Soru Şöyle bir şey var mı?

CAPİTAL

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Molly
Cihazım
9TPRo
Konular
26
Arkadaşlar sürekli rom değiştiriyorum ve temiz kurulum yapıyorum fakat herşey sürekli en baştan indiriyorum.

Kurulu uygulamalar harici herşeyi sıfırlama imkanımız var mı?

Miui 12 yeni güncelleme ne zaman gelceğini bilmediğim için miroom son betaya geçicem

nosteamv1

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Şevket
Cihazım
Xperia XA
Meslek
Tekniker
Konular
21
Yani bu işlemi ota güncellemesi alan romlarda yapmama gibi durumunuz var ama yeni rom yüklemelerinde mutlaka data kısmı formatlanmak zorunda diye biliyorum yanlışım varsa hocalarım düzeltebilirler :)

serkan_esk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Sagit
Konular
9
Hocam migrate kullan

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Arkadaşlar sürekli rom değiştiriyorum ve temiz kurulum yapıyorum fakat herşey sürekli en baştan indiriyorum.

Miui 12 yeni güncelleme ne zaman gelceğini bilmediğim için miroom son betaya geçicem
Öyle bir imkanınız var demeyi çok isterdim ama ne yazık ki yok hocam, nandroid yedek almayı deneyebilirsiniz.

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi 13T PRO
Meslek
Mod
Konular
315
Alternatif olarak swift backup u önerebilirim

Umur.S

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
U
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
17

titanium back up, migrate uygulamalarını yedeklemelerde kullandım fakat bazı programlarda başarılı sonuç alamadım , telefonu genelde 90-110 arası program ile kullanıyorum
bu konuda cihaz root'lu ise swift back up programı gayet başarılı, şimdiye kadar satın aldığım tek program diye bilirm gayet te cüzi bir miktar ile sınırsız üyelik alabiliyorsunuz, şuana kadar sıkıntı yaşadığım bir uygulama olmadı yedekleme konusunda ( bazı arkadaşlar facebook,twitter için yaşadığını belirtmişti ama onları kullanmadığım için bir yorum yapamayacağım ) şu konudan programı inceleyebilirsiniz : Uygulama - Swift Backup Yedek Alma Uygulaması

yedeklemeyi şu şekilde yapıyorum ;

swift back up ile tüm uygulama yedekleri mevcut data verileri ile birlikte
miui ile program dizini yedeklemesi
Whats app klasörü ,fotoğraflar vs. klasörü , twrp klasörü, swift back up klasörü, Viper4A klasörü manuel yedeklemeleri

sistem ayarları dışında tüm veriler hemen hemen gelmiş oluyor bu şekilde, zaten yeni bir sistem ( rom değişimlerinde özellikle ) kurulduğundan sistemi yedeklemekte çok uygun değil

bu yedekleme işlemini zaten ya android sürümü yükseltmesinde ya da sıfırdan farklı bir rom kurma işleminde uyguluyorum, diğer türlü twrp üzerinden alınabilecek nandroid back up iş görüyor

şunu da belirtiyim swift back up sistem uygulamaları yedeğide alıyor ama gerek farklı rom yapılarında gerekse android sürümü değişimlerinde sistem uygulamalarında farklılaşma olduğundan tercih edilmiyor

Üst Alt