Çözüldü Spot Xiaomi Alınır mı ?

Piyanist

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Orhan
Cihazım
Lg g2
Konular
13
s.a arkadaşlar internette spot xiaomiler var redmi 5 plus herhangi bir garantisi yok. sizce alınırımı ?
sıfır cihaz ama içindeki yazılım global mi imei garanti mi ? güncelleme alıyor mu ? bilgisi olan varmı ? kapanma riski varmıdır ?
ithalatcı olunca garanti haric herşey resmimi oluyor yoksa spotla aynı olup sadece ithalat garantisi farkımı oluyor ?
spot olarak alıp kullananlar sıkıntı yaşadımı birde istanbulda güvenilir satın alabilecegim yer varmı ?

rash.87

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Raşit
Cihazım
Redmi 4 Pro
Meslek
İşçi
Konular
19
s.a arkadaşlar internette spot xiaomiler var redmi 5 plus herhangi bir garantisi yok. sizce alınırımı ?
sıfır cihaz ama içindeki yazılım global mi imei garanti mi ? güncelleme alıyor mu ? bilgisi olan varmı ? kapanma riski varmıdır ?
ithalatcı olunca garanti haric herşey resmimi oluyor yoksa spotla aynı olup sadece ithalat garantisi farkımı oluyor ?
spot olarak alıp kullananlar sıkıntı yaşadımı birde istanbulda güvenilir satın alabilecegim yer varmı ?
Bence bu kadar şüphen aklında soru varsa gidip Samsung Store'dan bir Samsung alın. Şu cihazı markayı bilinçli kullanıcılar tercih etmeli bence

Redmi 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Piyanist

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Orhan
Cihazım
Lg g2
Konular
13
hocam zaten şuanda mi5s kullanıyorum 1 senedir ilk defa kullanmayacam xiaomi şuana kadar bir sıkıntı yaşamadım.daha önceden spot almadıgım icin bilmiyorum sistemin işleyişini. bizde biliyoruz storeden telefon almayı. ayrıca samsunga hayatta elimi sürmem.sen fazla bilinçlisn galiba burada ego tatmin edip insanlara tepeden bakar gibi konuscagına soruları cevaplasan daha makul gecer. yok ben biliyorum cevaplamam diyorsanda konuya boşuna yorum yazma.

rash.87

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Raşit
Cihazım
Redmi 4 Pro
Meslek
İşçi
Konular
19
hocam zaten şuanda mi5s kullanıyorum 1 senedir ilk defa kullanmayacam xiaomi şuana kadar bir sıkıntı yaşamadım.daha önceden spot almadıgım icin bilmiyorum sistemin işleyişini bizde biliyoruz storeden telefon almayı. ayrıca samsunga hayatta elimi sürmem.sen fazla bilinçlisn galiba burada ego tatmin edip insanlara tepeden bakar gibi konuscagına soruları cevaplasan daha makul gecer. yok ben biliyorum cevaplamam diyorsanda konuya boşuna yorum yazma.
Evet yeterince bilinçliyim.Spot derken neyi kastediyorsunuz spot mal nedir ? Bunları merak ediyorum açıkçası.Ithalat kelimesinin geçtiği her mal garanti altındadır.Distribitor (yanlış yazmış olabilirim) de atıyorum KVK ile anlaşıyor ithalatçı da.Durum tamamen servisin kalitesi ile alakalı. Şubat ayına kadar kendim Çin'den,Avrupa'dan cihaz getirip satıyordum.Yuzlerce cihaz sattım.Hepsinde de satarken belirtim cihaza garanti veremiyorum diye.Sadece yazılımsal problemlere yardımcı oldum.
Şimdi bizim gibi satıcılar mı spot oluyor onu anlamadım.Redmi 4 Prime kullanıyorum iki yılını doldurdu çok şükür tık yok.500 TL ye aldım. Eşimin Note 4x ekran kırıldı kendim değiştirdim hoparlör cızırtı yapıyordu kendim değiştirdim.Yahu o kadar basit ki Korkmayın bu kadar YouTube ta yüzlercesi var.Yani kısaca yok öyle garantili böyle garantili diye 500-1000 TL fazladan ödemeyin.inanin garanti elinizden düşürene kadar. Kimseye yüksekten bakmam ego meselesi ile daha tanismisligim bile yoktur :) Daha bilinçli kullanıcılar elbette bilgi vereceklerdir.Hakkinizda hayırlısını diliyorum

