Haber Söylenti: Çinli Akıllı Telefon Üreticileri, Huawei'nin Yeni İşletim Sistemini Test Ediyor

Artık Android desteği alamayan Huawei’nin kendi işletim sistemi üzerinde çalıştığını biliyoruz. Kendi işletim sisteminin Google’ın Android’ine karşı durabilmesi için Huawei, yerli telefon üreticilerinin HongMeng’i desteklemesini istiyor.

Global Times gazetesinin Twitter üzerinden paylaştığı bilgiye göre, içinde Xiaomi ve OPPO’nun da bulunduğu Çin telefon üreticileri, Huawei’nin HongMengOS (ya da diğer bir adıyla Ark OS) işletim sistemini test ediyor. Eğer bu bilgi doğruysa, OPPO ve Xiaomi marka telefonlarda da HongMengOS’u görebiliriz.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

2018'deki küresel piyasada en iyi 6 telefon markasının 3’ü, Çinli firmalardan oluşuyordu. Huawei, Xiaomi ve OPPO bu listedeki ilk 3 Çinli marka. Yerli telefon markalarının desteğinin, HongMeng işletim sistemini Çin pazarından küresel piyasaya çıkarması, daha fazla büyümesi ve gelişmesi için fırsat sağlaması bekleniyor
Elbette yerli telefon markalarından destek alması, HongMeng işletim sisteminin gelişmesine daha yararlı olacaktır. Ayrıca Huawei yöneticisi Shao Yang’a yöneltilen “Yeni işletim sistemi ne zaman çıkacak?” sorusuna Yang, “Bu bir sır” diye cevap verdi
Kaynak:

Son düzenleme:

serhat.yldz

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Redmi Note 9S
Konular
315
Çinli firmalar birbirini destekliyor ise, ABD'ye karşı teknoloji savaşları başlayabilir.

Üst Alt