Diğer Süper Ayı çeken makineyi çeken Xiaomi ;P

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
101
Kategorinin özü aslında Xiaomi cihazlarla fotoğraflar, bu yüzden fotoğrafları Mi 9 ile çekemesemde onunla kompozisyonu çekeyim dedim. Başlık da bu yüzden değişik giggle~~

Dün sözde süper ay vardı, yani ay'ın dünyaya en yakın olduğu konum UTC saati ile 02:35 civarlarında, ay hem daha pempeye çeken bir renk hemde normalinden çok daha büyük görünecekti fakat tam olarak olmadı sanki, gecekinden çok daha büyük aylar gördüğümü iyi hatırlıyorum. Ayrıca rengide bildiğimiz kreme çeken bir renkti sadece daha parlaktı o kadar, fakat Instagram'da millet pembeleşmeyen ayı filtre ve düzenlemelerle pembeleştirip bol bol paylaşmışlar. giggle~~ giggle~~

Güncelleme(09.04.2020): Bu pembe ay olayı tamamen medyanın ortaya attığı bir yanıltmadan ibaretmiş arkadaşlar. Bu aya Pink Moon denmesinin sebebi, ABD topraklarında yetişen Pink Mos adlı çiçeklere ithafen, çiçeklerin açmasıyla aynı döneme denk geldiği için Pembe Süper Ay olarak adlandırılmış ve kabul görmüş. Aslında teknik olarak ayın renginde hiçbir değişiklik yokmuş. Sadece normalinden %14 daha büyük ve %30 daha parlak olduğu bir durummuş bu Super Moon olayı.

Neyse bende dün geceki çekimlerimden bazı kareleri sizlerle paylaşmak istedim.

Çekimler Canon 75-300mm lens ve ISO 100 / f 5.6 / 1/200 - 1/320 ayarlarında çekilmiştir.

Yaklaşık 5dk'lık sakinleştirici etkiye sahip video kaydı. :)

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Son düzenleme:
Üst Alt