Çözüldü Sürekli rom değiştirmek sorun yaratırmı ?

hsnstr5353

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
hasan enes
Cihazım
s3
Konular
17
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global Miui 14.0.3.0
Telefon Modeli
Xiaomi 11T
Bootloader Kilidi
Açık
Selamlar Xiaomi 11T Kullanıyorum Y.D bir cihaz ve 2-3 gunde bir farkli bolge romlarina geciyorum mi flash ile endonezya-turkiye-rusya vs bu cihazima zarar verirmi her romdada active etmemi istiyor cihazi bu sorun yaratirmi?

birde hocalar edl mode nedir

Çözüm
Rom yüklemek dediğimiz şey dosya aktarmak demek. Cihazın bölümleri var; system vendor vs. rom degistirdiginizde bu bölümlerde ki dosyaları silip yeni dosyalar koyuyorsunuz başka yaptığınız bir şey yok. Ama yeni rom yüklerken sistem alanını bicimlendirdigi için çok sık yapmanız hafıza ömrüne tabiki de etki eder.

Sürekli rom degisikliginde aktiflestirmenizi istemesinin sebebi muhtemelen cihazı bul açık olduğu içindir.

Edl mod denilen şey ise; telefonun tamamen tuğlaya dönüştüğü, alternatif tüm kurtarma yollarının denendiği halde telefonu hayata getiremediginiz durumda cihazınızı kurtarmanın son çaresi. Eğer donanımsal olarak bir sorun yoksa %99 ihtimalle bu modda yazılım yükleyip cihazı tekrardan ayağa kaldırabilirsiniz. Ancak bu modda...

trmacher12

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Eren
Cihazım
Mi A2
Konular
0
Farklı Romlara Geçmek Tabiki Hafızanın ömrünü düşürür o yüzden fazla degiştirmezseniz iyi olur

Oyla:

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
60
Rom yüklemek dediğimiz şey dosya aktarmak demek. Cihazın bölümleri var; system vendor vs. rom degistirdiginizde bu bölümlerde ki dosyaları silip yeni dosyalar koyuyorsunuz başka yaptığınız bir şey yok. Ama yeni rom yüklerken sistem alanını bicimlendirdigi için çok sık yapmanız hafıza ömrüne tabiki de etki eder.

Sürekli rom degisikliginde aktiflestirmenizi istemesinin sebebi muhtemelen cihazı bul açık olduğu içindir.

Edl mod denilen şey ise; telefonun tamamen tuğlaya dönüştüğü, alternatif tüm kurtarma yollarının denendiği halde telefonu hayata getiremediginiz durumda cihazınızı kurtarmanın son çaresi. Eğer donanımsal olarak bir sorun yoksa %99 ihtimalle bu modda yazılım yükleyip cihazı tekrardan ayağa kaldırabilirsiniz. Ancak bu modda yazılım yüklemek için yetkili bir hesaba ihtiyaciniz var, normal kullanıcıların kullanabileceği bir mod değil bu. Ayrıca söz konusu moda cihazı manuel olarak alabilmek için arka kapağın sökülüp testpointlere müdahale edip cihazı kısa devre yaptırarak alabiliyorsunuz.

Oyla: Çözüm

hsnstr5353

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
hasan enes
Cihazım
s3
Konular
17
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Edl mod denilen şey ise; telefonun tamamen tuğlaya dönüştüğü, alternatif tüm kurtarma yollarının denendiği halde telefonu hayata getiremediginiz durumda cihazınızı kurtarmanın son çaresi. Eğer donanımsal olarak bir sorun yoksa %99 ihtimalle bu modda yazılım yükleyip cihazı tekrardan ayağa kaldırabilirsiniz. Ancak bu modda yazılım yüklemek için yetkili bir hesaba ihtiyaciniz var, normal kullanıcıların kullanabileceği bir mod değil bu. Ayrıca söz konusu moda cihazı manuel olarak alabilmek için arka kapağın sökülüp testpointlere müdahale edip cihazı kısa devre yaptırarak alabiliyorsunuz.
Detaylı bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Farklı Romlara Geçmek Tabiki Hafızanın ömrünü düşürür o yüzden fazla degiştirmezseniz iyi olur
Bilgilendirmeniz için teşekkür Ederim.

Oyla:
Üst Alt