Soru stock roma twrp

mehmetcik07

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mehmet
Cihazım
note 6 pro
Konular
1
merhaba arkadaşlar stock roma strix kernel kullanmak için twrp yükledim fakat twrp yükledikten sonra yeniden başlattıgımda twrp ye atıyor devamlı yeniden stock rom kursam twrp siliniyor bu döngüde kaldım çözümü nedir

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Stock rom yükledikten sonra magisk yüklemezseniz twrp silinir.

Oyla:

FıRaT28

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
FıRaT
Cihazım
RMnote 5 Pro
Konular
5
Bazen magisk ile root bile yapsan siliniyor cmd komutunda flash ile yapilan bir kod var onu yapmiyorsun büyük ihtimalle

Oyla:

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Stock rom yükledikten sonra magisk yüklemezseniz twrp silinir.
Burada gerekli cevap verilmiş zaten. Çözüm belli tek yapmanız gereken magisk kurmak. Rootsuz kullanım ile twrp istiyorsanız eu rom tercih edin. Sistemden TWRP ile stock recovery dosyası silinirse de kalıcı olur ancak onun için rom R/W olmalı. Onu yapmak da zaman alır. Magisk kurun ya da eu rom ile devam edin.
Bazen magisk ile root bile yapsan siliniyor cmd komutunda flash ile yapilan bir kod var onu yapmiyorsun büyük ihtimalle

Komutlar sadece recovery yazmak ve recovery modunda yeniden başlatmak için harici bir kod yok maalesef.

Oyla:

FıRaT28

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
FıRaT
Cihazım
RMnote 5 Pro
Konular
5
Burada gerekli cevap verilmiş zaten. Çözüm belli tek yapmanız gereken magisk kurmak. Rootsuz kullanım ile twrp istiyorsanız eu rom tercih edin. Sistemden TWRP ile stock recovery dosyası silinirse de kalıcı olur ancak onun için rom R/W olmalı. Onu yapmak da zaman alır. Magisk kurun ya da eu rom ile devam edin.

Komutlar sadece recovery yazmak ve recovery modunda yeniden başlatmak için harici bir kod yok maalesef.
Dostum minimal adb den cihaza twrp kurman için öncellikle fastboot devices kontrolü sonrasında fastboot recovery komutuyla 1 kerelik kurulum yapılıyor doğru kurulumda imaj dosyasinin adı değiştirilip komut olarak fastboot flash recovery recovery.img girildiğinde orjinal global rom da olsa cihazda bir daha silinmiyor ben yaşadım aynı şeyi onu anlattım zaten o yazımda.

Oyla:
Üst Alt