Çözüldü Sorun Donanımsal Mı Yazılımsal mı ?

radeongt

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Öğrenci
Konular
37
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
12.5.8
Telefon Modeli
POCO X3 NFC
Bootloader Kilidi
Açık
Cihazım Poco x3 nfc cihazımda parlaklığı azaltmak için kontrol panelini indirdim ve parlaklığı azalttım fakat parlaklık kendi kendine azalıp artmaya başladı güç tuşuna basıp ekranı kapattım ve tekrar ekranı açtım fakat sorun devam ediyordu otomatik parlaklığı modunu açtığımda sorun gitti. telefon yaklaşık 6 aydır bende ve ilk defa böyle bir sorunla karşı karşıya kaldım. sorun yazılımsal mıdır ? donanımsal mıdır ? benim düşüncem eğer ekranla ilgili bir problem olsaydı otomatik parlaklığa verdiğimde sorun devam ederdi sizin düşünceniz nedir cevap veren abilerime şimdiden teşekkür ederim.

Çözüm
çok teşekkür ederim hocam benim düşündüğüm şey ise eğer ekranda problem olsaydı parlaklığı otomatiğe verdiğimde sorun hala devam ederdi. size çok teşekkür ederim :)

portakal

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
ersin
Cihazım
Mi 9t
Konular
5
12.5.8 ile alakalı olabilir.Daha önceki sürümlerde de aynı sorun var ise donanımsal sorun olabilir.

Oyla:

radeongt

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Öğrenci
Konular
37
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
12.5.8 ile alakalı olabilir.Daha önceki sürümlerde de aynı sorun var ise donanımsal sorun olabilir.
Hocam ben hep 12.5.8 de kullandım sorunda parlaklık delirmiş gibi idi. Otomatik modu açtım düzeldi şuan otomatik değilde sabit kullanıyorum sorun yok ama neden olmuş olabilir ? Sadece 1 kere yaşadım.

Oyla:

portakal

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
ersin
Cihazım
Mi 9t
Konular
5
Hocam ben hep 12.5.8 de kullandım sorunda parlaklık delirmiş gibi idi. Otomatik modu açtım düzeldi şuan otomatik değilde sabit kullanıyorum sorun yok ama neden olmuş olabilir ? Sadece 1 kere yaşadım.
Sadece bir kez yaşamışsan bence yazılımla alakalıdır.

Oyla:

radeongt

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Öğrenci
Konular
37
çok teşekkür ederim hocam benim düşündüğüm şey ise eğer ekranda problem olsaydı parlaklığı otomatiğe verdiğimde sorun hala devam ederdi. size çok teşekkür ederim :)

Oyla: Çözüm

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
61
Yazılımsal sorundur. Donanimsal olsa da sorunun kaynağı ekran ile değil sensörler ile ilgili olurdu. Yazılım ne olursa olsun bazen boşa düşebilir, tekrarlanmadığı sürece herhangi bir kaygı duymanızı gerek yok. Sık sık tekrarlamaya başlarsa sifirlarsıniz gerekirse başka Roma geçer, sorun devam ediyor mu diye deneyimlersiniz. Devam ederse donanimsal olma ihtimali artar tabiki de.

Oyla:

radeongt

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Öğrenci
Konular
37
Yazılımsal sorundur. Donanimsal olsa da sorunun kaynağı ekran ile değil sensörler ile ilgili olurdu. Yazılım ne olursa olsun bazen boşa düşebilir, tekrarlanmadığı sürece herhangi bir kaygı duymanızı gerek yok. Sık sık tekrarlamaya başlarsa sifirlarsıniz gerekirse başka Roma geçer, sorun devam ediyor mu diye deneyimlersiniz. Devam ederse donanimsal olma ihtimali artar tabiki de.
Allah Razı olsun hocam çok teşekkür ederim böyle konularda çok takıntılıyım biraz olsun içimi rahatlattınız, çok teşekkür ederim :)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Allah Razı olsun hocam çok teşekkür ederim böyle konularda çok takıntılıyım biraz olsun içimi rahatlattınız, çok teşekkür ederim :)
Hocam birde multi touch testi yaptım bazen 10 parmağı da algılıyor bazen 4 bazen 5 ,7 algılıyor araştırdım bu sorun çoğu kişide var hatta note 9 pro da da böyle bir sorunla karşılaştım bu sorun yazılımsal mıdır neden oluyor ?

Oyla:

portakal

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
ersin
Cihazım
Mi 9t
Konular
5

Hocam birde multi touch testi yaptım bazen 10 parmağı da algılıyor bazen 4 bazen 5 ,7 algılıyor araştırdım bu sorun çoğu kişide var hatta note 9 pro da da böyle bir sorunla karşılaştım bu sorun yazılımsal mıdır neden oluy

Hocam birde multi touch testi yaptım bazen 10 parmağı da algılıyor bazen 4 bazen 5 ,7 algılıyor araştırdım bu sorun çoğu kişide var hatta note 9 pro da da böyle bir sorunla karşılaştım bu sorun yazılımsal mıdır neden oluyor ?
Ekranda dokunma sorunu olduğunu düşünüyorsan bu testi yap.

Ekli dosyalar

• Screenrecorder-2022-10-04-09-21-25-158.mp4
    9,9 MB · Görüntüleme: 0
Oyla:

radeongt

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım