Yardım Supersu sorunu

Emreygdn71

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Emre
Cihazım
Gm 4g
Konular
14
Telefonuma supersu yüklemek istiyorum ama birçok versiyon denedim olmadı uygulamaya giriyorum root undetecdet yazıyor nasıl cozebilirim

SertaGE

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sertaç
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Sistem Mühendisi
Konular
20
Bu Magisk 20.1'de sorun var sanıyorum. Mi Room'a geçtiğimde 20.1 flashlamıştım ancak hiç bir root gerektiren uygulama root yetkisini alamıyordu. 20.0'a geri döndüm ve yetki verebildim.
Bu durumu yaşayan başkaları var mı? Veya 20.1'deki bu durumun bir çözümü var mı?

Oyla:

harunaydiiin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Harun
Cihazım
Xiaomi Mi 9T
Meslek
Öğrenci
Konular
28
Bu Magisk 20.1'de sorun var sanıyorum. Mi Room'a geçtiğimde 20.1 flashlamıştım ancak hiç bir root gerektiren uygulama root yetkisini alamıyordu. 20.0'a geri döndüm ve yetki verebildim.
Bu durumu yaşayan başkaları var mı? Veya 20.1'deki bu durumun bir çözümü var mı?
Aynı sorunu ben de yaşıyorum hocam. Çözüm olarak da"root yetkisi ver" seçeneğini "sor"dan "izin ver" olarak işaretledim. Pek sağlıklı bie bir yöntem olmasada iş görüyor.

Oyla:

cerhan82

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erhan
Cihazım
Mİ 6
Meslek
Biyolog-Kalite Md.
Konular
3
Eu romda böyle bir şey olmadı ama mi rooma geçince bu sorunu yaşadım. Magisk 20.1i tekrar kurmama rağmen root yetkisi alamadım.
Kendimce şu şekilde çözdüm:
1.Twrpden dalvik-cache-sistemi sildim
2.Tekrardan romu yükledim.
3.Wipe dalvik cache yaptım.
4.Sistemi bağladım (mount ettim)
5.Yeniden başlatmadan, yani twrpden çıkmadan magisk 20.1i yükledim.
6.Tekrar wipe dalvik-cache yaptım.
7.Yeniden başlattım ve sorunsuz çalıştı.

Oyla:

SertaGE

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sertaç
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Sistem Mühendisi
Konular
20
Yanıtlar için teşekkürler. Ancak bendeki enteresan durum şu ki. Ben de mi room yüklendiğimde bu sorunu yaşadım. Akabinde sırf bu yüzden eu Roma geçtim. Ancak bu sefer eu Romda da aynı şey oldu. Kafayı bozdum global stabile geçtim zip flashlayarak ancak onda da birebir aynı şey oldu. Şimdi komple temiz kurulumla mi rooma geri döndüm ve magisk 20.0'dayim. 21'e geçmeye yani denemeye korkuyorum artık. Direk kalıcı bir çözümü yok sanırım.

Oyla:

CraweL

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
461
Evet hocam 20.1 sürümü bazı uygulamalara root yetkisi vermiyor. 20.2 güncellemesi ile bu sorunun düzeltileceğini söyleniyor.

Oyla:

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
131
Magisk 20.1 sürümünde sıkıntı yaşayanlar, ilk önce magisk uygulamasını açıp, sonra root yetkisi vermek istediği uygulamayı açınca yetkiyi verebilir, yani magisk uygulamasının arka planda açık olması gerekir..

NOT :Herhangi bir magisk sürümü içinde geçerli bu, illaki 20.1 olması gerekmez.

Oyla:

SertaGE

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sertaç
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Sistem Mühendisi
Konular
20
Magisk 20.1 sürümünde sıkıntı yaşayanlar, ilk önce magisk uygulamasını açıp, sonra root yetkisi vermek istediği uygulamayı açınca yetkiyi verebilir, yani magisk uygulamasının arka planda açık olması gerekir..

NOT :Herhangi bir magisk sürümü içinde geçerli bu, illaki 20.1 olması gerekmez.

Bu dediğinizi zaten defalarca denedim. Ancak 20.1 sürümünde ise yaramıyor. Ayrıca şu an titanium Back-Up'a magisk tamamen kapalıyken yetki verdim.
Yabancı forumlarda da MIUI cihazlar için magisk 20.1 sürümünde bu problemi yaşayan onlarca kullanıcı var.

Oyla:
Üst Alt