Redmi 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Piyanist

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Orhan
Cihazım
Lg g2
Konular
13
spottan kastım ihtalatcı garantisi delta evo gibi garantisi olmayan ürünler. garantili sıfır telefon alıncada bozulmayacak diye bir garanti yok 1 gün sonrada bozulabilir. sorun o degil. sorun telefonun bir firma tarafından getirilmedigi için imei kayıdında sonradan sıkıntı cıkarmı ? global versiyon yüklümü güncelleme alırmı ? dogubankda dolaştım o telefonlar spot kaçak girdigi için ülkeye sıkıntı olur o yüzünden ucuz dediler. ne kadar dogru oldugunu bilmedigimden dolayı sonucta onda garantili var onu satmak isteyecektir diyerek forumda tarafsız veya kullanıcı yorumlarını almak istedim cünkü böyle daha saglıklı olacak. yoksa çinden getirdigi spot garantisiz sattıgı telefonda sıfır orjinal xiaomi olduktan sıkıntı yok.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
spottan kastım ihtalatcı garantisi delta evo gibi garantisi olmayan ürünler. garantili sıfır telefon alıncada bozulmayacak diye bir garanti yok 1 gün sonrada bozulabilir. sorun o degil. sorun telefonun bir firma tarafından getirilmedigi için imei kayıdında sonradan sıkıntı cıkarmı ? global versiyon yüklümü güncelleme alırmı ? dogubankda dolaştım o telefonlar spot kaçak girdigi için ülkeye sıkıntı olur o yüzünden ucuz dediler. ne kadar dogru oldugunu bilmedigimden dolayı sonucta onda garantili var onu satmak isteyecektir diyerek forumda tarafsız veya kullanıcı yorumlarını almak istedim cünkü böyle daha saglıklı olacak. yoksa çinden getirdigi spot garantisiz sattıgı telefonda sıfır orjinal xiaomi olduktan sıkıntı yok.

Hocam ithalatçılar resmi olarak bu ürünleri getirirler ve resmi olarak getirilen ürünlerin garantisinin olmaması yasal düzenlemeler nedeniyle mümkün değildir. Dolayısıyla adına spot denmiş olsa da bahsettikleriniz spot değil "kaçak"tır. Kaçak olduğu için de IMEI'leri kayıtlı değildir. Bu cihazların kullanılabilmesi için ya pasaporta işlenmesi ya da yine yasa dışı yollardan IMEI değiştirilmesi gerekir. Güncellemeler konusunda ise şu an için her hangi bir sıkıntı yok kaçak da olsa bu cihazlar güncellemeleri şu an için alıyorlar fakat Xiaomi'nin ciddi anlamda bu tarz cihazları engelleme çabası mevcut. Bootloader kilidi, ARB, EDL kilitleme, yazılım yüklenmeme vs. gibi. İlerleyen dönemlerde güncelleme verilmemesi gibi bir durum dahi ortaya çıkabilir.

Piyanist

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Orhan
Cihazım
Lg g2
Konular
13
tamam işte aradıgım cevap bu :) çok teşekkür ederim 200 300 fazla verip yasal almak daha mantıklı ozmn ileride ne olacagı belli degil.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

son bir soru mi a2 lite lar android one olarak geliyor biz buna miui rom yükleyebilirmiyiz ? miui nin arayüzü ve kişilselleştrime olayı çok iyi.

Son düzenleme:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
tamam işte aradıgım cevap bu :) çok teşekkür ederim 200 300 fazla verip yasal almak daha mantıklı ozmn ileride ne olacagı belli degil.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

son bir soru mi a2 lite lar android one olarak geliyor biz buna miui rom yükleyebilirmiyiz ? miui nin arayüzü ve kişilselleştrime olayı çok iyi.
Şu an için hayır yükleyemezsiniz. İleride belki custom rom olarak portlanır ve kullanılabilir ama A2 için orijinal MIUI rom yayınlanmayacaktır.

MIHayranı69

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mahmut
Cihazım
Mi 8
Konular
1
Lütfen kaçak ürün alımını teşvik etmeyelim Idea~~

Üst Alt