İpucu Sorunlara çözüm önerileri

GloriousHawK

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Şahin
Cihazım
Pocophone F1
Konular
1
Arkadaşlar 1 yıldır poco f1 6/128 kullanıyorum buraya değişik programlar öneriler vs. görmeye geldim fakat sadece insanların cihazla ilgili problemi olduğunu gördüm. Naçizane sizlere bi kaç konuda öneriler basic öneriler sunayım. Öncelikle dokunmatik problemine gelelim. Dokunmatik problemi genelde cihaz ısınınca ya da sarja takılı oyun oynadığımızda ortaya çıkar. Ben ilk aldığım haftalarda saatlerce pubg mobile oynardım ayarlar akıcı aşırı yüksek şeklindeydi(bu ayar düşük görüntü yüksek fps almak için çok iyiydi) Pc olmadığından saatlerce oynamama rağmen hiç dokunmatikte yada herhangi bişeyde sıkıntı yaşamadım. Ancak birşeye dikkat ettim oda cihazı sarja bağlayıp oynadığımda bi böyle ekranda azda olsa saçmalama oluyordu. Tabi tahmin edeceğiniz üzere saatlerce oynadıktan sonra sarjı bitip sarja taktığımda olan bişey nadir oluyordu çünkü sarja takılı iken oyun oynamam kim ne derse desin cihaza zarar verdiği kanısındayım. Hayat hikayemi anlatır gibi oldu biraz ancak sizin olaylarla çakışır belki diye bu şekilde anlattım. Onun dışında sarjı hızlı biten arkadaşlar temalar bu konuda çok önemli bir rol oynuyor. Ben çoğu temayı denemiş biri olarak bazı temaların saçma bir şekilde çok sarj yiyebiliyor. Sarjı çabuk bitenler birkaç temayı değiştirip sarjlarının nasıl gittiğini kontrol etsinler. Tabi diğer bir etmende sürümler güncellemeler vs zamanında beta sürümlerde cihaza geliyordu az mı çektik onlardan herneyse bunun dışında en önemli noktalardan biri ise telefonu yeniden başlatmak yada kapatıp açmak (evet yanlış duymadınız türk mantığı yine iş yapıyor :D ) arada bir bunu yaparsanız cihaz kendine gelicektir. Daha öncesinde kamera açınca sorunlar yaşayan bir arkadaşın sırf yeniden başlattığı için bu sorunu düzelmişti. Bu olayı duyduğumdan beri 3 -4 günde bir sarjım bitince yeniden başlatırım yada kapatır açarım. Çeşitli oyunları hala oynuyorum cihazın 60 gb ı dolu yani yarısı 1 yıllık kullanıcıyım sıkıntı yaşamadım. Sizlerede bu basit önerileri sunmak istedim.

Not: Cihaz sürümü MIUI Global 11.0.8

Özet: Okumayı sevmeyen arkadaşlar için;
1- Pubg Mobile grafik ayarları akıcı - aşırı yüksek şeklinde oynayın
2- Cihaz sarja takılıyken oyun oynamayın Cihaz ısınınca dokunmatik problemi yaşarsınız
3- Sarjınızın uzun gitmesi için tema seçimine özen gösterin
4- Cihazı 2-3 günde bir yeniden başlatın yada kapatıp açın
5- Camera olarak gcam kullanın (Paylaşılmış zaten tekrar link paylaşmıyorum)

Aklıma geldikçe birkaç öneri daha yazabilirim.

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Bu güzel bilgilendirmeler için teşekkür ederim hocam. Bende bşr ekleme yapayım ;iyi ekran süresi isteyen arkadaşlar eu beta weekly 9.6.27 rom yükleyebilirler.geçen senenin romu ama 7-8 bazen 9 saat ekran süresi veriyor. Güncel romlardan da bir farkı yok

alperbostan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alper
Cihazım
Pocophone F1
Konular
16
kapatıp açma taktiğini bende yapıyorum haftada bir aklıma gelirse o da :D bunlar dısında tema olarak klasik kullanıyorum diğer temalar fazla şarj yiyor olabilir ama hepsinde bi yerden eksik oluyor tam eksiksiz bi tema görmedim hiç

Üst Alt