Çözüldü stock rom yüklerken bl kilidini kapattım ve brick oldu

alaattinasal

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
alaattin
Cihazım
mi 5s
Konular
12
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
14.0.7.0 eu
Telefon Modeli
k60
Bootloader Kilidi
Kapalı
Arkadaşlar cihazım redmi k60- ülkemizde satılan adıyla poco f5 pro. Yani mondrian.
Cihazda eu rom yüklüydü. Rootladım sonra beğenmedim çok ayarları değiştiridğim için de flash tool ile orjinal sitesinden indirdiğim poco f5 14.0.07 TMNEUXM yazılımını yükledim. Buraya kadar herşey doğru. Bl kilidini kapatmak ve telefonu orjinal kullanmak için bl yi kapat tiki seçili rom attım. Telefona başarılı bir şekilde rom atıldı uyarısı verdi flash tool ancak telefon açılmadı. Ekranda çizgili görüntüler vs. geldi. Mi flash tool v2 ile stock romu tekrar yüklemeye çalıştım. %4.99 da kaldı. Ve sonrasında recovery bölümü de açılmaz oldu.

İşin özeti cihaz şuan sadece fastboot modunda açılıyor. Bl kilitli. Ve daha önce cihazda kayıtlı olan bir miui hesabım yok. Benden önceki arkadaş da zaten başkasından aldığı ve bu işlerden anlamadığını ve hesap eklemediğini söyledi. Kısacası cihazın bl kilidini açmak için bir miui hesabım yok.

Cihazın kildini açmadan orjinal stock yazılımı yükleme şansım yokmu.

Bir diğer konu yetkili hesap dedikleri şeyi alsam direk mi unlook tool ile kilidi açabiliyor muyum. Edl moduna almadan yani. Telefonu açmak istemiyorum çünkü.

Çözüm
Fastboot üzerinden işlem yapabilmek için bootloader kilidinin açık olması zorunlu hocam.

Yani cihaza kilidi açmadan fastboot üzerinden rom yükleyemezsiniz. Mecburen EDL üzerinden yazılım yüklenmeli ve EDL üzerinden işlem yapmak için de yetkili hesaba ihtiyacınız var.
Hocam ben telefona f5 pro eu yazılımı yükledim. Sonra bootlader kilidini kapat seçeneğini işaretledim sonuçta orijinal yazılımı yükledim diyerek ama cihaz brick oldu. Çünkü bu cihazlar ne yaparsan yap bl kapanınca orijinal çin romunu istiyormuş. 3 yetkili hesap gitti. Sadece çini kabul ediyor.

Şimdi çin romu kurulu 360 saat süre verdi bl açmak için. Çünkü önceki unlock yapan hesabj bilmiyorum.

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Fastboot üzerinden işlem yapabilmek için bootloader kilidinin açık olması zorunlu hocam.

Yani cihaza kilidi açmadan fastboot üzerinden rom yükleyemezsiniz. Mecburen EDL üzerinden yazılım yüklenmeli ve EDL üzerinden işlem yapmak için de yetkili hesaba ihtiyacınız var.

Oyla:

alaattinasal

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
alaattin
Cihazım
mi 5s
Konular
12
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Hocam ben telefona f5 pro eu yazılımı yükledim. Sonra bootlader kilidini kapat seçeneğini işaretledim sonuçta orijinal yazılımı yükledim diyerek ama cihaz brick oldu. Çünkü bu cihazlar ne yaparsan yap bl kapanınca orijinal çin romunu istiyormuş. 3 yetkili hesap gitti. Sadece çini kabul ediyor.

Şimdi çin romu kurulu 360 saat süre verdi bl açmak için. Çünkü önceki unlock yapan hesabj bilmiyorum.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-10-18-19-33-25-517_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2023-10-18-19-33-25-517_com.android.settings.jpg
    268,3 KB · Görüntüleme: 6
Oyla: Çözüm
Üst Alt