Yardım Sorunum donanımsal mı yazılımsal mı anlayamıyorum

Misantropisk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
Note 9 pro
Konular
72
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global MIUI 12.5.9
Telefon Modeli
Poco X3 pro
Bootloader Kilidi
Açık
Selamlar. Sürekli genel olarak kullanımda ve oyunlarda ekran hassasiyeti düşüp duruyor. Çok yüksek bir tepki süresi var ekranın ancak abartmıyorum 30 saniye yüksek 30 saniye düşük hep. Belki yazılımsaldır diye eski yeni bir kaç global MIUI versiyonu denedim fastboot ile yükleyip, sorun düzelmedi. Donanımsal bir sorun mu yaşıyorum bir türlü emin olmamakla birlikte, benzer soruna sahip epey kişinin yorumlarını da okudum yabancı kaynaklarda. Yaşadığım bu sürekli ekran hassasiyeti düşüşü problemini düzeltmek için sayısız yöntem denedim. Nafile. Yaşadığım problemin donanımsal bir sorun olup olmadığından nasıl emin olabilirim ?

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
423
Selamlar. Sürekli genel olarak kullanımda ve oyunlarda ekran hassasiyeti düşüp duruyor. Çok yüksek bir tepki süresi var ekranın ancak abartmıyorum 30 saniye yüksek 30 saniye düşük hep. Belki yazılımsaldır diye eski yeni bir kaç global MIUI versiyonu denedim fastboot ile yükleyip, sorun düzelmedi. Donanımsal bir sorun mu yaşıyorum bir türlü emin olmamakla birlikte, benzer soruna sahip epey kişinin yorumlarını da okudum yabancı kaynaklarda. Yaşadığım bu sürekli ekran hassasiyeti düşüşü problemini düzeltmek için sayısız yöntem denedim. Nafile. Yaşadığım problemin donanımsal bir sorun olup olmadığından nasıl emin olabilirim ?
Donanımsal sorun olduğunu sanmıyorum, MIUI romlarda bu problem hep var, yenileme hızını kendi ayarlıyor. Aosp romları deneyebilirsiniz.

Oyla:

gkhntsdmr

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
gökhan
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
31
Sorunu tam olarak anlamak amacıyla soruyorum bahsettiğiniz şey ekrana dokunduğuzda olan bir gecikme mi yoksa fps düşüşü mü? Örneğin siz ekranda herhangi bir noktaya dokunduğunuzda cihaz bunu geçmi algılıyor? yoksa görüntü akıcılığımı düşüyor

Oyla:

Misantropisk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
Note 9 pro
Konular
72
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sorunu tam olarak anlamak amacıyla soruyorum bahsettiğiniz şey ekrana dokunduğuzda olan bir gecikme mi yoksa fps düşüşü mü? Örneğin siz ekranda herhangi bir noktaya dokunduğunuzda cihaz bunu geçmi algılıyor? yoksa görüntü akıcılığımı düşüyor
Ekranın benim tepkime verdiği gecikme süresi çok fazla. Yani ekranın dokunma hassasiyeti çok kötü. Sürekli düşüyor yükseliyor hep. Fps drop değil sorun hocam. Sanki oyun esnasında birisi sürekli hassasiyet ayarımı bozuyor. Tabi bu sorun genel kullanımda da var. Örnek verdim yalnızca oyundan bahsederken.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Donanımsal sorun olduğunu sanmıyorum, MIUI romlarda bu problem hep var, yenileme hızını kendi ayarlıyor. Aosp romları deneyebilirsiniz.
Muhtemelen custom rom kuracağım. Ama aosp a bulaşınca sonu gelmiyor. MIUI tabanlı bir custom rom kurmaktan başka çare kalmadı elimde. Bir de kernel tabi. Belki custom rom bataklığına girmeden birisi bir çözüm yolu sunar diye bi ümitle açtım konuyu. :D

Oyla:
Üst Alt