Soru Su kaçtı

tunahankizilkayax

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Tunahan
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
5
Telefonuma su kaçtı hiç bir sorun yok ama hopörlerde biraz var garanti temizler mi ? Veya nerde yaptırabilirim ?

bayon

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi MİX/ Mi4
Meslek
Kabin Memuru
Konular
31
Telefonuma su kaçtı hiç bir sorun yok ama hopörlerde biraz var garanti temizler mi ? Veya nerde yaptırabilirim ?
Su girmesi gibi durumlarda garantiniz iptal oluyo ve ücretli yapar pirince koyun fön makina si felan tutmayın ki iyice içine girmesin bi sure kendiliğinden kurursa belki sorununuz ortadan kalkar.

Oyla:

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
Hoparlörü ağzınızla emip içinde kalan suyun bir miktarını yada hepsini çıkartabilirsiniz böylece hasarı minimuma veya 0'a indirebilirsiniz. Garanti konusuna gelecek olursak hoparlör hasarsız kurtulursa, su içeride iz bırakmazsa ve telefonun içindeki turnusol kağıdı rengini değiştirmediyse garanti çok büyük ihtimalle yaşanan olayı anlamayacaktır.

Oyla:

serkan_esk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Sagit
Konular
9
Agizla yapilacak vakum suyu cikarsa bile hoparlor diyaframini patlatacaktir diye dusunuyorum. Zar gibi bisey zaten.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
Agizla yapilacak vakum suyu cikarsa bile hoparlor diyaframini patlatacaktir diye dusunuyorum. Zar gibi bisey zaten.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Haklısınız çok fazla kuvvet uygulamadan çıkartabildiği kadar çıkartabilir, bu işlemi 2-3 kere kuvvetli bir şekilde uyguladım sorunla karşılaşmadım ama yinede kaba kuvvete gerek yok :D

Oyla:

tunahankizilkayax

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Tunahan
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
5
pardon hoparlör demişim üst ahizede şuan pirince koydum bekliyeceğim sadece ses az geliyor gibi

Oyla:

SertaGE

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sertaç
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Sistem Mühendisi
Konular
20
Öncelikle geçmiş olsun.

Açıkçası ben pirince yatırmanın pek bir faydası olduğunu düşünmüyorum. Benzeri bir durum farklı bir cihazımda başıma gelmişti. Ben çözüm olarak aksine cihazı özellikle kullandım. Kasten cihazın ısınmasına neden olacak oyunlar oynadım. Cihaz ısınıp içerisindeki az miktar nemi dışarı atınca ahizemden gelen ses normale dönmüştü.

Bu yöntem tabii kesinlikle işe yarayacağı anlamına gelmez. Suyun miktarı, ne kadar süre maruz kaldığı ve cihaz içerisinde nereye kadar ulaştığı önemli.

Umarım orta ve uzun vadede kalıcı bir arıza yaşamazsınız.

Oyla:
Üst Alt