Yardım Son zamanlarda oluşan kasma sorunu?

prothesis

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
asdf
Cihazım
lg g2
Konular
2
Arkadaslar herkese iyi günler. son bi kac haftadır telefon aşırı derecede kasmaya basladi gerek tus kilidi acilinca gecikmeli gelen ekran, gerekse uygulamadan uygulamaya gecislerde ki bekleme suresi artmasi.hatta aylardir sıkıntısız oynadığım oyunlari bile kasma yüzünden oynayamaz hale geldim. benimle ayni sorunu yasayan var mi acaba? telefonda global son sürüm yüklü. şimdiden teşekkür ederim herkese. sağlıcakla kalın...

bekobaba142

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Beko
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
23
Bende de olmaya başladı kasmalar son zamanlarda. Redmi Note 5

Oyla:

serhatakyildiz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Mi 8
Meslek
Rehber
Konular
21
Arkadaslar herkese iyi günler. son bi kac haftadır telefon aşırı derecede kasmaya basladi gerek tus kilidi acilinca gecikmeli gelen ekran, gerekse uygulamadan uygulamaya gecislerde ki bekleme suresi artmasi.hatta aylardir sıkıntısız oynadığım oyunlari bile kasma yüzünden oynayamaz hale geldim. benimle ayni sorunu yasayan var mi acaba? telefonda global son sürüm yüklü. şimdiden teşekkür ederim herkese. sağlıcakla kalın...
Bende Mi 8 kullanıyorum. Benim cihazımda bahsettiğiniz kadar bir problem yok ama bi hantallaşma söz konusu. PUBG'yi eskiden çok çok rahat oynardım artık ısınma problemleri oluyor ki cihaz neredeyse yeni sayılır. Ki uzun zamandır da oynamıyorum oyunu, oynamadan bu hale geldi yani. Sabah uyandığımda kilit tuşuna basınca ekran 2-3saniye sonra geliyor (gün içinde bir problem yok). Uygulama geçişlerinde yavaşlama bende de var. Ek olarak güneşin altında cihaz ısındığında gözle görülür bir şekilde ekranda akıcılık kaybı söz konusu oluyor, sanki ekran 60Hz çalışmıyor gibime geliyor. 2500liraya snapdragon 845 alma sevdasına girdiğimiz için oldu bütün bunlar. Ben sık sık sıfırlayarak, rom değiştirerek kullanıyorum o şekilde daha iyi oluyor. Size de tavsiyem budur. Yeni cihazlar Mi9 serisi hepten problemli forumda konuları var. Artık Xiaomi'den vazgeçme zamanları geldi gibi görünüyor. Çünkü her yeni cihaz çıkarttıklarında daha da rezil bir marka haline geldiler. Keşke her şey 2017'deki gibi, o can alıcı Mi6 zamanları gibi kalsaydı.

Oyla:

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
40
Keşke her şey 2017'deki gibi, o can alıcı Mi6 zamanları gibi kalsaydı.
2019 un son çeyreğine geldik ama Mi6 için herşey 2017 deki gibi; o can alıcı zamanlarında olduğu gibi hala yerli yerinde duruyor...
Bunu bir Mi6 kullanıcısı söylüyor

Son düzenleme:
Oyla:

prothesis

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
asdf
Cihazım
lg g2
Konular
2
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
sıkıntıyı her sabah telefonu kapatip biraz bekledikten sonra açarak bi nebze de olsa azalttim sanki. yaklasik 3 4 saattir herhangi bir sıkıntı yok gün sonuna doğru nasil olur bilemem tabiki. dun aksam mesaji yazarken boş ram miktari 1.2gb ken suan 3.6gb bakalım bekleyip gorucem sonucu yazarım buraya :)

Oyla:

ganjair

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
baran deniz
Cihazım
mi8
Konular
33
gelen güncellemeyi daha stabil göstermek adına telefonlar yavaşlatılmış olabilir çünkü 11e çok az kaldı

Oyla:

beyzagur

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Beyza
Cihazım
Mi 8
Meslek
Tıp okuyor :((
Konular
12
1 seneyi geçkindir kullanıyorum. Miui global kararlı son sürüm var hiç kasma yaşamadım. Telefonu hiç kapatmıyor veya gereksiz dosya temizliği yapmıyor olabilir misiniz?

Oyla:

prothesis

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
asdf
Cihazım
lg g2
Konular
2
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
uzun süre kapatmadigim oluyordu evet. dosya temizligi genelde yapmam çünkü bazen saçma sapan yerlerden birseyler siliyor o yuzden uzak duruyorum :) dediğim gibi kapatip aciyorum suanlik bir sıkıntı yok çok şükür

Oyla:
Üst Alt