Rehber Substratum Desteğini Rom Kaynağına Ekleme Kılavuzu

mbtt

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Lütfi
Cihazım
Le Pro3
Konular
68
DİPNOT
BU İŞLEMDEN DOĞABİLECEK SORUNLARDAN ŞAHSIM VE FORUM MIUI TÜRKİYE SORUMLU TUTULAMAZ.

AÇIKLAMA
Bu kılavuz ile oluşturduğunuz ya da katkı sağladığınız özel rom arayüzü kaynağınıza Substratum tema desteğini ekleyebilirsiniz.

Ricam bu kılavuzdan ufak bir yardım bile aldıysanız konunuzun teşekkürler kısmında benimde ismim geçsin.

ANLATIM
Tema Kaynaklarını Roma Entegre Etme
Aşağıdaki linklerde sıraladığım kaynaklar Substratum Tema Motorunun Kaynaklarıdır.
  • Projekt _ *. Xml dosyaları için ise , bu değişiklikleri herhangi bir sorun olmadan kendi ROM'larınızın xml dosyalarına ekleyebilirsiniz. Merge değişikliklerinden herhangi birinde conflict sorunları alırsanız, dosyanın geçmişine göz atın ve neden değiştirildiğini görün. (Çoğu CAF ROM'ları AssetManager'daki değişiklikler nedeniyle bu sorunu yaşar.)

Daha sonra ise ;

Eğer Substratum Tema Motoru kaynaklarını güncellemiş ve siz bu kaynaklardaki güncellemeyi romunuza senkronize etmek istiyorsanız, basitçe Cherry-Pick kullanarak bu değişiklikleri senkronize edeceksiniz.

Bunun için :

Kod:
git fetch "Link" "Sürüm"
git cherry-pick "Commit Kodu"

Örneğin :

Kod:
git fetch https://github.com/SubstratumResources/platform_frameworks_base n-mr2
git cherry-pick 7b1db662f29429470ae603f070aedbdb5851f155

Tema Arabirimini Derleme
Bu işlemde Substratum Tema Arabirimi'ni derlemek için Github adresini manifest dosyanızda default.xml bölümüne eklemeniz gerekiyor.

Bunu yapmak için aşağıdaki satırı manifest/default.xml dosyanızı açın ve aşağıdaki satırı ekleyin.

Kod:
<project path="packages/services/ThemeInterfacer" name="substratum/interfacer" remote="github" revision="n-rootless" />

Bundan sonra ise :

Tema Arabirimini vendorunuza eklemek için aşağıdaki gibi kodlar aracılığıyla gerekli paketleri sisteme tanıtmanız gerekiyor ;

PRODUCT_PACKAGES += \
...\ -> Bu satırlarda diğer paketler bulunur. Romunuza göre değişir.
...\
...\
ThemeInterfacer -> Önemli kısım burayı eklemektir.

Ardından Substratumun sizi bilmesi ve desteğine eklemesi için rom kaynağınızın ismini ve linkini commit atabilirsiniz.

Substratum Arabirimini Prebuilt Olarak Ekleme
en güncel substratum tema arabirimini indirebilirsiniz. Bunu sisteme tanıtmak için ise :

Prebuilt apk'larınızın olduğu klasöre apkyı ekleyin ;

Aynı şekilde klasörde apkları ve diğer dosyaları prebuilt olarak gösteren Android.mk dosyasını açıp aşağıdaki satırları ekleyin.

Kod:
LOCAL_PATH := $(call my-dir)

include $(CLEAR_VARS)
LOCAL_MODULE := Substratum
LOCAL_MODULE_TAGS := optional
LOCAL_MODULE_CLASS := APPS
LOCAL_BUILT_MODULE_STEM := package.apk
# Derleme sisteminin Apk'yı yeniden imzalamadığından emin olun.
LOCAL_CERTIFICATE := PRESIGNED
LOCAL_DEX_PREOPT := false
LOCAL_SRC_FILES := Substratum.apk
include $(BUILD_PREBUILT)

Bu, Play Store'ın güncellemeleri başarıyla yükleyebilmesi için APK sertifikasını sağlam tutacaktır. Resmi olmayan APK'ları eklerseniz, destek vermeyeceklerdir..

Üst Alt