin cok tesekkur ederim. fotograf ve video yedeklerimi aldim. benim istedigim ise uygulamalar ve uygulamalarin verileri aslinda.

Oyla:

Yusufblr

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Begonia
Meslek
Öğrenci
Konular
47
cevaplariniz icin cok tesekkur ederim. fotograf ve video yedeklerimi aldim. benim istedigim ise uygulamalar ve uygulamalarin verileri aslinda.
Valla onun için de bildiğim tek uygulama var, o da SwiftBackUp. Root olmazsa çalışmıyor. Root atmak için twrp yüklemeniz gerekiyor ve Magiski twrp üzerinden flaşlamanız gerekiyor. Bunlar çok kısa ve basit işlemler. Bu uygulama bütün uygulamaların verilerini yedekliyor güzel bir uygulama. Forumda bunun da konusu mevcut. Yedekleri yükledikten sonra rootu (Magiski) twrp üzerinden kaldırırsınız olur biter :)

Oyla:

fthpls

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Redmi note 11 p
Konular
3
cihazima gore twrp yok maalesef o yontemi gordum yoksa :(((

Oyla:

fthpls

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Redmi note 11 p
Konular
3
Neden sürüm düşürmek istiyorsunuz?
android 12den memnun degilim.a11 daha stabildi pil daha iyi gidiyordu.a12 guncellemesinden sonra oyunlarda anlik takilma arayuzde nadiren takilmalar ve pilin hizli bitme sorunlari var

Oyla:

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
423
Cihaz içindeki dahili yedek alma programı ile alıp geri yükleyebilirsiniz. farklı sürümlerde de çalışması lazım, deneyebilirsiniz.

Oyla:
Üst Alt